לא תבגוד

לא תבגוד בתושבי בירעם ואיקרית, שבגליל העליון. אנו חייבים להשיבם לבתיהם תיכף ומייד ולמחוק עוון בגידה של 66 שנים. לא תבגוד בלוחמי צד"ל. לא תבגוד בבני הברית של העם היהודי.

זהו הדיבר האחד עשר. לא תבגוד. אמנם אין צורך להוסיף עוד דיבר. בוודאי שלכותב העני ממעש והדל באלפי ישראל אין כל יומרה להוסיף דיבר נוסף לעשרת הדברות המקודשות לעם הקודש ולעולם כולו.
 

אף על פי כן, נהוג לומר כי יש לספר ההלכות המקודש ליהודים ושמו 'שולחן ערוך' מפרי יצירתו של הרב גדול הדורת רבי יוסף קארו, חמישה חלקים כתובים, ואחד לא כתוב, המכונה "השולחן ערוך החמישי". באותה נשימה אפשר לומר כי יש לעשרת הדברות, יש תוספת דיבר לא כתוב ושמו "לא תבגוד". את זאת אפשר לתפוש בחוש העל חושי הנוסף לחמשת החושים ושמו "החוש השישי".
 

לא תבגוד, פירושו שלמרות שאתה עשוי להתפעל מעשרת הדברות, ולמצוא את עצמך ברשימת הנאורים והמשכילים והחרדים, הרי שיש אפשרות שתהיה נבל שלא ברשות התורה, ונוכל שלא ברשות עשרת הדברות, כי אתה מרמה את עצמך ואת סביבתך, כמו חזיר הפושט טלפיו השמימה, ומעיד על עצמו שהוא כשר. כמו הצבועים העושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס. ויש לנו תקדימים: קורח ועדתו שהעיזו פנים במשה רבינו ואהרון הכהן. דתן ואבירם שהעיזו פנים במשה רבינו ולא פסקו עד שנבלעו באדמה. המרגלים שהעיזו פנים במשה רבינו ובאלוהים הגואל אותם ממצרים. כמו הערב רב שעשה לו את העגל בעוד משה מקבל תורה עבור עם ישראל. כמו הקרן לישראל החדשה שמעיזה פנים בעם היהודי ובמדינה היהודית ליהודים. כמו מנהלת סמינר וראש ישיבה שמסרבים לקבל אליהם את עדות המזרח. ולהיפך.
 

חטא הבגידה הוא בעצם הפיכת כל עשרת הדברות לחוכא ואיטלולא. הבוגד עושה לצחוק את כל היקר והטוב. הבוגד מספר לעצמו סיפורים שהוא בעצם פועל על פי צו מצפונו. למעשה הוא בוגד במצפונו ונפשו טמאה כל כך עד כדי שהוא אינו מרגיש שהוא בוגד. גם כשמצליחה לנצנץ בו הנשמה הטהורה שבו, הוא מדחיק את קולה, מרחיק את מחאתה, וקובר אותה תחת שוחד של אישור חברתי מסולף של הדומים לו והבוגדים יחד איתו. זו בגידה לא להתגייס לשירות לאומי ולצה"ל ולא לעמוד דום לזכר חללי מערכות ישראל. לא תבגוד ביהונתן פולארד. לא תבגוד בסגן אלוף שלום אייזנר. לא תבגוד בביתך כבית יהודי. לא תבגוד באשתך. לא תבגוד בעובדים שלך. לא תבגוד בעולים החדשים. לא תבגוד בבוחרים. לא תבגוד בירושלים. לא תבגוד במשפחות ברוכות ילדים. לא תבגוד בעשירון האמצעי והתחתון.
 

לא תבגוד בתושבי בירעם ואיקרית, שבגליל העליון. אנו חייבים להשיבם לבתיהם תיכף ומייד ולמחוק עוון בגידה של 66 שנים. לא תבגוד בלוחמי צד"ל. לא תבגוד בבני הברית של העם היהודי. לא תבגוד בקרן קיימת לישראל. לא תבגוד בנוער ארץ ישראל ובגיבורי יהודה ושומרון וחברון וגוש עציון.
 

לא תבגוד הוא איסור שכל המקיים אותו כאילו קיים את כל התורה כולה. וכל העובר עליו כאילו עבר על כל איסורי התורה. ולכן, אותם המנבלים את פיהם ושופכים את ביב השופכין שבתוכם על רבני וראשי הציבור הדתי לאומי, חייבים לעשות תשובה ולהפסיק לבגוד במשה רבינו ובתורת ישראל ובמצפון היהודי לדורותיו. אותם אלה שמשך 66 שנים הפכו את הבגידה בצבא הגנה הקדוש לישראל להשתמטות שיטתית וגם עתה מסרבים לקריאה האלוהית לקדש את צה"ל, חייבים לשנן היטב את הדיבר האחד עשר. לא תבגוד שוב בעם היהודי ובעולם התורה בסרבנות להיענות לקריאה האלוהית לעזוב את הגלות הנוראה ולעלות ארצה ולהוביל את התחייה הלאומית בקדושה. לא תבגוד שוב בעולם התורה והעם היהודי אל מול הרוע השטני שטרף וטורף את היהודים בעולם כולו. לא תבגוד שוב בנס המדינה היהודית להפקירו לרוע השטני של הערב רב ושל קליפת ישמעאל וקליפת עשיו שמטרתם להרוס את מדינת ישראל כמדינה יהודית ליהודים ולנאמנים לעם היהודי. לא תבגוד בנגב. לא תבגוד בגליל. לא תבגוד בבקעת הירדן.
 

לא תבגוד בגוש קטיף. לא תבגוד בנוער הקדוש בעמונה. לא תבגוד בנעמי שמר. לא עוד. לא תבגוד בכיפה הסרוגה שהולכת בראש המחנה של משיח בן דוד ומקדשת את המדינה ואת צבאה. לא תבגוד בחלוצים המתיישבים היהודים גיבורי דוד, הגואלים את ארץ התנ"ך. לא תבגוד בכיפה הסרוגה והשקופה המתאחדות כנגד אויבי ישראל בארץ ובעולם. לא תבגוד באשתך. לא תבגוד במשפחתך. לא תבגוד בעם היהודי. לא תבגוד במדינה היהודית ליהודים. לא תבגוד בתורת ישראל. לא תבגוד בעשרת הדברות.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל