ספר בשם "אהבה עיקשת " / איאן מקיואן

מה קורה כשאסון מתרחש לנו מול העיניים? האם המחשבה שלנו קופאת והגוף מסרב לזוז? או שפתאום אנחנו מקבלים זבנג של אנרגיה מצילים את עצמנו ואת הסביבה מהאסון העומד לבוא....כך מתחיל הספר הנפלא שמרתק אותנו מיד על ההתחלה. ( לא לדאוג אחרי שהסופר מרתק את הקוראים הוא נרגע וחוזר לקצב אנגלי צונן וקר .אך עדיין מפעים ומרגש)

"עניין מקרי הוא מי חי ומי מת בכל רגע נתון. אני במקרה חי."

כשמתרחש לנו אסון מול העיניים מה אנחנו עושים? יש כאלה שקופאים בזמן , דוממים חסרי יכולת לזוז. יש שתופסים פיקוד מתוך אידיאולוגיה וחינוך שצריך לעשות את המעשה הנכון בזמן הנכון, יש שמסתכלים מהצד ומחכים שמשהו יעזור אבל לא הם מתוך פחד שאולי הם לא טובים מספיק בשביל לתרום.

הסיפור מתחיל באסון שהתרחש, אנשים שנקלעו למקום במקרה מנסים להציל אך בו זמנית האגוצנטריות מול האלטרואיזים מתחבטים זה בזה האם להציל ולדאוג לעצמי או למות בעד הצלת חיים בכל מקרה.
איך אנשים חיים עם עצמם אחרי מקרה כזה שבו הם לא הצליחו להציל ולהועיל ולעומת זאת אחרים קיפחו נפשם למען האחר בנסיון נואש להציל חיים. מרתק לקרוא על כך!

זו התחלת הסיפור אך בהמשך הלא צפוי פתאום הספר שהתחיל בפקניק אנגלי רומנטי מתפתח לסיפור מתח סוריאליסטי כשבמרכזה יש תאוריה שנקראת "דה קלרמבו" .
התאוריה היא על "הנחת יסוד" של החולה שמאמינה שהיא מצוייה בקשר אהבים עם אדם ממעמד חברתי גבוה שהיה הראשון שהתאהב בה וחיזר אחריה,זו אהבה דמיונית שנמצאת רק בראש של החולה.
כל העלילה עטופה באהבה דמיונית שאין לה אחיזה מציאותית . שני מסלולי האהבה שמתרחשים בסיפור האחד מציאותי והשני דמיוני משפיעים ומושפעים אחד מהשני ומפריעים אחד לשני להתקיים.
אני בכוונה לא מספרת פרטים כי כל כך יפה לראות איך איאן מוביל את הקורא צעד אחר צעד , אני לא רוצה לגרוע מהיופי שבעלילה המושלמת שהוא טווה. זהו הספר הראשון שקראתי של איאן והוא פשוט מבריק וגאוני וכמובן לא צפוי ומשאיר את הקורא במתח לאורך כל הסיפור.

לרוץ לקרוא
 
 
תמונה ראשית: George
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל