היום אני עדיין כאן, רק בזכותכם!

יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה תשע"ד. הכאב גדול והנשמה מתקשה לעכל. לעכל שבזכותם אנחנו כאן.

תמיד כשאתה קטן יש לך איזשהו חלום שכולם ישמעו עלייך, שידעו מי אתה ומאין באת. שתהיה כ"כ טוב וגדול, שהדבר הזה שתעשה יהיה משהו שישנה את פני ההיסטוריה, שמיליונים יכירו תודה או שפשוט לא ישכחו אותך.

אתה בלב מתפלל שתצליח בחיים, שתהיה החלום של כל אם עבריה ותביא רק נחת וגאווה.
אני לא הכרתי אישית כל אחד מכם. אני לא יודעת איך הייתם כילדים, מה הכי אהבתם שאמא הכינה לכם, איך העברתם את הזמן אחרי ביה"ס, מי היו החברים הכי טובים שלכם ומה רציתם להיות כשתהיו גדולים.

אבל החלום שלכם התגשם. כולם יודעים מי אתם, מאין באתם ובאיזה גיל הצלחתם לשנות עוד משהו בהיסטוריה (רובכם אגב בגיל מאוד מאוד צעיר). הצלחתם להציל. להציל מדינה שלמה. חיים שלמים שממשיכים להתקיים רק בזכותכם, רק כי אתם הייתם שם. זה נורא להגיד שזה "במקום ובזמן הנכון". אבל זה באמת ככה.

במדינה כמו שלנו, אתה גדל להיות חייל. אתה יודע שגם אתה תתגייס יום אחד ותתרום את החלק שלך למדינה. אתה נשבע לעשות הכל למען המולדת, גם אם זה כרוך במוות, המוות שלך.

האוויר הזה שאנחנו נושמים, האדמה שעליה אנחנו דורכים, הריבונות שעדיין שייכת לנו, הנופים והמקומות במדינה הזאת, כולם בזכותכם. בזכות העובדה שנתתם מעצמכם קצת יותר מכולם. העובדה הזאת שהיום אתם למעלה גבוה בשמיים ואנחנו עדיין כאן על האדמה. העובדה שאתם "נבחרתם" ללכת כדי שאנחנו עדיין נשאר.

כל אחד מהנקטפים הם הילדים, האחים, ההורים והדודים של כולנו. אנחנו מתקשים לעכל את העובדה שעוד אחד הלך, הלך ולא יחזור. מדינה שלמה כואבת את כאב המשפחות השכולות וחוששת לבאות.

היום, כשאני אחרי השירות הצבאי שלי, שום דבר לא מובן לי מאליו, לא הילד שהיה איתי בגדוד ועכשיו נקטף, לא הקצין מהיישוב הסמוך שקפץ על רימון כדי להציל את חיי החיילים שלו, לא החייל שהיה איתי בבסיס ופתאום נהרג, לא החיילת שהייתה בדיוק כמוני בשירות בצבאי ובשניות נרצחה, לא העובדה הזאת שאלה אנשים שאנחנו יכולים לראות במקרה כל יום ומחר הם כבר לא יהיו שם.

במותכם ציוותם לנו חיים!

תודה, זה כל מה שאנחנו רוצים להגיד. תודה!

יהי זכרכם ברוך!
 
תמונה ראשית: Damzow
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל