הממשלה הרופסת ביותר בתולדות המדינה

מה עוד צריך לקרות כדי שהקבינט "יצא מהקופסה" ויחליט על צעדים נועזים? האם עשרה ימי טילים על ערי ישראל אינם מספיקים? האם חמישה מיליון אזרחים במקלטים אין בהם די? האם ילדים רכים המבועתים מצפירות עולות ויורדות אינם מספיקים?

הממשלה הרופסת בתולדות המדינה
אינני איש פוליטי במובן הפעיל של המילה, ורוב הזמן הייתי בחלק המתון של המפה הפוליטית, אבל נוכח המתרחש בעשרת הימים האחרונים אני מתפלץ.
ראו כמה הזדמנויות החמצנו להגיע להכרעה אמיתית מול החמאס:
ההמתנה של שבועיים בטרם פתיחת המבצע.
הספיגה המאסיבית של טילים על כל רחבי המדינה.
קבלת הפסקת האש בעוד שהחמאס דוחה אותה.
מה עוד צריך היה לקרות כדי שהממשלה תבצע מהלך משמעותי?
גיבוי בין לאומי יש לה, עורף חסון וסבלני יש לה, 40 אלף חיילים בגבול הרצועה יש לה, דעת קהל שבה רוב מכריע דורש פעולה של ממש יש לה.
מה אין לה? נחישות, ראייה לטווח ארוך, עוז רוח ואומץ לב לקבל החלטות קשות.
אני בטוח שברבות השנים ובהערכה היסטורית תוגדר ההתנהלות של ממשלת נתניהו כ"מצעד האיוולת" כלשונה של ההיסטוריונית ברברה טוכמן.
הרי כל אויבנו מעבר לגבול צופים במתרחש ולומדים את הלקחים המתאימים.
מה לדעת ראש הממשלה וחברי הקבינט חושב ארגון החיזבאללה? האם כוח ההרתעה הכל כך חיוני שלנו התחזק או נחלש נוכח המדיניות הנוכחית?
מומחים בנושאי ביטחון טוענים שוב ושוב שאין הכרח לכבוש את כל הרצועה ולשלוט על כמעט שני מיליון פלסטינים. לדעתם אפשר לבצע פעולות קרקעיות כירורגיות, מקומיות, נועזות, מחוץ לקופסה, שיבהירו לחמאס למה אנו מסוגלים אם יימשך האיום הרקטי.
אפשר לתקוף קרקעית את מקומות השיגור שכנראה לא נפגעו בלוחמה האווירית, אפשר למוטט מנהרות שאולי העמיקו חדור לתוך שטח ישראל, אפשר לחדש את הסיכולים הממוקדים, אבל ההססנות המטרידה של חברי הקבינט אינה ב"שדה המשחקים" הזה.
במבט לא מקצועי אבל מפוכח וכנה מצטיירת ממשלת נתניהו כממשלה רופסת ביותר בתולדות המדינה.אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל