לא עובר

לא עובר- שלום ימין תראה...הוא התחיל לגמגם לי זא לאתה ..זה אני..אתה מבין , ובכן . המשפחה שלי לוחצת , השכנים מגחכים..אין לי כל כך מה לעשות עם זה . זאת בושה גדולה למשפחה אם אני צריך להסתובב איתך .

לא עובר- שלום ימין

תראה...הוא התחיל לגמגם לי
זא לאתה ..זה אני..אתה מבין , ובכן . המשפחה שלי לוחצת , השכנים מגחכים..אין לי כל כך מה לעשות עם זה . זאת בושה גדולה למשפחה אם אני צריך להסתובב איתך . בכל זאת , אתה מגיע משכונה ידועה לשמצה ואני..אני מגיע משכונה יוקרתית של פרופסורים , אדריכלים , מנהלי חשבונות..מה יש אצלכם בשכונה ? פועלים , נהגי מוניות , עובדי עירייה.....
אבל..אבל ..עניתי לו . אצלנו יש אנשים עם חיים משעממים , בתים נקיים , אוכל על השולחן , חיים פשוטים..בלי הרבה דרמות . אצלכם . ובכן...בגידות , סודות , מעילות , תככים......שתיקות ארוכות בארוחות , חיוכים מזוייפים וקושי גדול למרות המעמד והכסף . אותה מתבייש ללכת איתי ברחוב ? אני רק יכול להגיד לך שאני סיפרתי לכל השכונה עליך בגאווה גלוייה וכולם ישבו ושמעו על היכולות המופלאות שלך בנגינה ובמשחק ובספורט . אנשים מעריצים אותך עוד לפני שראו איך אתה נראה . ואתה לא יכול ללכת איתי ברחוב ? ואתה בא לי עם המשפט המטומטם הזה של ....זה לא אתה זה אני...מה אני עוד אחת הבנות הקולביות שאתה צוחק עליהם ? אז אני מבין שזאת שיחת פרידה ביננו עו לפני שהזמנתי אותך לארוחה אצל ההורים שלי בבית , בשכונה הקטנה והשקטה שלי...עם כל נהגי המוניות והפועלים......אם זה המצב , אני רק יכול לאחל לך בהצלחה בדרכך ושהאל ישמור עליך מכל צרה .........קח . קח את התהילים האלה . שים אותם בתוך הכיס . הם ישמרו עליך.......הוא חייך ושם אותם בכיס האחורי של מכנסיו . לא שם..אמרתי לו . ליד הלב . ...הוא חייך . אל תדאג . אני אעביר אותם אחר כך ליד הלב ......ושוב הרצינו פניו לפתע..
תשמע...זה הלך יותר מדי רחוק..הוא התחיל שוב לגמגם. מבחינתי זה הלך לאן שצריך . עניתי לו . לחצתי לו יד ונפרדתי ממנו לשלום .
מאז עברו חמש שנים ולא שמעתי ממנו . היום בבוקר פתחתי עיתון ואיתי את השם שלו . בתוך קבוצה של חמישה חיילים שעלו על מוקש בכניסה לגבול סוריה . הוא היה בין ההרוגים . ....... דמעות זלגו מעיני...הרגשתי גאווה וכעס שמתערבבים בין רגשותי...למה..למה....

כל הזכויות שמורות לשלום ימין
יולי 2014


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל