שוב חוזר הניגון בבית המדרש שברמאללה ובזה של עזה

בצעד מחושב שהוא חלק בלתי נפרד ממערכת הלוחמה הפסיכולוגית שמנהל הארגון המתקרא אש"ף פרסם השבוע מנהיגו, אבו שו אסמו מאזן הידוע בשמו האמיתי מחמוד עבאס, הודעה שמיהרו לצטטה בתקשורת הישראלית כמו גן בניו יורק טיימס המגדירה את השואה "הפשע הנתעב ביותר שהתרחש נגד האנושות" . אבל מה, דווקא באותו זמן ובאותה נשימה חתם נציגו על הסכם איחוד בין ארגונו לבין החמאס, ארג

בצעד מחושב שהוא חלק בלתי נפרד ממערכת הלוחמה הפסיכולוגית שמנהל הארגון המתקרא אש"ף פרסם השבוע מנהיגו, אבו שו אסמו מאזן הידוע בשמו האמיתי מחמוד עבאס, הודעה שמיהרו לצטטה בתקשורת הישראלית כמו גן בניו יורק טיימס המגדירה את השואה "הפשע הנתעב ביותר שהתרחש נגד האנושות" . אבל מה, דווקא באותו זמן ובאותה נשימה חתם נציגו על הסכם איחוד בין ארגונו לבין החמאס, ארגון שהציב לעצמו ולא חזר בו מכך כי יש לחסל את הישות היהודית כולל זו שב"אל ארד אל מוחטלע"=האדמה הכבושה.
אין זו הפעם הראשונה שמחלקת הלוחמה הפסיכולגית המועסקת ברמאללה ובקטאר מקום בו מצויה הנהגת החמאס כיום, פועלת בשיטה זו. זהו תהליך החוזר על עצמו בכל פעם שאנשי אש"ף מחליטים שאינם רוצים להמשיך במו"מ, ובמקביל מתפרסמות ידיעות על התמתנות החמאס
מזה שלוש שנים העולם של פליטי 48 רוגש ורותח. הם מעורבים בכל הפעילויות שהמתרחשות במזרח התיכון ובמיוחד בכל הקשור ל"אביב המוסלמי" שאנשיו של חוסיין מובארק אובאמה כה קידמו ואינם יודעים שהברד היורד על ראשיהם מכל רחבי המזרח התיכון אינו ברד של אביב כי אם של חורף קשה ושמים מתקדרים. איפה לא מצאנו את אותם פליטי 48? כשרק החלו המהומות בסוריה תפסו צד וכתוצאה מכך נאלצו לברוח-פשוטו כמשמעו -ממחנה אל ירמוך המצוי בתוך דמשק ומהווה אחת משכונותיה ללבנון שם הם מצאו מחנות פליטים שתושביהם לא הורשו על ידי ממשלות לבנון לדורותיהם וכן על ידי הפלגים השונים בהם אנשי החיזבאללה, לעבוד ולהרוויח למחייתם. זאת ואף זאת, פליטי "אל ירמוך" החלו להסית את פליטי 48 שבלבנון לדרוש זכויות, וגילו לתדהמתם שאנשי החיזבאללה מכוונים נשק כלפיהם.
ארגון האחים המוסלמיים בראשות מורסי כשהועלה לשלטון במצרים קידם בברכה את אחיו לברית אנשי החמאס הידוע כארגון בן של האחים המוסלמיים. באמצעותם החלה פעילות נגד גורמי שלטון במצרים וכנגד המתונים דבר שהביא להפיכה הצבאית שהדיחה את מורסי. עכשיו אנו רואים את ה"מסכנים מהחמאס" מארגנים יחד עם הסאלאפים אנשי "ג'בהת אל נוסרא" פעילות חתרנית מתמשכת ופוגענית לא רק ברחבי סיני כי אם גם בתוך "מצ'ר אד'ימה" היא קהיר העתיקה.
ובתוך כל זאת מנסה אותו אבו שו אסמו מאזן ל"התאחד" עם החמאס, כפי שניסה לעשות בעבר. זאת הוא עושה מתוך קריאת מפה של מערכת השלטון האמריקנית שהעלתה אותו על עצים גבוהים לאורך המו"מ שנוהל עמו בשנתיים האחרונות, על חשבונה של ישראל, ועתה יש אי אלו גורמים במחמ"ד ובמערכת הביטחוניים האמריקניים שקלטו שהעסק זורם לא באפיק שהיו רוצים וכי העלאות המחירים שקיבלו מצד אנשי אש"ף רק החמירו את המצב וגרמו להנהגה הישראלית לעשות חושבים ולעצור הכל.
אבל קוראים יקרים, אל דאגה בתוך זמן נמצא את עצמנו שוב נלחצים מבית על ידי קבוצות של אנשי שמאל שנסתרה בינתם ועל ידי פוליטיקאים המחפשים את הכותרות שידרשו לחזור לשולחן המו"מ ולעשות עוד וויתורים, כך שוב יעלו אנשי אבו-שו אסמו-מאזן את המחיר והשוק האירופאי יפתח בסצנות הפחדה וחזר חלילה.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל