יצירתיות

יצירתיות היא יכולת מחשבתית המובילה את האדם להפקת תוצר מקורי בעל ערך. יצירתיות טמונה באדם ולאדם יצירתי יש מאפיינים ייחודיים כדוגמת, התמדה, שקדנות, מוטיבציה פנימית, סקרנות, יכולת לפתרון בעיות . . . התייחסות מעמיקה יותר מוצגת במאמר.

יצירתיות

יצירתיות היא יכולת מחשבתית המובילה את האדם להפקת תוצר מקורי בעל ערך.
יצירתיות טמונה באדם ולאדם יצירתי יש מאפיינים ייחודיים כדוגמת, התמדה, שקדנות, מוטיבציה פנימית, סקרנות, יכולת לפתרון בעיות , נכונות לקחת סיכונים , יכולת אינטלקטואלית , יכולת לחשוב באמצעות דימויים ובצורה גמישה, בעל מיומנות בקבלת החלטות, שיפוט בלתי תלוי, התמודדות יעילה עם שינויים וחידושים, מיומנויות של חשיבה לוגית, ויכולת להשתמש בדמיון רב ערך . כמו כן, אדם יצירתי הינו בעל ידע רלוונטי הנחוץ ליצירתיות ויכולת לצאת מקיבעון תפיסתי ובכך לפעול על בסיס מרחב פעולה רחב שמעניק לו את האפשרות לממש מעשית את היצירתיות שבו.
את היצירתיות ניתן לפתח באמצעות הכללים הבאים :
1) רבים מהרעיונות הטובים ביותר של האדם הנם "חופשיים" ולעיתים קרובות הם נוצרים וצצים בראש בשעת מנוחה, כשאינו מנסה במודע לפתור איזושהי בעיה. הסיבה לכך הנה שהמקום המיוחד הוא מה שהאדם יוצר במוח שלו, לא בהכרח מה שמקיף אותו. למעשה, הרעיונות הטובים ביותר של האדם מופיעים דווקא כשאינו מחפש אותם. לכן, רשום את הרעיונות שלך ברגע שהם מופיעים.
2) כשאתה מתמודד עם האתגר של פתרון בעיה או מנסה לנצל הזדמנות לפתרון נושא בעייתי, שאל את עצמך: " האם אני יכול לעשות את זה בדרך אחרת?" , "מה יהיה אם..?" , "איך אני יכול להשתמש בידע וביכולת שיש לי מתחום אחר, לפתרון הבעיה הזאת?".
אפשר להתייחס אל כישלון בשני אופנים: כאל משהו שכלל לא היה צריך לקרות, או כמשהו שאתה יכול ללמוד ממנו. גישת הלמידה יעילה יותר וזאת משום שכולם שוגים ואדם יצירתי מאמין שמצליחנים מתייחסים אל השגיאות שנעשו כאל הזדמנות שמפיקים מהם לקחים. לכן יש לשאול מה ניתן ללמוד מהשגיאה? מסתבר ששגיאה בתחום אחד יכולה לחולל הצלחה בתחום אחר.
3) מוטב להתייחס לבעיות כהזדמנויות, כל בעיה שאדם נתקל בה יכולה ללמד אותנו משהו. ריצ'רד באך, מחבר הספר "אשליות" כתב: לעולם לא תופיע בעיה בלא שתישה בידה מתנה כלשהי בשבילכם. לכן אנחנו מחפשים את הבעיות מפני שאנחנו זקוקים למתנותיהן.
בפועל, כשיש לך בעיה, עליך להתייחס אליה כאל הזדמנות ללמידה. כל בעיה או לחילופין שגיאה מלמדת את האדם משהו, לכן עליך ללמוד ולהתמודד ולהפיק לקחים. למעשה, התמודדות עם בעיה מובילה לשינוי, להפקת לקחים, ולמציאת פתרונות חדשים ויצירתיים.

מה שמביא להתוויית הכללים הנ"ל הנה העובדה שיצירתיות הנה יכולת מחשבתית שדרכה האדם מממש כשרון ברמה לגמרי אחרת . באמצעות היצירתיות האדם מיישם התקשרות טובה עם הסביבה ומתקדם להתחברות עם אחרים ללא עכבה. יצירתיות שמתממשת בהצלחה מביאה לביטוי עצמי עם הרבה אהבה. מה שמביא לכך הנו התחברות של האדם לנשמה שלמעשה הנה הפן האלוהי אליו מחובר האדם ובעקבותיה היצירתיות נותנת ביטוי לפוטנציאל הקיים. אדם שמאמין בעצמו ובכישוריו נותן ביטוי ליצירתיות במרבית תחומי חייו. יישום שוטף של יצירתיות בחיים
מקדם אורח חיים ממש מקסים . אחד התוצרים הנו העובדה שבני אדם אשר משתפים פעולה דרך יצירתיות מפיקים יצירה סופית שמהווה כתוצר של הצלחה .


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל