שר של קיץ ושר של חורף

ז'בוטינסקי מצא סיפור אנגלי על טיפש של קיץ ושל חורף. הראשון טיפשוטו מיידית. השני רק כשמסיר בגדיו.. הנמשל מוחל גם על פוליטיקאי או שר של קיץ או חורף. לאט נושרים בגדיו ומתגלים מעשיו.

שר של קיץ ושר של חורף

שר של קיץ ושר של חורף
צבי י' כסה
ז'בוטינסקי מצא סיפור אנגלי על טיפש של קיץ ושל חורף. הראשון טיפשוטו מיידית. השני רק כשמסיר בגדיו.. הנמשל מוחל גם על פוליטיקאי או שר של קיץ או חורף. לאט נושרים בגדיו ומתגלים מעשיו.
יאיר לפיד מתגלים מעשיו. הפגע הראשון הוא שר השיכון, אורי אריאל, איש סימפטי מדליק אש למנוע מו"מ עם הפלשתינים ועם האמריקאים. הפגע השני מהאחים הוא יו"ר וועדת הכספים. פגע א' מפרסם מיכרזים, פגע ב' מסדיר – לפעמים כמחליט יחיד – על העברות מאות מליונים לקולוניות החוקיות והלא חוקיות. איך לא היה מי שיספר ללפיד שהשניים יסירו לך את הגרביים מתוך הנעליים בלי שתרגיש. מניח שמנת אצל החתול.

על שני אלה ניתן היה לדעת מראש. לא כן על ניבחרו לשר החינוך, כאן דרושה הייתה אינקובציה לגלות כי הצבת רב, חניך מרכז הרב, לנהל חינוך למערכת החופשית הוא עניין מסוכן. השר פירון איש סימפטי. דיבורו נעים, שוטף ומקרב. בלי ניר הוא יכול לנאום נאום לתפארה - עד שבוחנים את התוכן לגלות את האוקסימורונים ואת מושגיו שאינם תואמים לאלה הראויים בתרבות החופשית. ועד שלומדים את המסתתר מאחורי חלקות הלשון של סיסמאות אחדות ושיח הגוונים בחברה וכיו"ב דברי הרדמה לחופשיים על מנת לחזק את החברה האמונית במערך הישראלי.
נאומו של השר באוניברסיטה אריאל (הארץ 10.06.14) הוא הזדמנות לחלץ את הפירכות והתכסיסים. וכיוון שדברו סדור, אלך במסלולו:
אסור לצמצם את חזון א"י השלימה.

"...אי אפשר להסכים עם צימצומו של חזון גדול...ארץ ישראל ללא חברון ושכם. ללא תל אביב ודגניה, ללא אופקים וקריית שמונה אינה שלימה....". שימו לב לתכסיס:ההחלקה של סילוף: הרי בלי תל אביב ודגניה וקריית שמונה אין מדינה. בלי חברון ושכם קמה והייתה מדינת תפארת. אז איזה מין ניסוח זה של שיוויון ערך בין תל אביב לשכם? למה הוא דומה? שפלוני אומר: לא איכפת לי שהנשיא יקבל מיליון ₪ בחודש, אבל שזה יהיה רשום. הוגן, לא? לא הוגן! מה שאומר הפלוני הוא שהנשיא לא רק מקבל מיליון בחודש אלא לא רושמים זאת. מה אומר השר? – לא שלימות הארץ אלא הארץ לא שלימה. כך זה לא פוליטי אלא הירהור חינוכי, מרכז הרב'יי. מורח לנו בתמימות את שכם ותל אביב כיסוד למדינה. ועוד מביא את צבי יהודה קוק: "איפה יריחו ועבר הירדן שלנו..". נושא חינוכי לבחינות בגרות. תעיר אותנו כשיתגשם החזון הקוקיסטי שאתה רוצה לפטם בו את הילדים כדי שיתנגדו לגבולות המדינה. אבל, אין מדינה בלי גבולות.
"ארץ ישראל היא ארץ עם נשמה....שהובילה את הסבים והסבתות שלנו לחשוק ולהתפלל אליה.... זה מחייב לחנך, לכבוש ולחקור את הארץ לאורכה ורוחבה". הנה החלקה נוספת שגויה היסטורית. סבינו וסבתותנו כמהו לא"י וירטאלית. אלפיים שנה הארץ ריקה. עשרות ומאות אלפי נוצרים ומוסלמים היגרו אליה. (קיראו את ספרו של מונטיפיורי על ההיסטוריה של ירושלים) לא היהודים. מ – 1880 עד 1920 היגרו 2.5 מיליון לארה"ב ו – 50 אלף לארץ. ואלה עלו כי הגויים הנאורים דחו את היהודים החופשיים שדהרו למודרנה, עד שהבינו כי ללא ריבונות תפילות לא עוזרות. ממדינות שלא הציקו מאד ליהודים לא עלו ולא עולים עד היום. לארץ אין שום נשמה. נשמה הייתה לעליות המייסדות שעלו נגד הממסד האורתודוקסי שחלם על הארץ הוירטאלית. השר, בישיבה שחונך בה, הסתירו ומסתירים שלא הגלו אותנו מכאן. אחרי מרד בר כוכבא התנהלו בארץ חיים יהודיים והיא נעזבה מהעדפת הגלות. הדת כפי שעלתה אחרי החורבן הגלות היא הקולב המתאים לה.

ומכאן מפליג שר החינוך! לאוקסימורון נוסף: "א"י השלימה לא רואה בזכויות אדם איום על יהדותה של המדינה, כי אם כלי המפריח חברה צודקת ובריאה ... מבערת מתוכה שינאה ליהודי ולערבי...מכירה בחביבותו של נברא בצלם... " וגו'. בנופת צופים של הומניות ואחרית הימים. רק ממרכז הרב יכולים לדבר על הערגות האלה בישראל השלימה המאכלסת שני עמים תחת דמוקרטיה לאחד מהם. ולאחוז בסיסמה האוקסימורונית שאין סתירה בין "יהודית ודמוקרטית" בלי תוספת "וכל אזרחיה". רק חרד"לי מהגג על מדינה כזאת. רק מדינתו של העם היהודי (ויותר נכון מדינתו של עם ישראל) ושל כל אזרחיה היא המדינה שאין בה סתירה בין השניים. ואידך זיל גמור, שר החינוך.
לפני ואחרי יש עתיד שר החינוך הוא מבית הכנסת של נפתלי בנט היהודיסט (התאום היהודי של האיסלאמיסט) האומר וחוזר וחוזר על ערכים יהודים. אני מתאווה שיסדירו לי שיח טלוויזיה מולו כדי להוכיח שאינו יודע מהם ערכים ומהם ערכים יהודיים.

אל תתיראי מן הפרושים ולא מהצדוקים, אומר ינאי לאשתו המלכה, התייראי מהצבועים... וכאן היום הם אלה האומרים דמוקרטיה ללא כל אזרחיה.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל