למי חשובה המהירות? סיפור אמיתי

בחדשות 10 הופיע אלי אילדיס כמומחה בתחום התאונות, וטען שהמהירות לא הורגת – בניגוד לדעת המומחים.

בחדשות 10 הופיע אלי אילדיס כמומחה בתחום התאונות, וטען שהמהירות לא הורגת – בניגוד לדעת המומחים. אני רוצה להביא הסתייגות מדברי של אלי אילדיס שהוא חובב ספורט אתגרי –להזכירך הכבישים שלנו זה לא המקום לספורט – יש שם תאונות והרוגים – וזה עסק רציני ולא פתוח להרפתקנים.
ברצוני להביא את הקטע הבא, באופן אישי, כדי להעמיד את הדברים על דיוקם:
לפני למעלה משנתיים נפגעה ברכה ברונשטיין, חברתה של אשתי, בצורה אנושה, במעבר חצייה, על ידי קטנוע ברחוב ז'בוטינסקי בראשון לציון. עד היום היא שוכבת במרכז שיקומי פגועת ראש בצורה קשה ואחרי ניתוחי גפיים רבים. מצבה לא טוב...
כאשר שאלתי את בתה, לירון, מי היה אשם בתאונה, היא אמרה שהמשטרה לא יכלה לקבוע מי מהם עבר באור אדום, אבל הקטנוע נסע במהירות העולה במידה רבה על המהירות המותרת בעיר.
שני דברים מוזרים קשורים אצלי לתאונה זאת: אחד, שבאותה שבת בבוקר, כאשר הייתי בדרכי אל חדר הכושר שבראשון לציון, עברתי דרך מקום התאונה, וראיתי את הקטנוע זרוק על הכביש ושוטרים עושים מדידות במקום. לא שיערתי אז את גודל האסון שקרה לחברה הטובה של אשתי. שניים, אני עצמי רוכב קטנוע ותיק, שמרבה לעסוק בעניין שיפור הבטיחות של רוכבי הכלים הדו גלגליים.
בעקבות תשובתה של לירון שלחתי לה את הפלקט שעשיתי בזמנו, המצ"ב, בנושא זהירות ברכיבה על קטנוע, שהיה מיועד בעיקר לרוכבים, אך מסתבר שבמקרה זה היה מיועד גם להגן על הולכי הרגל...
תשובתה של לירון, סטודנטית למשפטים באוניברסיטת בר אילן, ריגשה אותי, וחיזקה בי את ההרגשה שתמיד הייתה לי שהפלקט ראוי להיות מפורסם ברבים, כדי שכמה שיותר רוכבי קטנוע יראו אותו:

אל:
[email protected]
מאת:
[email protected]

יצרת פלקט באמת שנון, מצחיק ויצירתי אך גם נכון מאוד.
צריך לתלות את הפלקט הזה ברחובות כדי שיהיה לאנשים מול העיניים לפני שהם עולים על הכלי המסוכן הזה ומתחילים בנסיעה.

תודה רבה ארווין!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל