השינוי מתחיל מהבטן

מזה כשנתיים אני משתתפת בחוג לריקודי בטן. למה? הרבה סיבות...

שנה לפני שהתחלתי ללמוד ריקודי בטן, חברותיי לעבודה החלו ללמוד בחוג הזה, שנראה לי ממש מוזר. כל אחת מהם הייתה מגיעה יום אחרי החוג למשרד ומדגימה את מה שהיא למדה אתמול, אני הסתכלתי עליהן בהערצה ובאמונה שאני בחיים לא אהיה מסוגלת לעשות את התנועות שהם מדגימות.

התחתנתי לפני כשלוש שנים, אבל חודש אחרי החתונה הרגשתי שמשהו לא עובד. אני בחורה "דתייה" ולא גרתי עם בעלי לפני החתונה, ולקח לי זמן להבין מה לא עובד. הבנתי שחסר שם משהו, אבל לא ידעתי להצביע על מה. אחרי חצי שנה כשחזרנו "מהירח דבש" הבנתי מה לא בסדר.

הרגשתי חסרת ביטחון בנוגע לגוף שלי, ולקח לי זמן להבין את הגורם לכך. שנאתי את הגוף שלי וכל בגד שלבשתי היה בעיני נורא. לא הבנתי מה גרם לשינוי הזה ביחס לגוף שלי, כי כל חיי אהבתי את איך שאני ניראת ותמיד החמיאו לי מראי ועל הבגדים שאני לובשת. "בירח הדבש" הבנתי מה גרם לשינוי.

מי שהיה בעלי כל הזמן היה יורד עליי. הוא לא אהב את הבגדים שלבשתי, והיה יורד על מבנה הגוף שלי. בנוסף, היה עושה לי "טובה" ומנשק אותי בפרסיה, שלא נדבר על זה שהייתי צריכה לחכות עד שתיים בלילה שיקיים עמי יחסים אחרי שבועיים של ריחוק וטבילה "במקווה".

התחלתי לרקוד בתחילת המשבר של נישואיי, כשהרגשתי שאני הכי לא מושכת וממש לא נשית. אחרי שנה וחצי של נישואים התגרשתי ממנו.

תקופת הגירושין לוותה במשבר נפשי והייתה קשה מאוד עבורי. במשך חודשיים, לא אכלתי, לא ישנתי ולא הייתי מסוגלת להסתכל על עצמי במראה. המשכתי לרקוד גם אחרי ששניתי את מקום מגוריי. המורה שלי עזרה לי, לא ויתרה לי והגמישה את שעות החוג עבורי. בתקופה הזאת הייתי מכריחה את עצמי להגיע לחוג.

הריקוד חיזק אותי ועזר לי לעבור את תקופת המשבר של הפרידה. מה שהיה הכרח הפך להיות הנאה גדולה. התחלתי להרגיש שליטה מחדש על הגוף, להעריץ שוב את הבטן והאגן שהיו מסוגלים לבצע תנועות שלא הכרתי. חזרתי להסתכל במראה, והצלחתי להגניב אפילו חיוך. מצאתי את עצמי רוקדת גם כשאני חוזרת הביתה מהעבודה, והתמלאתי אושר.

בעזרת הריקוד למדתי לאהוב מחדש את גופי ולהתחבר לנשיותי. ריקודי הבטן לימדו אותי להרגיש את גופי כמו שהוא באמת: חושני, נאה וחטוב.
 
תמונה ראשית: Mike Lawrence
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל