הפירמידות שהתגלו על כוכב הלכת מרס

כשפורסמו הצילומים ששגרה החללית הבלתי-מאויישת וייקינג 1 ב-1976 מכוכב-הלכת מרס, לא ציפה איש להפתעה המרעישה שזעזעה את כל עולמנו הקטן. אך זה קרה - בתמונות התגלו על מרס מבנים שלא יתכן שנוצרו במקריות על-ידי הטבע.

ב-1976 שגרה החללית האמריקאית וייקינג 1 לכדור-הארץ תמונות שצלמה למען מהנדסי סוכנות-החלל נאסא בזמן שהקיפה את כוכב-הלכת מרס כדי לאתר מקום-נחיתה מתאים לחללית-האחות שלה וייקינג 2.
אחד הצילומים, שנלקח ב-25 ליולי, התפרסם כעבור כשבוע בעיתונות העולמית תחת הכותרת: "תצורת סלע ענקית בעלת דמיון לראש אנושי". בהמשך זכתה התמונה לכינוי המופיע עד היום בגוגל,- "פנים על מרס", FACE ON MARS .
כותרת היתולית זו התכוונה למשוך קהל אוהד שיתמוך בפרוייקט כיבוש-החלל, שנחשב יוקרתי אך גם יקר, בזבזני, אפילו מיותר. אבל התמונה זכתה לתגובות שונות לגמרי מן המצופה.
 

בעלי-דמיון התחילו להשוות את התמונה לדמויות מפורסמות מכדור-הארץ.
היו שזיהו בראש הסלעי שאורכו כקילומטר וחצי את פניו של ישוע המשיח הנוצרי, כפי שהם מופיעים על פני התכריך מטורין.
היו כאלה שראו בו פני לוחם אולמקי - אינדיאני מאזור מקסיקו. התרבות האולמקית היתה אחת הקדומות שבתרבויות מקסיקו, והצטיינה בפסלי-האבן הענקיים שלה, שעד היום לא ידוע כיצד נוצרו.
היו כאלה שהשוו את הפנים על מרס לפני האל המופיעים במרכז לוח-השנה האצטקי העגול של האינדיאנים מאותו האזור - מרכז-אמריקה, לא רחוק מקוזקו שבפרו - האתר העתיק בעל הדמויות הענקיות שנראות מן האוויר כשדה-תעופה לכל דבר. לוח-שנה זה שונה מכל אחרים בכך שהוא בלתי-מוגבל במחזוריותו. הוא בנוי מגלגלי-שיניים, כמו שעון, מבוסס על הספרה 13,- מספר מחזורי-הירח בשנה, ויש לו קשר גם לכוכב-הלכת ונוס-נוגה.
 

 

 

 

היו כאלה שטענו שהפנים על מרס שייכים
לדמות חוצנית שאינה דווקא אנושית לגמרי.
לדעתם אולי היו אלה פני יצור אינטליגנטי דמוי קוף,
ואולי היה זה חייזר דמוי אריה.
כיוון שחלק אחד של הפנים היה במצב פחות משומר,
ויצר שוני בין שני הצדדים,
הכפילו המומחים כל צד לצורה סימטרית לגמרי.
כך נוצרו שני קלסתרים,- הימני והשמאלי. אחד היה דמוי קוף,
והשני - דמוי אריה.
לכן השוו את הפנים על מרס לפני הספינקס המצרי,
שהוא בעל גוף אריה וקלסתר אנושי.
 

 

אנשים שלא התמצאו בנושא החלל,
בנוסף למומחים וחוקרים בתחומים שונים,
התחילו להתעניין באתר הצילומים שהחללית וייקינג 1 שגרה לכדור-הארץ.
הם חיטטו ופשפשו בכל התמונות שהגיעו מאיזור סידוניה, CYDONIA,
שם התגלו הפנים הענקיים, ולא התאכזבו.
במשך הזמן התגלתה, לא רחוק מן הפנים "המקוריות",
עוד גולגולת דמויית ראש אנושי.
אך שיא הסנסציה היה גילויים של כמה מבנים בצורת פירמידות, -
לא מרובעות כמו אלו הנמצאות על כדור-הארץ,
אלא דווקא מחומשות, משולשות,
בעלות צורות שונות מאלו המוכרות לאנושות פה על כדור-הארץ,
אך סימטריות לכל דבר.
 

"עיר על מרס!" הודיעו הכותרות.
חוקרים בתחומים שונים הפעילו את הידע שלהם.
אמנים נתנו דרור לדמיונם. ספרים החלו להיכתב על הנושא.
סרטי מדע-בדיוני שבהם כיכב כוכב-הלכת האדמדם משכו צופים בכל רחבי עולמנו הקטן.
אחד הסרטים הנודעים שבהם, "משימה למרס" MISSION TO MARS ,
אף השתמש ב"פנים על מרס" ותיאר אותם כמבנה אמנותי ענק,
שבתוכו אחסנו החוצנים בוראי-האנושות תיאור תלת-מימדי
על ההסטוריה האמיתית של כדור-הארץ.
תיאוריות על חייזרים שבראו את החיים על פני כדור-הארץ ,
או לפחות בקרו במערכת-השמש שלנו,
התפשטו בגלוי בכל רחבי הגלובוס.
 

 

 

 

היו כאלה שנזכרו ב"תעלות" המסתוריות שאיתר ומיפה האסטרונום האיטלקי סקיאפארלי SCHIAPARELLI כבר בשנת 1877. יתכן שהיו פעם נהרות על-פני כוכב-הלכת המיובש, סברו האסטרונומים, אך התעלות הארוכות האלו, שהצטלבו זו עם זו בזוויות של 90 מעלות, היו ישרות מכדי לשמש כאפיקי נהרות טבעיים. תעלות? תהו חוקרי ה"עיר על מרס"? או שמא היו אלה מסלולים? כבישים? שדות-תעופה? חלק מהם אף הקיף נקודות מרכזיות שיכלו לשמש כמקומות נחיתה ל - למה? למטוסים? לחלליות? - ואם-כן, של מי היו החלליות האלו?...
 

 

כשהבינו המדינאים בארצות-הברית את גודל הבעיה,
כבר היה מאוחר מדי.
שירותי-הביטחון האמריקאיים השפיעו על מהנדסי סוכנות החלל נאסא
לפרסם הכחשה גורפת לעניין החוצנים הרגיש.
אנשי נאסא הזדרזו לפרסם תמונות נוספות
של אותו איזור בסידוניה שעל-פני כוכב-הלכת מאדים.
הם ניסו להראות, שהפנים המסתוריים אינם אלא הר מתפורר,
שמשחקי האור והצל של השקיעה על מרס
גרמו לו להיראות כפנים אנושיים.
 

 

במשך השנים, עם התפתחות המחשוב, זכו התמונות של "הפנים על מרס" לניתוחים נוספים. החוקרים והמומחים הפרטיים לא נפלו בפח של נאסא. היו כאלה שגילו, שהתמונות החדשות שפרסמה סוכנות-החלל נאסא טושטשו בכוונה, במאמץ להראות שההתגבשות הצורנית נוצרה במקריות על-ידי הטבע. אם אכן נוצרו הפנים האלה על-ידי חוצנים כלשהם כפסל תואם לספינקס המצרי, כך טענו המומחים, הרי התרחש הדבר לפני אלפי שנים, אם לא עשרות-אלפים, לכן סביר להניח שהפנים על מרס אכן מתפוררים בעקבות סופות-החול האדירות שעל-פני הכוכב הסוער בעל טווח טמפרטורות של כ-200 מעלות. די להסתכל על הספינקס המצרי, שפניו שופצו כנראה על-ידי פרעוני השושלת הרביעית, כדי להבין גם את מידת הבלאי שהשפיעה על הפנים על מרס והרסה את צידם האחד כמעט כליל. אך אף סופה לא הצליחה להרוס את התבנית הכללית של הקסדה המעטרת את הפנים על מרס. הקסדה זאת היא סימטרית לחלוטין, עד כמה שמבנה של קילומטר וחצי יכול להיות סימטרי. לא זאת בלבד, טענו המומחים הפרטיים, אלא שהחלק העליון אף כולל זוויות ישרות, שאינן קיימות בטבע. הטבע מסוגל ליצור עיגולים ומשושים, שבהם הלחץ מתפזר לכל הצדדים בצורה שווה. אך זוויות של 90 מעלות הצמודות לחצי אליפסה? ודווקא בתבנית דמויית קסדה? אין שום הסתברות שמבנה כזה נוצר במקרה. ואם נוסיף לכך את חורי שתי העיניים הנמצאים בדיוק במקומות הנכונים, את האף ואת הפה,- ההסתברות למקריות פשוט לא קיימת. כמו-כן, שאלו החוקרים, איך זה יתכן שהמבנה ה"מקרי" הזה נוצר דווקא באזור אחד ויחיד בקוטר של קילמטרים ספורים על-פני כוכב-הלכת האדום, שכלל גם את ה"עיר על מרס"? למה דוקא על-יד הפירמידות המשוכללות, שגם הן סימטריות, בניגוד לכל הגיון "טבעי"?
 

 

 

 

בשנת 1983פרסם המנהדס וחוקר הפירמידות ממוצא בלגי
המהנדס רוברט בובאל BAUVAL את תגליתו,
ששלושת הפירמידות הגדולות של מצריים נבנו בצורה התואמת לחלוטין
את הגודל היחסי ואת הזוויות של שלושת הכוכבים
הנמצאים בחגורת "הצייד" של אוריון,-
קונסטלציית הכוכבים הנמצאת בשמיים ליד מיקומו של מזל שור,
ליד הכוכב סיריוס,- בעברית "אברק".
תגלית זאת, בניגוד לסברות על מקורם של הפנים על מרס,
התקבלה על-ידי החוקרים ברחבי העולם מכל התחומים -
גם מדענים וגם אגיפטולוגים, חוקרי מצריים העתיקה -
בהסכמה מוחלטת.
 

היה מי שנזכר באנשי שבט הדוגון באפריקה, ש"התגלו" על-ידי חוקרים צרפתיים בתחילת המאה ה-20.
בני הדוגון ספרו לחוקרים אלה, שהאלים שלהם הגיעו אליהם מן החלל החיצון בכלי-טיס מוזרים, שהם נחתו בתוך מי האוקינוס והיו דמויי-דגים, לבושים בשריון-קשקשים,- כלומר בחליפות צמודות חלקלקות ונוצצות. האלים האלה אף הראו לבני-השבט את הכוכב הזוהר בשמיים שממנו הגיעו. הכוכב הזה היה סיריוס.
סיריוס היה נערץ גם על-ידי המצרים העתיקים שקראו לו סופדת. SOPDAT. לא היה בכך פלא, כי סיריוס היה בתקופות מסוימות הכוכב הזוהר ביותר בשמיים.
אך בני שבט הדוגון טענו שסיריוס אינו שמש בודדה, אלא שתי שמשות אחיות המקיפות זו את זו במחזוריות.
החוקרים הצרפתים רשמו את הדברים בחיוך, במחשבה שהם מתעדים עוד אמונה טפלה.
אך כעבור שנים רבות, עם השתכללות הטלסקופים, התברר שסיריוס הוא אכן כוכב כפול, כלומר מערכת המורכבת משתי שמשות הסובבות זו סביב זו,
אחת מהן כוכב ענק לבן בשם סיריוס איי, SIRIUS A, והשניה ננס לבן בשם סיריוס בי.
 

סיריוס הוא אחד הכוכבים הקרובים ביותר לכדור-הארץ -
הוא נמצא מאתנו במרחק של רק קצת יותר מ-8 שנות-אור.
כלומר, הוא רחוק מכדור-הארץ רק קצת יותר מפי 8 שנות אור, כמרחקו מן השמש שלנו עצמה.
אסטרונומים רבים סבורים שהשמש הננסית הלבנה, הקרויה סיריוס בי, הייתה פעם ענק אדום -
שמש דועכת שהולכת ומתקררת בהדרגה תוך כדי התרחבות בלתי-פוסקת,
בגלל היחלשות כוח-המשיכה שבין מרכיביה המתדלדלים.
ענק אדום זה עבר בסופו של דבר התפוצצות סופר-נובה, כלומר תהליך של התפרקות, שהוליד את הננס הלבן.
 

האם יתכן שמערכת השמש הכפולה סיריוס היתה מיושבת כבר לפני מאות-אלפי שנים, לפחות, ביצורים אינטליגנטיים? וחייזרים אלה, שהיו מודעים לסכנה האורבת לקיומם כשתתרחש התפוצצות הסופר-נובה של סיריוס בי, יצאו לדרכם בחלליות, כדי לחפש לעצמם בית חדש? האם יתכן שהגיעו למערכת-השמש השכנה, הלא היא היא מערכת-השמש שלנו, והקימו פה ציוויליזציות חדשות? האם יתכן שהחוצנים האלה הם ה"אלים", המופיעים בכל המיתולוגיות העתיקות? אחד המאמינים בתיאוריה זו הוא אריך פון-דניקן, שכתב ספרים רבים על ממצאיו. חוקר אחר שכתב ספרים רבים בנושא היה זכריה סיצ'ין, שהיה מומחה לתרבות השומרית העתיקה. כשתרגם את כתב-היתדות הגיע סיצ'ין למסקנה, שהקדמונים ידעו כבר לפני 6000 שנה על קיומם של כל כוכבי-הלכת של מערכת-השמש שלנו,- גם על כוכבים כמו אורנוס ונפטון, ש"התגלו" מחדש במאה ה-19. לדבריו, עוד בימי אברהם אבינו, שגם הוא צפה בכוכבים, קראו השומרים העתיקים לאורנוס ולנפטון "התאומים הירוקים". ידע כזה מצריך טלסקופים משוכללים. מנין הגיע אל הקדמונים מידע מדוייק כזה? כמו-כן תיארו השומרים העתיקים את אליהם לבושים בשריון-קשקשים, כלומר, "דמויי דגים", ממש כמו שתוארו האלים של בני הדוגון, למרות שהשומרים שכנו בעירק של היום, מרחק אלפי קילומטרים ממקום-משכנם של בני הדוגון האפריקאים. האם זו מקריות? שאל סיצ'ין. כמו-כן קראו השומרים בכתביהם לכדור-הארץ "כוכב הלכת השביעי". כדור-הארץ נחשב לכוכב-הלכת השלישי מן השמש, אך למי שנכנס למערכת-השמש מבחוץ,- כמו החוצנים המגיעים מן החלל החיצון,- כדור-הארץ הוא אכן השביעי בתור, אחרי פלוטו, נפטון, אורנוס, סטורן, יופיטר, ומרס. ואכן, מרס נקרא אצל השומרים "הכוכב השישי".
 

לטענתו של סיצ'ין ותומכיו היתה ה"עיר על מרס" בסיס זמני של חוצנים שבאו למערכת-השמש שלנו כדי לחפש מתכות יקרות, בעיקר זהב. הם בנו גם את אזור הפירמידות של מצריים, וגם את האזור במרכז-אמריקה הכולל את הפירמידות של מקסיקו ואת שדה-התעופה באתר קוזקו שבפרו,- שני אזורים המשופעים בכמויות אדירות של זהב. כיוון שהשטח שבין מצריים ללבנון, וירושלים באמצעו, הוא מרכז הגרביטציה העולמי של מסות כל היבשות, שימש אזור זה, לדבריו של סיצ'ין, כמרכז-תקשורת כוכבי וגם בין-כוכבי. לדעתו שמשו המקדש שמתחת לספינקס והמבנה שבתוך ה"פנים על מרס" כאולפני-שידור תואמים שתקשרו זה עם זה. סיצ'ין הזכיר גם את האבנים המסותתות הענקיות, הגדולות בעולם, שהתגלו בהר-הבית שבירושלים ובבעל-בק שבהרי-הלבנון,- סלעים השוקלים מאות טון, שאיש אינו יודע עד היום כיצד נחצבו והובאו למקומן. עובדה היא, כך טענו העתידנים, שאלה שבנו את האזור, כולל הפירמידות, היו בעלי טכנולוגיות בלתי-ידועות לנו כיום. לפי פרשנות זו נמצאים דיווחים על טכנולוגיות כאלו בכל הכתבים עתיקים ומופיעים גם בתנ"ך, בתיאור "ארון-הברית" הקטלני, ובסיפור על ה"מלאכים" עם הגלגלים והכנפיים דמויי-ההליקופטר בחזונו של הנביא יחזקאל, שממנו לקוחה גם המילה העברית "חשמל". אלפי ה"עיניים" המוזכרות ב"חזון" היו כפתורי-בקרה מהבהבים, כך הסביר סיצ'ין, והרצפה "כעין הקרח" היתה פשוט רצפת-זכוכית חלקלקה שהקדמונים לא הכירו. זכריה סיצ'ין - SITCHIN היה יהודי שעלה לישראל מאזרבייג'ן ועבד כאן כעיתונאי. אחרי פרישתו עבר לארה"ב, שם פרסם כמה רבי-מכר עולמיים כמו "הכוכב השנים-עשר", וסרטים רבים באינטרנט, שבהם טען בעקשנות,- "אנחנו לא לבד!"
 

כוכב הלכת מרס התגלה בזמן האחרון כחם יותר מן המצופה - הטמפרטורות עליו נעות בין כמינוס 143- לכפלוס 35+ מעלות צלסיוס. יש לו אטמוספירה דלילה שמורכבת ברובה מדו-תחמוצת-הפחמן, אך יש בה עקבות של חמצן - כשישית האחוז. מרס-מאדים מתפאר בהרים הגבוהים ביותר בכל רחבי מערכת-השמש שלנו,- שלושה הרי-געש שמתנשאים לגובה של כ-27 ק"מ,- יותר מפי שלוש מהר האברסט שלנו! כמו-כן התגלו על מרס עקבות של מים קפואים. אין ספק שחיים כלשהם יכולים להתקיים שם, אפילו חיים של יצורים דמויי אדם. למרות שנושא ה"חיים על מרס" הושתק, לפחות באופן רשמי, האינטרנט רוחש תגליות חדשות לבקרים. אם צודקים "נביאי-החייזרים" בתיאוריות שלהם או לא, אם יש אמת בדבריהם או שקצת "שפצו" את ממצאיהם,- הוויכוחים על-כך ממשיכים עד עצם היום הזה, ורק מתעצמים. מה שבטוח הוא, שלמרות ההכחשות הנמרצות של סוכנות-החלל האמריקאית, ואולי דווקא בגללן, הרבה חוקרים ומומחים, אנשי-מחשבים מקצועיים, גיאולוגים, וגם "סתם עמך" ממשיכים להאמין ש"הפנים על מרס" והפירמידות הסמוכות אליהם,- "העיר על מרס",- נוצרו בידי יצורים אינטליגנטיים בעלי טכנולוגיה מפותחת בהרבה מזו משלנו כיום - אולי חוצנים, אולי גולים ממערכת-השמש השכנה סיריוס-אברק - ואולי אפילו ילידי כדור-הארץ - בני תרבות אנושית קדומה שהייתה הרבה יותר מתקדמת מזאת שלנו כיום. מה שבטוח הוא, לדעת המומחים שלא שייכים לממסד כלשהו, שהפנים האלה לא נוצרו "סתם ככה" על-ידי מקריות טבעית. מישהו היה שם כדי לבנות את "העיר על מרס".
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל