מסיבות סוף שנה

מאז שנהיתי אבא נחשפתי למסיבות סיום אין סופיות ואת כולן אני מגלה באותם תאריכים בדיוק ...... עד כמה אפשר לסבול? חוגים מסיבת סיום, בית ספר מסיבת סיום, גן מסיבת סיום, מישהו מת מסיבת סיום....

בצער רב וביגון קודר אני מודיע רישמית על מותו של..... החופש שלנו, על חסרונו הגדול והכואב של העודף בארנק ועל תחילת החופש הגדול של הילדים .
אלו הם ימים קשים להורים, ימים שאנחנו מאוחדים במחשבות ומחפשים דרכים לפתור את בעיית ה"משעמם לי " , “גם אני רוצה", ו"כולם הולכים לים למה אנחנו לא?" וכמובן הכי מרגיז: "הוא הרביץ לי " אלו ימים של חרדה ולחץ, תחילתם של לילות לבנים בהם עולות שאלות הרות גורל …....ילכו לקייטנה או לא ילכו לקייטנה? .
בתקופה הקרובה אנחנו נשקיע כל שקל שיש לנו בארנק כדי שהם לא ישתעממו, והם מצידם ישבו שעות מול המסך ויצפו בטלוויזיה, יסריחו את המיטה ויבקשו “תביאי לי, תכין לי“ ואנחנו נרגיש כמו בסרט אדונים ומשרתים.

בכל זאת הם יוצאים ממאסר ממשך בכלא (בית הספר), הבעיה היא שמיד עם שחרורם, אנחנו נכנסים לכלא (הבית) והופכים לצוות בידור. כזה המחפש כל יום תעסוקה חדשה מהסוג שיכול להשתלב בשעות העבודה ולהם זה יספק תעסוקה, וכל זה רק כדי שהם לא יתקשרו לסופר נני להלשין עלינו.

אבל לפני שאני מתחיל להתבכיין ולהקדים את המאוחר, קודם מצפים לנו ימים של מסיבות סיום.
מסיבות סיום של בית הספר, של הגנים , חוג הקרטה , חוג הבלט , הגאז , והקריוקי (סליחה קיבלתי עדכון זה לא חוג סתם הם שרות) .
דברים שלמדתי בשנים האחרונות על מסיבות סיום:
ראשית כל, באופן מוזר, המסיבות של הגן ושל בית הספר מתקימות תמיד באותו רגע, באותו יום ולא חשוב מה תעשה ואיך תתחלק עם בן הזוג תמיד, אבל תמיד, המסיבה שלא נכחת בה…... היתה יותר טובה מזו שאליה טרחת והגעת.

הדרך למסיבה צופנת בתוכה הוצאות שלא נגמרות, בכל יום יש חזרה גנרלית חשובה, בכל יום הילדים מתאמנים: מנגנים או רוקדים או שרים או סתם עושים תנועות מוזרות ומאיימות בסלון הבית.
במשך שבועיים אתה מקפיץ (ולא מפעיל מונה ) אותם לחזרות, לבתים של חברים בשביל לתרגל כאילו זה מינימום סיום תואר ראשון בבר אילן... עוד לפני שהן עולות לבמה אתה מקבל פתק לא לשכוח לקנות להן נעלי ריקוד חדשות, בגד גוף זוהר וקוקיות זהות שזו דרכם של המדרכים לשמור את הילדים לשנה הבאה (כבר קנינו לא חבל ?).
אבל השוס הוא שאתה נאלץ לשלם על החוגים במשך כל השנה ובסוף השנה כשהגיע הרגע לקטוף את הפירות, להתרווח על הכיסא ולמחוא כפיים, ברוב המקרים אתה נאלץ לקנות כרטיס בכדי לראות את הילדה שלך רוקדת או שרה או אלוהים יודע מה, ולא רק כרטיס אחד, אתה קונה כרטיס לסבא, לסבתא, לשכנים, לאחים, לאחיות ולכלבה לאסי.
בדיוק נזכרתי איך לפני שנתיים, לטקס סיום חוג הבלט של הבנות, הזמנתי שורה שלמה בכדי שאני אוכל להשוויץ בפני כל המשפחה על הפלא שגדל אצלי בבית , שתי בנות שהן כמעט נדיה קומנצי (זה אתלטיקה לא בלט) …..וככה הגעתי למופע הבלט, כולי נפוח מגאוה על זה שהן מככבות במופע ( ככה חשבתי- לפי כמות החזרות )אחרי שעתיים של מופע, בדיוק כשנגמרה לי הסוללה במצלמה, דקה לפני שהתרוקנה הקלטת, חלפו הבנות שלי מקצה השמאלי של הבמה לקצהו הימני שלה ופה נגמר החלק האומנותי שלהן במופע, קטע שעבר בערך במהירות האור, אפילו עדשה מיוחדת לא היתה מספיקה לקלוט את המהירות שבה הם חלפו על הבמה.
זה מה שהם עשו במשך שנה שלמה? חשבתי לעצמי, אני צריך להיות מטומטם להמשיך לשלם, מהבושה ברחתי בחושך מהאולם והתחבאתי ברכב מתחת למושב.


ויש מסיבות בית הספר:
בדרך כלל מסיבות סיום של בית הספר מלוות בפתק מהמורה - נא לא להביא אחים קטנים לטקס הסיום, משמע: ביביסיטר לכל מסיבה.
וכמו בכל מסיבה, כל הורה מחוייב להביא איתו איזה פריט או שניים כעזרה, ברור לחלוטין שהילד שלך לא יתנדב להביא איזו חבילת כוסות פלסטיק או תפו"א הוא ינדב אותנו לאפות עוגות, שניים סלט, גריל בשרים, וחמישה ארגזי שתיה קלה.

בבית הספר הטקסים קצת יותר מסובכים. אתה בא מוקדם, תופס מקום, וזה אחרי ששעה חיפשת חניה. הערב נפתח בשבחים של המורה על עצמה ועל הניסים שהיא עשתה בילדנו משם עוברים לסריקה קצרה על השנה שעברנו. אחרי שהבמאי ייתן את האות, יתחילו הילדים את המופע המרכזי, מופע שימשך כמעט שעתיים עד שהמשקל של העיניים הופך לכבד יותר ממשקל המתנה שהם קנו למורה. בדיוק באותו הרגע שבו נעצמו ענייך, נגמרה הסוללה של המצלמה והקלטת קפצה החוצה, תעלה הילדה שלך לתת את השורה שלה.
אחרי שהכל מסתיים עולה אחד המורים ומתחיל את התודות: תודה למורה, תודה למנהלת, תודה לרכזת, תודה לשרת, תודה לשומר, תודה לוועד ותודה לאלוהים (תרתי משמע) ולכל אחד מהם תוענק מתנה סמלית שעולה כמו סוף שבוע זוגי באילת והכל הכל על חשבוננו.

למי שלא יודע, או למי שלא זוכר, בסיום המופע ישירו, אבל תמיד, ישירו את אותו השיר…... "עוף גוזל "

  תמונה: FreeDigitalPhotos.net

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל