אות המציל היהודי

כאז כן היום, מנהיגים יהודים ולא יהודים, מסתירים את האמת מהמוני בית ישראל, ומהעולם כולו.

אות המציל היהודי הינו אות שמוענק על ידי המרכז העולמי של בני ברית והוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודים בשואה (JRJ). האות מוענק בטכס יחיד במינו בארץ ובעולם, והשנה הוא מתקיים ביער הקדושים – ב'רחבת מגילת האש'.
 

השנה קיבלו את אות המציל היהודי שבעה מצילים או שאריהם: אפרים אגמון, משה אלפן, נשקה וצבי גולדפרב, מרים ויצחק רוט מהונגריה, יעקב מאסטרו מיוון.
 

את האות הגבוה ביותר בין מקבלי אות הגבורה היהודית, הייתי מעניק לשני יהודים סלובקים בשם רודולף ורבה (ולטר רוזנברג) ואלפרד וצלר אשר נמלטו ממחנה הריכוז אושוויץ באפריל 1944. הסיפור שלהם צריך להיכתב ולהילמד בכל מוסדות החינוך היהודי. מדובר במעשה גבורה בלתי רגיל. הם הצליחו לברוח ממחנה ההשמדה למרות השמירה ההדוקה והאכזרית על המחנה ולמרות הצורך לעבור קילומטרים רבים בסביבה פולנית עוינת, במצב פיזי קשה מאוד ובלי היכולת להסוות עצמם כאזרחים מקומיים. הם עשו זאת בעיקר כדי למסור עדות אמת על מה שמעוללים הגרמנים במחנה ההשמדה. הם הצליחו להגיע מפולין לסלובקיה וכל השאר היסטוריה. הם עשו היסטוריה.
 

הדו"ח שלהם שנכתב מפיהם על ידי אוסקר קרסניאנסקי, נעשה לדו"ח ורבה-וצלר המפורסם, אשר שמו המקורי הינו "פרוטוקול אושוויץ של ורבה ווצלר". הדו"ח הופץ למערב על ידי הרב מיכאל דב ויסמנדל. ג'ורג' מאנטלו יהודי ודיפלומט של סאן סלבדור בשווייץ, הפיץ עותקים ליעדים רבים, בשווייץ ובעולם, וההשמדה באושוויץ עלתה לכותרות העיתונים השווייצריים והעולמיים.
 

בעקבות פרסום הדו"ח, נשיא ארצות הברית פרנקלין רוזוולט שלח מכתב איום לעוצר הונגריה מיקלוש הורטי ובו כתב: "אני סומך לא רק על שיקולים הומניטריים אלא גם על כוח הנשק... גורל הונגריה לא יהיה כמו אף אחת מהארצות התרבותיות... אלא אם המשלוחים יופסקו מיידית"‏. האיום התממש, ובודפשט הופצצה על ידי 600 מפציצים אמריקנים. המכתב (עם מכתבים נוספים של מלך שבדיה, האפיפיור ועוד) וההפצצה כפו על אותו רשע הורטי להפסיק את המשלוחים לאושוויץ‏. חיי מאות אלפי יהודים ניצלו.
 

תופעה מדהימה היא שסיפורו של ורבה מוסתר מן הציבור. הסיבה לכך, כונתה בפי פרופסור רות לין: הפוליטיקה של הזיכרון. סיפור גבורה זה נדחק לקרן זווית והושכח בכוונת מכוון כיוון שפרופסור ורבה מוכיח את ההנהגה היהודית בתקופת השואה כי שיתפה פעולה עם הגרמנים והסתירה את האמת מהמוני בית ישראל ומהעולם כולו. בכך נמנעה ממיליוני יהודים בריחה התנגדות והתקוממות והם נרצחו באכזריות נוראה ואיומה. את כתב האישום הנוקב הזה הפנתה בין השאר גם הד"ר חנה ארנדט, אשר כינתה את המועצות היהודיות (היודנרט) "חור שחור", בהיסטוריה היהודית. אט אט נחשפים ממדי שיתוף הפעולה המזוויע של יהודים ומנהיגים יהודים ישירות ובעקיפין עם מכונת ההשמדה הגרמנית.
 

כאז כן היום, מנהיגים יהודים ולא יהודים, מסתירים את האמת מהמוני בית ישראל, ומהעולם כולו, בכל הנוגע לממדי ההסתה והשנאה ותאוות ההרג והרצח ברשות הפלסטינית והחמאסית, כלפי יהודים והמדינה היהודית. דו"ח קופרווסר המכונה "מדד ההסתה ברשות הפלסטינית", החושף את התכניות הפלסטיניות להשמדת מדינת ישראל, מוסתר מן הציבור. דו"חות המכון 'מבט לתקשורת פלסטינית' מוסתרים מהציבור. כך גם דו"ח הועד למניעת הרס עתיקות בהר הבית. מוסתר מן הציבור דו"ח אדמונד לוי – הקובע: ההתנחלויות ביהודה ושומרון חוקיות גם על פי המשפט הבינלאומי‏. יש לנו הזכות המלאה להתיישב בכל מרחבי יהודה ושומרון. לצערנו, יש בקרבנו יהודים המשתפים פעולה עם האויב של העם היהודי והמדינה היהודית, ומסתירים מהעם את האמת, ומוסרים יהודים וארץ קדושה בידי רוצחים שפלים. אות המציל היהודי עוד יוענק למחברי הדו"חות הללו ולמפרסמיהם. האמת תצא לאור ותנצח.
 
תמונה ראשית: Avi1111

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל