לאן הגענו? ככה הדור שלנו נראה....

משהו קרה לנו בדור האחרון, אנחנו מנסים להיות משהו אחר, הצעירים רוצים להיות מבוגרים, המבוגרים רוצים להיות צעירים.... החזה נהיה גדול יותר המיני נהיה קצר ההורים הופכים לחברים של הילדים והילדים בודקים את גבולות המותר בכל רשת חברתית אפשרית


לאן הגענו? ככה הדור שלנו נראה.. פשוט כואב הלב...

חלק קטן מאוד מהטור לא אני כתבתי. זה הופץ ברשת הפיסבוק ולדעתי המסמך הזה חשוב ונכון וכדאי להבין את הכוונה של הרב. אז תיקנתי, הוספתי, שיפצתי והרחבתי והכי חשוב חיזקתי ועכשיו תורכם: תקראו ,תגיבו ,תפיצו .
השנים האחרונות הם השנים שבהם התרבות שלנו הגיעה למיצוי טכנולוגי וחברותי ובזכות זה היום הכל מוחצן יותר, חשוף יותר ,פתוח יותר ומתירני יותר מידי .
הרשתות החברתיות הפכו אותנו לפתוחים יותר, לחשופים יותר. כבר אין סודות, כבר אין צניעות, היום הכל מותר. האבא רואה את הבת שלו בנשיקה הראשונה שלה בפיסבוק ועושה לייק, הילדות מצטלמות מעורטלות בבגד ים עם בנים מחובקים על גבי כל מסך אינטרנטי אפשרי; אינסטגרם, פיסבוק וכולי והכל בשביל לייק מהחברות.... נסו לחפש תמונות של בני נוער שאין בתמונה בקבוקי אלכהול על השולחן ברקע …....אין!
אם יש לך כסף, הפיסבוק הופך לכרטיס ביקור לעושר שלך....ובקלילות אתה מוציא לשכנים את העיניים בתמונות של הבית מבפנים ,הרכב החדש והתיק של אישתך קוראים לזה "תראו, יש לי" .
העידן החברתי הזה חשף את ההורים לתוך חיי החברה של הילדים וככה אתה כבר יודע מה הילדה שלך עושה מאחורי דלת החדר שלה. אני זוכר שבימינו, שזה לא היה מזמן, התביישנו להחזיק ידיים אצל ההורים בסלון. אני לא חושב שהורי ראו אותי מנשק את אישתי מעולם אולי.... בחופה.
היום הצלצול באייפון רועש יותר, הסרטים סוטים יותר, כל סידרה שמחזיקה מעצמה דואגות למגוון של נשים וגברים עירומים וסקס ברמות של סרט פונגרפי, הילדים חוצפנים יותר, הילדות מעיזות יותר, מערכת ההגברה ברכב חזקה יותר, והאגזוז לחץ בקטנוע מרעיש יותר, הלבוש חשוף יותר, התספורות הזויות יותר, הביגוד זוהר יותר, החזה גדול יותר, החזיה קטנה יותר , נערות בגיל 16 עושות ניתוחי קוסמטיקה כדי להראות בוגרות ומושכות יותר, המבוגרות עושות ניתוחים כדאי להראות כמו בנות 16, ילדות בגיל 5 על עקבים עושות טיפולי פנים.
היום התמונות מוקצנות יותר, הקללות חריפות יותר, האלימות קשה יותר, השחיתות לא פוחדת להיחשף, כולם רוצים להיות מליונרים tם אפשר בדרך הקצרה ובלי להזיע, פשוט "להביא את המכה" ,כולם רוצים להיות ראש עיר ולא בשביל המשכורת, כולם רוצים להיות בכנסת אבל לא בשביל המדינה, כולם נוסעים על מכוניות יוקרה גם במחיר של משכנתא שחוזרת. המקרר ריק מאוכל אבל סיגריות ביד ימין ואייפון 5 ביד שמאל, צמוד לרולקס מזהב.

המורה תמיד טועה, הילד תמיד צודק, רופאים מפחדים, יש גם סמים שקוראים להם "סמים קלים", לפניי שבוע הוא החזיק מקרופון בקריוקי והיום הוא כבר "זמר", בגדי ים ומחוכים הפכו ללבוש יום יומי, הבקבוק הפך ל-2 עם 3 ארגזי אקסלים, והסגריות הפכו לג'ויטים שהפכו לבאנג , האייפון 5 נחשב כבר ישן, וקטנוע בגיל 16 זה כבר אאוט, ילדה בגיל 14 בלי חבר לא מקובלת, וגירושים זו כבר לא מילה גסה ואפילו מבוקשת וגאה , איבוד בתולין בגיל 14 הפך מבחן סלקציה חברתי...בגידה זה רק אם תפסו אותך, והריון כבר לא מצריך נישואין, החתונה הפכה למועדון עם שולחנות מעוצבים ואמא שמתלבשת כמו אחות של הכלה, את אשתך בוחרים החברים, ובחתונה מעניין רק המגנטים, הצ'קים …......והטברנה שבסוף.
בוטוקס בשלוף, וסיליקון במחי יד, ל"תמונות הריון בערום חלקי" קוראים "אומנות", התגובה לילדה שמעלה תמונה שלה עם תחתון וחזיה זה "ילדה יפה של אמא" ומיד מצרפת לייק ושולחת לאבא אס אם אס "פרגן לקטנה".
ההורים מנסים להיות "החברים" ולא המחנכים. ההורים יושבים עם החברים של הילדים על כוס קפה ויוצאים לבלות במקומות זהים כי רוצים להיות "אין ".
האמא מדברת עם הבת על סקס בסלון, בזמן שהאבא מרביץ שאחטה קטנה עם הבן במרפסת, חינוך הפך לקלות ראש; אסור לצעוק על הילדים זה משאיר צלקת, אסור לתת פליק הם מתקשרים למשטרה , אוכל מבושל קונים בחנות ממול, ארוחה משפחתית זה במקדונלד, ואנשים כבר התייעפו מלהתמודד עם המציאות.. הצעירות רוצות להיות מבוגרות והמבוגרות רוצות להיראות צעירות...
מבוגרים מתחבאים בתחפושות של ילדים אמהות עם מכנסונים וחזה בחוץ, אבות מחבקים נשים זרות ומנסים להדביק את הזמן שנגמר , ילדים מתחבאים בתחפשות של מבוגרים....
הכל מוקצן, ושום דבר לא מצליח כבר לרגש....
סף הריגוש עלה, ואיתו הדרישה לסחורה זולה באריזת יוקרה... הדור של היום!!!
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל