איזו התנהלות מבולבלת

לאן בעצם רוצים להוביל אותנו מנהיגינו? כרגע נראה שאנו בפינה מסוכנת ואומללה הן צבאית והן מדינית. כמה ימי שקט נקבל בדמם של 64 קצינים וחיילים? 64 יום? 640 יום? ואיזו ערובה יש לתושבי עוטף עזה שממנהרה נסתרת לא יגיחו לפתע מבקשי נפשנו ויהרגו חלילה נשים וילדים?

חלף חודש. האם אנחנו במצב טוב יותר?

איזו התנהלות אומללה.../אברהם אלון
64 קצינים וחיילים הרוגים וישראל עדיין נתונה ב'סד' (בגימטריה 64) ההפגזות, הירי הרקטי ואיום המנהרות שטרם התגלו.
אתה יושב, כאזרח מן השורה, ושואל את עצמך מה הייתה התבונה המדינית והאסטרטגיה הצבאית להכניס אותנו למין פינה אומללה כזאת?!
הרי החמאס והאמנה שלו, התנהגותו בפועל, הרצחנות המפעמת בו, מוכרים לנו היטב. הפסקות אש ללא סוף הופרו על ידו בגסות (וכהגדרתו של הנשיא אובמה "באופן ברוטלי").
כמה ימי שקט "שווה" דמם של 64 חללים? 64 יום? 640 יום? 6,400 יום? איך עומד המצב הנוכחי מול יעדי המבצע? מה על תושבי עוטף עזה שחוששים לשוב עם ילדיהם מפחד המנהרות שלא אותרו? אלה שעמדו שנים באש הפצמ"רים והקסאמים בגבורה, אבל מחבלים היוצאים לפתע מלב המדשאה של הקיבוץ הוא סיוטם הקבוע בלילות.
ושוב אתה תוהה מה חלף בראשם של מקבלי ההחלטות שעיצבו את מדיניותנו בימים אלה? אולי ידעו דברים שאנו איננו יודעים, אבל דומה שתמיכה בין לאומית כזאת לא חווינו מזמן, תמיכה כה גורפת של העורף לא זכורה לנו, והתחושה היא שהזדמנות פז חומקת מידינו.
נכון שכל מחיר בחיי חיילים הוא נורא וכבד מנשוא, אבל מי לידינו יתקע שלא ניאלץ בתוקף הנסיבות לצאת למהלך נרחב, אולי בתנאים נחותים יותר? ואם חלילה ישלמו אזרחי עוקף עזה בדמם בגלל הפגזות או חדירת מחבלים? כמה זמן יוכל הצבא לשבת, נתון לאש תלולת מסלול וירי צלפים בעמדותיו החדשות?
איזו התנהלות אומללה....אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל