נמצא הבעיה לבעיית הגרושין בישראל

אחד לשלש זוגות בישראל מתגרש , אחרי שנים של מחקרים נמצא הגורם מספר אחד בישראל שבגללו אנחנו מתגרשים ,,,,,, לא זה לא בגידההסטטיסטיקה בארץ לא מנבאת טובות לחיי המשפחה, לפחות אחד לשלושה זוגות שמתחתנים מתגרשים , הממשלה וכמעט כל הגורמים שיכולים לעזור עושים מאמץ כביר למצוא את הגורם , מה גורם לזוגות להתגרש? במטרה לנסות ולטפל באותו גורם, על מנת לנסות להוריד את אחוזי המתגרשים. אחרי מאמצים כבירים אני חושב שמצאתי את הבעיה ........ עודף חגים.

אני שונא חגים כן שונא חגים זו לא בושה! תראו מה זה עושה לנו! אנחנו מפורים ( תשאלו את גיסי ) מנקים את הבית, מרוקנים את הארונות ,פותחים את המגירות ומחפשים חמץ בגלל שלא החמיץ לבני ישראל לפני אלפיים שנה. טוב שלא נגזר עליהם שלא יעמוד להם אחרת הינו צריכים לדכא את עצמנו .
אז מפורים אני הולך לישון עם ריח של כלור וקם בבוקר עם ריח של כלור ממש כמו בחדר ניתוח ..... רגע של חוכמה - מפורים מתחיל הויכוח איפה נעשה את החג ?וזה מלווה בפרצוף חמוץ של האישה בגלל זה אנחנו אוכלים חמץ .
איפה נעשה חג? השאלה שעולה בכל בית בישראל, איפה נעשה חג ראשון? אצל ההורים שלך? או שלי ? וחג שני איפה? ועל האש איפה ואצל מי ? הוויכוח הוא קשה ומתיש ביחוד כשאתה אוכל חודש בחוץ וכשאני אומר בחוץ זה במסדרון בבלוק או בחניה בגינה ממש כמו מקבץ נדבות והכל בשביל חס וחלילה לא ללכלך את הבית , לא ברור לי מה בני ישראל ניקו במדבר את האוהל .
אל תאכל במטבח !!! אל תאכל בסלון !!! אל תלכלכך את השרותים !!!! גם ככה אני לא אוכל אז מה אני אעשה בשרותים אקרא ספר ??
המלחמה בעיצומה הצלחות עפות באוויר ואף אחד לא מבין למה ברגעים שבהם המשפחה צריכה להיות מאוחדת כאילו יצאו ממצרים, הבית נראה כאילו עכשיו יצאנו מהרבנות אחרי טקס גירושים .
רגע של חוכמה - חכמינו ז״ל אמרו מצא אישה מצא טוב אבל מצה עם שוקלד הרבה יותר טוב ( אפילו יבשה לדעתי יותר טוב)
נו בסוף אכלתי אצלם וכן אבא שלה קרא את האגדה פעמים !!! למה פעמים?? הוא קרא עמוד ושתה כוס ראשונה ומהאלכוהול הוא קרא את אותו עמוד פעמים והתעקש שכולנו ממהרים וזה קרה בערך ארבע עמודים שלמים בעצם אחר כל כוסית של יין וכשאתה רעב זה קשה .
אחרי שחוויתי לראשונה בחיי טקס "בבלויאה" שזה איזה שהוא טקס שבו מעברים את מגש הפסח מעל ראשי היושבים סביב שולחן הפסח, משהו מתקופת אנו באנו בקיצור נורא פחדתי שהזרוע תיפול עלי על הראש מעל לעשרים דקות ניסיתי לפרש את הרעיון של הטקס האינדיאני הזה ומה הרעיון שעומד מאחוריו ????? לא אין לי מושג אולי המרוקאים בדרכם לארץ עברו דרך רב אינדיאני שהעביר להם קצת מחוכמת שבט האפצי הידוע !!!!! אולי.
רגע של חוכמה - אני לא יודע עם הרגשתם, אבל הגברים הנשואים בחבורה אוכלים מרור כאילו זה חרוסת מתוקה כי מרור הם אוכלים מהרגע שהם שוברים את הכוס .
אז מה טוב בחגים האלו חוץ ממשקעי המריבות והפרצופים הרעב שמלווה אותנו מפורים בערך,ו לא נגמר בחג , זה החג היחיד שאתה אוכל כל היום ונשאר רעב זה לא יאומן כמה קילו בשר אכלתי בחג הזה ונשארתי רעב , מרוב בשר שאכלתי כשאני נכנס למושב ועובר ליד הרפת הפרות ממהרות להיצמד לקצה המרוחק ממני כי הן מפחדות שאני לא אנגס בהם בטעות .
פסח למה? זה אמור להיות חג של חום ואהבה והתחלה ובמקום זה אנחנו מקבלים כאבי בטן, כאבי ראש כאבי ..... רגע של חוכמה למה ביצים ? אחרי חודשים של מריבות בבית הביצים כבר כחולות , אחרי שבועיים שאין מה לאכול חוץ מתפא וביצים , וכל ערב סגנון שונה של ביצים ואולי בגלל שביצאת מצרים כאשר הים נסגר על המצרים הביצים שלהם צפו על המים (זה הרי ידוע שביציה במים מלוחים צפה)
אולי עכשיו התחלתם להבין שהחגים שלנו הם חגים כואבים ומתשים והאחראים המרכזיים על המריבות והגירושים במדינת ישראל
רגע של חוכמה - אחרי ארבע כוסות יין אתה רוצה רק לישון ולא אכפת לך אצל מי עושים חג שני
אז למה לעזאזל אנחנו צריכים לעבור את זה כל שנה שוב ושוב מה בכוח אתם רוצים שאנחנו נתגרש לא מספיק אחרי המימונה אתה לא יכול להשאיר בטעות את הדלת פתוחה כל רגע מישהו דופק לך בדלת וצועק מילים בערבית אטבח אל יהוד או משהו דומה שקשור במופלטה שוקלד ודבש .
 
תמונה ראשית: Keoni Cabral
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל