החופש הגדול כבר כאן ...........

הילדים חיכו שנה שלמה לחופש הגדול אבל אנחנו ההורים אף פעם לא מוכנים לא חסכנו מספיק ,לא התכוננו מספיק כי החופש שלהם זה העונש שלנו

החופש הגדול


איזה כיף החופש הגדול הגיע ! הילדים יוצאים לחופש (למי זה כיף??) אבל ברור שהכיף זה לא כולל אותנו ההורים! אנחנו נשארים עם עבודת פרך, גם עובדים בשביל לפרנס אותם וגם עובדים בשביל לספק להם את רצונותיהם:״אבא תביא לי ״ ,״אמא יש משהו לאכול?״ (אני מוכן להשבע שהם רעבים כל היום!) ״אבא תלמד אותי לרכב אופנים״ ,"אמא אמא אמא אבא", כן הם אומרים יותר אמא, שהיא בזמן הזה הופכת למנקה, עובדת מטבח, ואת יתר הזמן היא מבזבזת בלהתלונן ״הם לא עושים כלום ״ ,״אלוהים שיעזור לי ״(הלו, יש תור!) ״נמאס לי! מה אני משרתת? ״ (פלשבק שנות 80 )וזה מעניק עלינו, הגברים,סיבה ברורה יותר להישאר בעבודה עד שעות הערב המאוחרות, לדפוק שעות על שעות רק בשביל לחסוך לנו ,,,,כאב ראש כאב ראש כאב ראש.


אתה קם בבוקר ולהקת זומבים נמרחת על הסלון דבר שיכול להוציא אותך מדעתך, אתה חוזר אחרי הצהרים והלהקה נשארת באותה הפוזה ,גם בלילה אין תנועה אין אות חיים הפוזיציה זהה!!רק השעה משתנה מידי פעם אתה שומע ״אבא הוא אמר לי ״,״אני אגיד לאמא ״ אבל בדרך כלל אין תנועה לא בפנים ולא בגוף ממש מומיות .


אבל זה החלק הקל החלק מתרגלים החלק הקשה זה הכסף ,הם לא עושים לך חיים קלים הם פשוט יושבים על הארנק זה לא יאומן ,זה מתחיל בזה שאם הצלחת לשכנע אותם אז הם מסכימים להרשם לקיטנה, שזה עסק לא זול ״קיטנת כדורסל ״ (הכדור העגול והכסף גדול) ״קיטנת כיף ״ (כיף לי שאבא ואמא מממנים) ויש גם קיטנת כדורגל (תן בקופה בן החיבורים ),״ויש למליונרים ״קיטנת בישול צמחוני ״(משהו מתבשל בכיס שלך )אז אמנם קייטנות זה עסק לא זול אבל זו רק ההתחלה...

ויש את הפעילויות שמעבר, מעבר ליכולת שלך, מעבר לכיס שלך,מעבר לנשמה שלך: הדינוזאורים באים -רק 89 ש"ח לאדם(אין מצב שהם רעבים יותר מהילדים שלי) ,אוצרות הטיטאניק -רק 139 ש"ח לאדם (את מי זה מעניין בכלל ?) יש קייקים ויש פארק מים ויש ויש ויש סליחה הסלולר מצלצל …....."שלום כן בקשר לעבודה כמחלק עיתונים ?המשרה עדין פנויה !!!!".


אולי אני אפתח קיטנה אצלי בבית להורים מוטרדים נפשית (מיכל ברור שאת ראשונה )בקיטנה יהיו שעורי העשרה , יהיו רגעי קסם בשירותים, אנחנו ניתן להורים להיכנס לשירותים מבלי שיקראו להם באמצע. כל הורה יפגוש פסיכולג ויוציאו את כל המירמור שלהם, וכמובן קצת כושר זה לא יזיק: שק אגרוף גדול ושם ההורים יפרקו את כל הזעם שעצור בתוכם.
בנוסף, נלמד אותם איך חוסכים כסף לקיטנה של הילדים: פותחים קיטנה להורים של השכנים …...לא, זה לא רעיון טוב הם יגנבו לי את הרעיון .

יש עוד בעיה קטנה באוגוסט וזה החופשה המשפחתית: אחרי שנגמרות הכל הקיטנות אתה מרגיש לבד בארץ! כמעט כמו ביום כיפור ,כולם טסים ואם לא ראית או הרגשת אז ברור שבחדשות יראו לנו את הלחץ בשדות התעופה(כאילו חסר לנו חדשות בארץ ) ויספרו על האלפים שבורחים מכאן לחופש וזה בדיוק הרגע שאישתי עוברת ודופקת בי מבט של כלב מיואש, ״אני עובדת מהבוקר וכלום ״(מסכנה כואב הלב ), נכון שבשבילי חופשה זה בבית מול המסך: קצת סדרות, קצת סרטים, קצת חדשות וקילו גרעינים אבל בשביל "שלום בית" אני בוחר יעד לחופשה: כרתים , אילת או יוון או אירופה למתחילים . בעצם, למה אילת?זה הרי בארץ אבל לפי המחירים זה בחול רחוק ,רחוק כמעט במחירים של לטוס לוגאס אולי אילת נמצאת חול בכלל ?ולמה טורקיה לא פה ? כי זאת מדינת אויב?בעצם טורקיה היא יעד תירותי מעודף לחנין זועבי אז בעצם זו סיבה טובה לא לטוס לשם לראות אותה ולגלות שיש לך עצירות .


בקשר לתקציב של הטיול השנתי אני ארכז אותו בשתי שורות ….דיוטי פרי , מסעדות ,מוניות , קניות , קניות ,מתנות לדודים , נעלים לשכנים , מסעדה , ספא , שייט , צלילה , כיסא ושמשיה בים ,דיוטי פרי חזרה , מונית הבית …..אני חייב עוד עבודה !

 


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל