טיול קיץ שאיננו טיול מים...

קיץ, חם... מרביתנו בים או בבריכה בסוף השבוע אבל - אפשר בכל זאת לטייל

מתחילים מוקדם

 יולי, חום אימים בחוץ, קיץ ישראלי טיפוסי. טיולים? השפויים שאינם בים או בבריכה ובכל זאת מטיילים קצת עושים זאת במסלולי מים בזויתן, בבניאס, במעיינות הגולן, אולי במעיינות בהרי ירושלים. אבל טיול שאינו משולב מים, עכשיו? דרושה איזו חוסר שפיות זמנית לענין... ובכל זאת, למיטיבי הלכת הרגליים בוערות... מנוחה מאמצע יוני עד סוף אוקטובר ? נראה קצת מוגזם. מה בנתיים? הרי בסוף החודש יוביל אותנו גלעד לטרק במרחבי גאורגיה ושם כידוע העליות והירידות חבל על הזמן... חייבים לשמר את הכושר מעבר לריצה היומית השגרתית. מה עושים ?

 

 

 

 


מטיילים בכל זאת, אבל משתדלים לבחור מסלול שלפחות קטעים נרחבים ממנו יהיו מוצלים ומאחר וחייבים לשלב עליה מכובדת במסלול נתחיל ממש מוקדם בבוקר כך שנסיים את העליה או נהיה לקראת חלקה האחרון בטרם יעיק החום. למזלנו, הבוקר אמנם היה לח כמו בכל יום קיצי אבל פחות חם מהרגיל. הטיול הזה הכיל את אחד המסלולים בכרמל. בחרתי בו כי מעבר ליפי הנוף הוא גם מוצל בחלקים גדולים ומשלב תאי שטח ונופים מגוונים. הפעם הצטרפו אלי עירית, ארז ואביתר מקרב חברי המטיילים והיינו אמנם רק ארבעה, צוות מצומצם אך איכותי... מלבד הפסקת הקפה, לא נזקקנו להרבה מנוחה כך שהטיול זרם היטב וארך כמה שעות ספורות, מה שהיה לוקח לפחות עוד ארבע שעות לו כל החוג היה מטייל כאן. גם טיילנו וגם הספקנו להמלט בזמן ,בשעת צהרים מוקדמת למזגנים של הרכבים שהמתינו לנו בנקודת ההתחלה / סיום.

 

 

 

 


ואם מטיילים רגלית אז... אין כמו עלייה טובה על הבוקר לפתוח את הריאות.
עלינו אם כן מטירת הכרמל את נחל גלים (סימון שבילים כחול) ובהמשך קטע מנחל כלח (עדיין סימון כחול) חתכנו צפון מערבה באזור שוויצריה הקטנה לכיוון כביש אוניברסיטת חיפה (סימון שבילים אדום ובהמשכו שחור) וירדנו חזרה דרך נחל נדר (סימון שבילים שחור) עד שהתחברנו שוב לנחל גלים (סימון כחול) וחזרנו על קטע קצר בו הלכנו בבוקר. לא שכחתי לעשות קפה לפני שעזבנו את נחל כלח לטובת הטיפוס לכיוון שמורת נדר.

 

 

 

 


מזג האויר הפתיע אותנו לטובה: בבוקר היה די ערפילי והשמש יצאה באיחור. כמה דקות אחרי שבע בבוקר כבר צעדנו יהיה נעים. נחל גלים ובהמשך נחל כלח מרתקים ומפתים למדי. חלק ניכר מהמסלול בתוכם מוצל ונעים. השילוב של ההצללה + מזג האויר הנוח הקל עלינו לסיים את העליה ורק ממש בקרבת האוניברסיטה היינו חשופים לשמש במיטבה אבל – נכנסנו לנחל נדר ומסתבר שגם בו יש קטעים לא מבוטלים מוצלים. בדרך לשמורת נחל נדר חזינו בנוף נהדר לכיוון הים וזכינו לבריזה משיבת נפש.

בקיצור – המסלול עבר עלינו בנעימים, למרות הלחות הגבוהה. וזאת יש לזכור: לא חשוב מה אורך המסלול, הרבה יותר חשוב כמה עליות וירידות יש בו ומה אופיין. המסלול
הזה בהחלט למיטבי לכת אבל מידת הקושי בו היא בינונית, בהחלט לא נורא.

במסלול הזה עלינו את הכרמל מטירת הכרמל לאוניברסיטה וירדנו חזרה לטירת הכרמל. אפשר אם כן לסכם ולומר כי אם באמת רוצים, אפשר למצוא מסלולים שניתן לטייל בהם גם בקיץ. לא לשכוח לקחת איתנו לפחות 4.5 ליטר מים ולא "לשכוח" לשתות.

לסיכום , כרגיל הנה הקישור לכל התמונות מהטיול - לצפיה לחצו כאן

 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל