עשרת הרגשות העיקריים לחיים בריאים ומאושרים

כנגד עשרת הרגשות השליליים יש עשרה רגשות חיוביים

כנגד עשרת הרגשות השליליים יש עשרה רגשות חיוביים

רגש ראשון: אהבה יכולה לפוגג אי נוחות.
כל דבר שהוא לא אהבה זאת קריאה לעזרה. בספרו "מרשמים לחיים" מספר ברני, רופא מנתח שהפך למיסטיקן ידוע בארה"ב, על אדם שבשדה התעופה ניגש אליו והתחיל לצרוח עליו. ד"ר ברני סיגל, לא התרגש ואמר לאיש: "אני מצטער שלא אהבו אותך, אני אוהב אותך!" האדם הסתובב מיד והתרחק בריצה מהמקום.
עלינו לגלות הבנה כלפי הזולת באמצעות חמלה ולהבין שאהבה זה הרגש האמיתי היחיד שיש.
רגש שני: הערכה והכרת תודה. הכרת תודה יכולה להתגבר על פחד. הכרת תודה מחדירה בנו שלווה ואמונה בטוב השולט ביקום ובשפע המצוי תמיד.
רגש שלישי סקרנות יכול להתגבר על תחושת כאב.
הגדולה של הסקרנות זה שהיא קוראת לנו לפעולה – יחד עם טיפוח הסקרנות אנחנו מטפחים את היכולת שלנו לפעול, כדי להתמודד עם הרגשות השליליים שלנו. הילד הקטן סקרן לגלות כל דבר, הוא לומד מתוך נפילה, הכאב בשבילו זה דרך לגדול.
רגש רביעי: התרגשות והתלהבות. אתם יכולים לפתח התלהבות על ידי כך שתפעלו בצורה פיסית שמחקה התלהבות: דברו במהירות ובקול רם! התלהבות מפוגגת כל רגש שלילי ומגרשת עצלנות ומחשבות רעות. ההכרה בכך שהעולם מלא בשפע ויש לו כל הזמן מה להציע לנו – היא הכרה ביקום שמה ששולט בו זה צמיחה והתפתחות תמידיים – הכול פורח, הכול גודל והיקום תמיד מאזן את עצמו גם מהאסונות הכי גדולים.
רגש חמישי: נחישות יכולה להתגבר על תסכול.
נחישות צריכה להיות דבוקה לכל מטלה שאתם לוקחים על עצמכם. סלקו כל מחשבה רעה שעלולה לבטל את הנחישות שלכם לפעולה. נחישות היא התווית שצריכה להיות דבוקה לכל פעולה שאתם מקדישים למען מטרה מסוימת.
רגש שישי היא גמישות: יכולה להתגבר על אכזבה.
נחישות צריכה להיות מלווה בגמישות, עץ האלון ישבר ברוח ואילו קנה הסוף יתכופף וישרוד. הגמישות היא שינוי תמידי, שהוא חלק מהבריאה עצמה. זאת היכולת לדעת שאין להיכנס עם הראש בקיר, אלא לחפש תמיד את הדרך הנכונה למטרה.
רגש שביעי הוא ביטחון עצמי - מפתחים על ידי פעולה. אל תפחדו, כי הפחד ימנע אתכם מלפעול - פשוט עשו. רק נקיטת פעולה יכולה לפוגג הרגשת אשמה.
רגש שמיני: עליזות יכולה להתגבר על תחושת כישלון.
למדו כי בנוסף לשמחה פנימית, העליצות שמחליפה את הרצינות, מוסיפה לחייכם הרבה ומסייעת לכם להתמודד עם כל הרגשות השליליים. זהו נשק רב עוצמה למלחמה ברגשות השליליים.
רגש תשיעי: כוח אישי וחיוניות מעלימים תחושת עומס יתר.
חיוניות היא הנשק שלכם להילחם בכל הרגשות השליליים. אם לא תפתחו את החיוניות על ידי שמירה על הבריאות שלכם, על זרימת אנרגיה מתמדת, אתם לא תוכלו להילחם ברגשות השליליים שיבואו.
רגש עשירי: תרומה ונתינה יכולים להתגבר על בדידות. הפתגם אמר: כל שאגרתי אבד, כל שנתתי שלי לעד. ברגעים האחרונים של החיים, כשאנו רוצים להיזכר במעשים הטובים שלנו, מה שירומם את מצב רוחנו יהיו מעשים של נתינה, של ויתור על האגו, של פעולה שלא על מנת לקבל תגמול. הרגעים הטובים של חיינו יהיו בסופו של דבר לא רגעים של הצלחה כבירה, של ניצחון – רגעי תהילה נוצצים – אלא רגעים פשוטים של יחסי אנוש, עזרה לזולת. לא פעולה למען עצמנו, אלא פעולה למען אחרים. כשהייתי ילד ברומניה, ראיתי את חברי לכיתה סוחב דברים כבדים וזה נראה לי מצחיק וגיחכתי. אבל אחי הגדול, פנה אלי ואמר, ואני לא אשכח זאת אף פעם: "לך עזור לו!" הדברים חדרו עמוק וברגעים קשים של חיי, יכולתי להסביר את החוויות הללו כתגמול, כחינוך של העצמי, לחמלה. ככה הצלחתי להבין אותם ולהשלים איתם.
אנו יכולים אם כן, בכוחות עצמנו בלבד, בעזרת מיקוד, תשומת לב, רצון ונחישות, להתגבר על כל הרגשות השליליים, הכול תלוי בנו ומצוי בנו – אנתוני רובינס, המאמן האישי הענק, מאמין בכל לבו שהוא יכול לעזור לכל אדם להבין את זה ובכך לגרום לחייו להיות מוצלחים ומאושרים!

הדרך להצליח לשלוט ברגשותינו כרוכה בשינוי פנימי אמיתי והכרה בחשיבות הדבר.
השינוי יופיע אצלך ברגע שתבין שהכוחות שלך נמצאים לא בהתעקשות ובכוח רצון שמוביל לאטימות עמידה לכאורה – אלא דווקא בוויתור, בהכרה שאתה חלק מאחרים ואינך נבדל או טוב מהם. ברגע שאתה מוכן לפתוח את רגשותיך האמיתיים ולא להעמיד פנים מזויפות של מישהו חזק, כאשר אתה מרגיש חלש, או מישהו מוצלח כאשר אתה מרגיש כישלון. ברגע שאתה מוכן לעמוד מול הרגשות שאתה בורח מהם – אז אתה הופך להיות חזק באמת – אז אתה משחרר את כל הכוחות הכבירים של הנפש שפועלים להסרת כל הפחדים, התסכולים, החרדות והרגשות הרעים שלך!


היו מודעים לרגשותיכם – כדי שתוכלו לשלוט בחייכם

דורנו המוכה בעצבנות וחיפזון יתר – בורח מרגשותיו ומתמכר לחוויות של שופינג, נהיגה מהירה ועוד ועוד. הדרך המודרנית היא לא רק דרך שבורחת מהרוח אל החומר, שפוגעת בנפשנו, אלא גם דרך שפוגעת בבריאות הפיסית שלנו. הפיתויים של החברה המודרנית מלאים בתענוגות שלא מוסיפים לבריאות שלנו. בראש רשימת הדברים החשובים, של מורים רוחניים דגולים, מופיע הבריאות הגופנית והחשיבות של שמירה על בריאותנו! דורנו לא מצטיין בבריאות טובה. מערכות הבריאות הולכות וקורסות, הרפואה הופכת להיות יקרה להחריד. אנו זונחים את הדבר היחיד שיכול להציל אותנו – חזרה על הטבע, אל עצמנו, ההבנה שהגוף יכול לרפא את עצמו תמיד, אם נבין אותו ונתחבר אליו.
חיילים שחזרו משדה הקרב חווים משברים עצומים, מפני שהם לא מתחברים לרגשות האמיתיים ולא מעכלים את החוויות הקשות שחוו. במקום זה הם שוקעים בתוך סיוטים אינסופיים שמשגעים אותם. הבריחה הזאת מהרגשות, בעולם המודרני, היא שורש כל הרע. להיות אמיתי, להיות עצמי, זה להתחבר לרוחניות שלנו ולשלוט בחיינו, כי היקום לא יאפשר לשום דבר מזויף לשרוד.
להתחבר לכאן ועכשיו, להבין שאנו הבאנו את עצמנו למקום הנוכחי שאנו נמצאים בו. יש להפוך את חיינו הזמניים לזמינים – לחיות את הרגע וככה להתגבר על הפחד מהעתיד. הבריחה מרגשותינו, בעצם גורמת לנו לזייף את עצמנו ומאלצת אותנו להשקיע אנרגיה עצומה בהסתרת האני האמתי שלנו.
 
תמונה ראשית: Ed Schipul
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל