היכן "הסזון" הפלסטיני ?

מתי הפלסטינים יבינו שאין דיי בדיבורים וחלומות - וצריך גם לעשות צעדים כואבים בכדי להתקדם לכיוון העצמאות המיוחלת.הפלסטינים , שהם בעצם ירדנים במקור - נאבקים בפיסת האדמה היחידה שיש לעם היהודי, והם פועלים באלימות וטרור בהיקף חסר תקדים. מאבקם כולל ירי של אלפי טילים בשנה על ישובים אזרחיים , וכן פיגועי ירי, מטעני חבלה, חטיפות , וכן פעולות רבות נוספות.

כבר זמן רב שהרשות הפלסטינית מתכננת לגשת לאום כדי לבקש שיכירו ברשות כמדינה עצמאית וריבונית. הרשות מנסה לעקוף משא ומתן אמיתי לשלום עם ישראל, והיא מנסה בכל דרך לחבל במאמצים להגיע להבנות שמקובלות על כל הצדדים.
 

נכון להיום הרשות מורכבת משני פלגים שפועלים בכיוונים מנוגדים- הרשות הפלסטינית (הפת“ח) שמהווה את הגורם המתון שדוגל במשא ומתן, וארגון החאמס והג’יאד האיסלמי שלא מוכנים להכיר במשא ומתן עם ישראל ודוגלים במאבק מזויין ואלים. כתוצאה מכך - יש משא ומתן עם צד אחד , ולחימה מתמדת עם הצד השני.
 

ואני שואל, מדוע הרשות הפלסטינית כל כך ממהרת לגשת לאום? מתי הם יבינו שצריך להקים קודם משטר אחראי ויציב, ללא פלגים ואירגוני טרור. מתי הם יבינו שאין דיי בדיבורים וחלומות - וצריך גם לעשות צעדים כואבים בכדי להתקדם לכיוון העצמאות המיוחלת.
 

גם אנחנו, שחיינו שנים תחת המנדט הבריטי בארץ ישראל - התחלקנו לזרמים וקבוצות. ההגנה היה הארגון העיקרי שפעל באותם שנים בארץ ישראל, והיו שני אירגונים נוספות יותר קיצוניים - האצ"ל והלח"י. הישוב היהודי הבין שאין אפשרות להקים מדינה ללא משטר אחיד ומוסכם - ללא אירגוני טרור פנימיים שפועלים ללא רשות.
ובשל כך הוא יצא במבצע חסר תקדים בהיקפו במטרה לרסן ולפרק מנשקם את האירגונים הקטנים - במטרה לאחד את כל הכוחות תחת ההגנה והנהגת הישוב. המבצע נקרא "הסזון", וכחלק מאותו מבצע התבצעו הפעולות הבאות:

* מעצרים של בכירים ופעילים באירגונים.
* מאבק מזויין קשה וללא פשרות - אשר הביא לנפגעים רבים ולמלחמת אחים.
* החרמת נשקים ואמל"חים.
* כליאת פעילים שפעלו בדרכים אלימות ולא מקובלות.
* הסגרת החברים לבריטים.
* מניעת מקלט לחברי הארגונים.
* שיבוש גיוס הכספים של אותם ארגונים.
* נקיטת סנקציות כלפי פעילים בארגונים - פיטורין מעבודה, סילוק הילדים
ממוסדות החינוך ועוד.

 
 

חשוב לציין שהמאבק בבריטים היה שונה לגמרה ממה שקורה בימינו. הבריטים החזיקו באותם שנים בקולניות רבות בכל העולם - והם לא ראו בישראל כחלק אינטרגלי אמיתי ממדינתם ששכנה אלפי קילמטרים מכאן - באי הבריטי. הפלסטינים , שהם בעצם ירדנים במקור - נאבקים בפיסת האדמה היחידה שיש לעם היהודי, והם פועלים באלימות וטרור בהיקף חסר תקדים. מאבקם כולל ירי של אלפי טילים בשנה על ישובים אזרחיים , וכן פיגועי ירי, מטעני חבלה, חטיפות , וכן פעולות רבות נוספות.
 

איך הם יכולים להסתכל בעיניים של מנהיגי העולם ולדרוש מדינה עצמאית - כאשר הם לא פוסקים מלייצר טרור אכזרי שפוגע באוכלוסיה אזרחית חסרת ישע. חובה על הרשות הפלסטינית לפרק את אירגוני הטרור מנשקם :
* לפוצץ את מחסני הנשק של אותם אירגונים- עד שלא ישאר בידיהם אפילו טיל אחד.
* לעצור את המחבלים ופעילי הטרור ולהסגירם לידי ישראל
* להחרים ביד קשה את הנשק החם שנמצא בידי האזרחים ואירגוני הטרור (רובים, רימונים, מטעני חבלה וחומרים לייצור מטעני חבלה, סוללות לקטיושות וגראדים ועוד).
* לפעול נגד מנהיגי הדת הקיצוניים.
* לפעול ביתר נחישות מול ההברחות
* לבנות מנהיגות אחידה שפועלת בצורה אמיתית לשלום.
* והכי חשוב - לחנך לשלום, להכרה במידנת ישראל כמדינה יהודית, לקרבה ושיתוף בין העמים.
 

נכונות אמיתית לשלום מתחילה קודם כל בחינוך. על הרשות לחנך את הדור הצעיר להכיר בישראל כמדינה יהודית - דבר שלא קורה נכון להיום ! רוב הציבור הפלסטיני לא מכיר בכלל במדינה היהודית וזכויותיה. הם בעצם מצפים שנכיר בהם כמדינה פלסטינית וישראל תיהיה מדינת כל אזרחיה , ולא מדינה יהודית - עובדה שמלמדת בדיוק על הכוונות שלהם לעתיד. הם מצפים שעם השנים הרוב היהודי בתוך הקו הירוק יצטמצם- ובכך הם יגשימו את חזונם להקים מדינה פלסטינית מעיראק ועד הים.
 

על ישראל לחתור לבניית הנהגה פלסטינית מתונה בעזה, שתורכב מפלסטינים משכילים שלא השתייכו לדור הטרור של עראפת. אנשי אקדמיה, אנשי עסקים , ופעילים פוליטיים (מקומיים או מחוזיים) - אשר יוכלו להביא לשינוי בתפיסה של העם הפלסטיני , מתפיסה מדינית שתומכת בטרור והשמדת המדינה היהודית, לתפיסה שתומכת בשלום ושיתוף. שינוי זה יביא לשיפור משמעותי ברמת החיים של העם הפלסטיני , והכי חשוב - הוא יביא לשלום ולבניית חברה פלסטינית מתונה שלא תומכת בטרור כדרך חיים.
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל