לאומנות חשוכה באה למדינה

כאשר התברר לסוציליסטים הדמוקרטיים באירופה שסטאלין הוא לא קומוניסט ולא סוציאליסט אלא גולאגיסט, ורוצח חפים מפשע, הם פירסמו את הספר "האל שהכזיב".


כאשר התברר לסוציליסטים הדמוקרטיים באירופה שסטאלין הוא לא קומוניסט ולא סוציאליסט אלא גולאגיסט, ורוצח חפים מפשע, הם פירסמו את הספר "האל שהכזיב". איגנציו סילונה כתב שם: מי שלא ראה שטן בחייו לא יכיר מלאך כשיפגוש בו. מי שלא ראה שילטון פאשיזם אדום או שחור או חום – ורוב הישראלים לא היו בשנות השלושים של המאה הקודמת – יתקשה להבחין בתהליכים המסמנים את בוא הרעה. .
להלן הצפנים הרעיוניים והפוליטיים ההולכים אל לאומנות חשוכה (בעולם ההגדרה היא פאשיסטית), המדובר לא בסימפטומים כמו המחתרת היהודית (1988), תג מחיר שורפי מסגדים ועצים בגדה ובתוך המדינה, אלא במעין ממנו באות הרעות אל התודעה הלאומית ומובילות אל התחתית המוסרית והאנושית שכל תרבות ראויה כולאת אותם במרתף. על פי אלה אפשר למדוד התרחשויות המסמנות רעה באה.
יסוד הבראשית: היא הבחירה בין שתיים פילוסופיות: זו של "רק אני", "רק אנחנו". והאחרת היא זו של "גם אני", "גם אנחנו". הבוחר ב"רק אני/אנחנו" מצליח עד שמתארגנת קואליציה להכרעתו.
היסוד השני: בלאומנות החשוכה אין מוסר אוניברסאלי. יש רק מוסר פרטיקולארי. לנו מגיע, לנו מותר. האל, הגזע. הקומוניזם, הקיפוח ההיסטורי מחייבים.
היסוד השלישי: מהי החברה? התפישה על פי הדמוקרטיה החברה היא ברית בין בני אדם ריבוניים.ליצירה תרבותית ולהגנה עליה. על פי הפאשיזם - חילוני או דתי - החברה היא אורגניזם, ברית דם שיבטית.
היסוד הרביעי: נגזר מהשלישי - החברה כאורגניזם חייבת להיות מגוייסת. ואם לא, היא לא לגיטימית. היא מנוונת וצריך לרסק אותה ולא להישמע לחוקיה..
היסוד החמישי: האויבים – אויב פנימי ואויב חיצוני. יש לחשוף אותם ולהעצים את תחושת הסכנה הנשקפת מהם.
היסוד השישי: ניגזר ממצב האויבות הסוגר עלינו- הניצחון על היריב הפוליטי הפנימי הוא הצלה מחורבן, מאובדן הכבוד. לכן, הוא לא אמצעי אלא מטרה של צו עליון. מצדיק כל תכסיס ועלילה פוליטיים לגיוס תמיכת המונים - עד רצח שר חוץ (גרמניה) מנהיגי פוליטביורו (רוסיה) נשיא (מצרים),ראש ממשלה בישראל.
היסוד השביעי: לרכוב על אתוס לאומי היסטורי ועל נרטיבים אתניים ולהוליך את אלה אל פרשנות תומכת לאומנות המהפכת אמת היסטורית.
היסוד השמיני: אובדן הפרופורציות וההידחקות לקצוות. בתנועות הפשיסטיות תמיד קמות קבוצות חוליגנים שמאפשרות למנהיגים הפוליטיים, לכמרים ואצלנו לרבנים להיראות נורמטיביים.
היסוד התשיעי: להשתלט על, או לפחות לכבוש השפעה בצבא.
היסוד העשירי: צריך טאבו קדוש וסמלים של השבט. הארץ היא הטאבו. במקרה הגרמני הליבנסראום (מרחב המחייה) אצלנו כובשי כנען הם הסמל. פתאום הציונות מטרתה לא מימוש זכותו של העם להקמת מדינה ריבונית בא"י, אלא יישוב הארץ. ארץ ישראל קודמת למדינת ישראל.
כל אחד יכול לראות ולשפוט כמה מיסודות דלעיל הולכים וממלאים את סדר המעשים והדיבורים של מפעל ההתנחלות הקולוניאליסטית, רבניה ופוליטיקאיה ונאמניהם בליכוד. ואיך ממשלת העבודה, אחרי שנחלשה והביאה ליום הכיפורים הנורא, נכנעה בנפש חצויה להם ואיך ממשלות הליכוד בנפש גועשת דחפו את ההרפתקה הזאת המונעת סיכוי להסדר עם הפלשתינים ובעטיו עם ארצות ערב הלא פנדמנטליסטיות.
והיום תחילו את היסודות שניסחתי כאן למדוד אתם את הפוליטיקה של החקיקה של ממשלת ישראל. איך כל בוקר אדם מתעורר לגחמת חוק לא דמוקרטי. האחרון, ערב יום העצמאות חוק מדינת הלאום היהודי. החוק הבא של הממשלה יהיה : ממשלת ישראל מחליטה שיש עם יהודי. כי הרי יש בעולם שכופרים בכך.
 
תמונה ראשית: Andrew Ratto
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל