האינטיפדה שבפתח- -לא מה שחשבתם

האינטיפדה שבפתח- -לא מה שחשבתםיהודה דרוריהתסכול הגובר בצד הפלסטיני מהקפאת כל פתרון למצב הקיים אינו מבשר טובות. השלום אינו נראה באופק, לפיכך,מעודדים מחולשת ארצות הברית, ומקולניות השמאל העולמי (והישראלי) נגדנו, נשענים על אדישות אירופה ונטייתה (תמיד)נגד ישראל, הפלסטינים חושבים שעליהם לפעול.

האינטיפדה שבפתח- -לא מה שחשבתם
יהודה דרורי
התסכול הגובר בצד הפלסטיני מהקפאת כל פתרון למצב הקיים אינו מבשר טובות. השלום אינו נראה באופק, לפיכך,מעודדים מחולשת ארצות הברית, ומקולניות השמאל העולמי (והישראלי) נגדנו, נשענים על אדישות אירופה ונטייתה (תמיד)נגד ישראל, הפלסטינים חושבים שעליהם לפעול.
בשנה האחרונה ראינו ניסיונות לרצח ישראלים בצורה מבודדת (וחלקם אמנם הצליחו) מבלי שניתן היה להצביע על האשמה הקולקטיבית של אנשי הרשות הפלסטינית או של ארגונים עושי דברה. אין ספק שטקטיקה זו תאומץ על ידם כרגיל במקרים כאלה, דהיינו, אימוץ ההצלחה...כי הם יודעים שאנו ערוכים להכות בהם בגדול.
הפלסטינים כיום מאוחדים כביכול (עם חמאס) כי הם לחוצים... הם הפסידו את תמיכת מצרים, סעודיה וירדן אבל מצד שני הם יודעים שיקבלו תמיכה מאסיבית מאירן, (הן דרך סוריה של אסאד והן דרך חיזבאללה). מצד אחר הם גם בונים על תאי טרור שבנו בשנים האחרונות אצל ערביי ישראל ויתכן אף על איזה סיוע מצד כנופיות אל-קאידה הפעילות בסיני ובסוריה.
מערכת הביטחון הישראלית חייבת להיערך לפיכך לטרור ספורדי מכל מיני סוגים וכיוונים. ראשית עלינו לתכנן יצירת איום ממשי על אירן בצורת תמיכה וסיוע מסיבי באירגוני טרור אירניים מקומיים הנלחמים נגד השלטון שם. מכוון אחר, עלינו להעביר בחוק ביצוע עונשי מוות בהליך מהיר בבתי הדין הצבאיים שלנו נגד טרוריסטים שיתפסו בפעילות טרור או בתכנונה..
עלינו להבהיר למצרים , לסוריה וללבנון שצה"ל לא יהסס לפעול נגד כנופיות טרור שיפעלו משטחם , ולהיות מוכנים להדק את הסגר על רצועת עזה (לרבות מניעת דלק, חשמל, מים ומזון) אם יתירו לכנופיות המקומיות אצלם לשלח את טיליהם לעבר ישראל ולפגוע בפטרולים שלנו.
ולבסוף, כדי למנוע מהפלסטינים הישגים בתחום הפרופגנדה נגדנו, אנחנו חייבים לאסור כל כיסוי עיתונאי וכל סיקור אחר ב"אזורים חמים" ובכלל זה בזירות מבצעיות, דהיינו, חייב להיות ערפל תקשורתי מלא על כל הפעילות המבצעית של צה"ל נגד גורמי טרור.
צה"ל חייב כבר בימים אלו לאמן גדודי מילואים לפעול להרתעה בזירות נגד טרור, בעוד הכוח הסדיר נועד למבצעים. ה"גל החדש" לא יהיה קל או פשוט אבל הערכות נכונה ופעילות נחושה תביס אותם שוב.
 
תמונה: Coco Curranski
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל