גיבוריות - מתוקנות

מי האידיוט שגרש את חוסיין ששלט בפלסטינים והפך אותם לירדנים וחיסל את הטרור, ובמקומו העלה למדינת היהודים 4 מיליון פלסטינים?

גיבוריות - ומתוקנות

מי האידיוט שגרש את חוסיין ששלט בפלסטינים והפך אותם לירדנים וחיסל את
הטרור, ובמקומו העלה למדינת היהודים 4 מיליון פלסטינים?
כשמקימים מדינה – הגיבוריות קודמת למתוקנות.
כשצריך לקיים מדינה – המתוקנות קודמת לגיבוריות.

ראש הממשלה לוי אשכול הבין, והתחיל במהפך אל המתוקנות. ואז באה מלחמת ששת הימים, והחזירה את הגיבוריות לשלטון. ומאז הגיבורים – ראשי ממשלה ואלופיהם ומלחכי אדרתם – שולטים.

אבל, שימו לב, בלי לרחם על עצמנו: יגאל אלון הציע לכבוש את הר הדרוזים ולהקים מדינת חסות עם ישראל; משה דיין הצהיר שכל דור צריך להרחיב גבול, וטוב שארם-אל-שייח' בלי שלום משלום בלי שארם-אל-שייח'; אחר כך בא אריק שרון ושינה את המזרח התיכון: הוא שלח את הפלסטינים מלבנון לירדן כדי להיות פלסטין, כדי שממשלת לבנון תכרות שלום אתנו, וכדי ש"אגודת הכפרים" הפלסטינית תומלך על העם הפלסטיני.

ואשכול המסכן, חכם מכל הגיבורים, ניסה להתגבר על ההיסטריה של ניצחון 67 והציע את השטחים כ"פיקדון לשלום", וחברו הגיבורים דיין ואלון ובגין וגלילי ומנעו את הדבר החכם האשכולי. כי ארץ ישראל בידינו, ומיהו חוסיין להתחשב בו ומי הם הפלסטינים. אלה בני הארץ שעלו בסולם ההנהגה ונצמדו לגיבוריות של ימי הקמת המדינה ושנותיה הראשונות.
ועד היום ראה"מ מנכס לעצמו גיבוריות.

ואיש מהם לא שאל ולא שואל את השאלה האסטרטגית הפשוטה: מי היה האידיוט שגרש את חוסיין ששלט בפלסטינים והפך אותם לירדנים וחיסל את הטרור, ובמקומו העלה למדינת היהודים 4 מיליון פלסטינים? האידיוט היה, והיום האידיוטים הם 5 מיליון יהודים ישראלים התומכים באווילות הנמשכת על חשבון צדקתה ואיכויותיה של מדינתם.
אין בארץ – ולא יכול להיות – איש ימין מהזן של היום חכם. כי כל מי שמוכן להמשיך בשליטה על עם זר, בכיבוש, מוכרח לפתח פילוסופיות חסרות שחר מבית המדרש של הלאומנות, של החונטה בכנסת ו"מרכז הרב" המשיחי. זה המימוש של האימפוטנציה.
 
 

תמונה: מאלבום יצחק וניצה כץ


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל