נורות אדומות שצריכות להידלק מול המתרחש סביבנו

חמאס ודאעש, ארצות הברית ומעשיה, תהליכים המתרחשים לפתחנו-נורות אזהרה

חמאס ודאעש, ארצות הברית ומעשיה, תהליכים המתרחשים לפתחנו-נורות אזהרה
בחודש ינואר פרסמנו באתר זה מאמר ובו הדגשנו שמחלקת המדינה האמריקאנית, בראשותו של ג'ון קרי איננה קוראת את המפה באזור הסהר הפורה, ולמעשה עושה כל שביכולתה להיכשל מול הפונדמנטליזם המוסלמי שאזורנו שופע בו.
אכן הימים האחרונים בעירק והאיתותים המגיעים משם בצורת השתלטות על מרחבי ארץ תוך קציר דמים מצביעים על כך.
אך לא רק זאת: אחד הפרשנים שלנו, פרופ' שאול משעל, אמר השבוע בשידורי ישראל שגם אנחנו למעשה שוגים בכך שאנו רואים בחמאס חלק בלתי נפרד מהמערכת הקרויה דאעש ולמעשה עלה מדבריו-אלא אם כן פרשנותי את דבריו אינה נכונה-שעלינו לפעול מול החמאס ביתר רוך ולא ביד קשה.
האמנם חמאס הוא משהו אחר?
במה שונה ארגון טרור א מארגון טרור ב, כאשר שני הארגונים מפעילים תהליכי רצח וטירור כנגד אזרחים ולצורך העניין אין נפקא מינה אם מדובר באזרחי עירק או באזרחיה היהודיים של ארץ ישראל.
התהליכים העוברים מעל במזרח התיכון מצביעים שאין נפקא מינה לארגוני דאעש והחמאס באידיאל שלהם להשליט את האיסלאם הפונדמנטליסטי בתהליך המקביל לתהליך ה"ואסלמה", שהיה קיים בעת שחילותיו של מוחמד פשטו על חצי האי ערב מתוך כוונה להשליט את דת האיסלאם "ביל חארב".
כל מי שעיניו בראשו יכול להבחין שגם ממזרח לנו בירדן קיימת פעילות של דאעש אם בהפגנות ואם בהתרחשויות מתחת לפני השטח מתוך כוונה לקעקע את בית המלוכה האשמי. אבל מה מדובר בכל מי שעיניו בראשו ואין הכוונה לאותם "סומים בארובה" היושבים במחלקת המדינה ומקבלים את הוראותיו של הנשיא חוסיין מובארק אובאמה, המנסה להפעיל מחדש את מדיניותו של הנשיא וודרו ווילסון לגבי אי התערבות בנעשה בעולם.
כך אט אט פורחות להן תנועות שמקורן בצורה זו או אחרת באל קאידה, כאשר אחד המייסדים שלה ואולי החשוב בהם מעבר לאוסאמה בין לאדן, אחמד (אבו מוסעב) א-זרקאווי או כפי שהוא ידוע בקרב ישראלים המכירים את אל קאידה כאחמד פצ'יל אלנזאל אל ח'לאיילה (אללה מה ירחמו[האל לא ירחם על נשמתו]) –הוא נהרג בהפצצה אמריקאנית ב-2006 בעירק, אבל רוחו וזרעי הפורענות שלו שוטפים את עירק בימים אלו.
ושוב אני חוזר לנאמר למעלה-ארה"ב מוציאה את ידיה ורגליה מהמזרח התיכון ונשיא עירק המתחנן לסיוע שלה, עלול למצוא עצמו נרגם באבנים עד מוות.
אבל מבחינתנו מעניין אותנו המתרחש מזרחה לנו במדינה הקטנה ירדן שרוחות הפונדמנטליזים נושבות בה מדרום (מען-בה התקיימו הפגנות של דאעש) וחייב לעניין אותנו התהליך העובר על חמאס תהליך של מידור וסגירות המונעים מכוחות הביטחון שלנו לנסות ולפצח את שאירע לשלושת הילדים שנחטפוץ אני תקווה כי בצמרת שלנו מחזיקים את המשקפות במצב פתוח...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל