מהי בריאות?

אבל מהי באמת ההתפתחות הפיזיולוגית של המחלות? זוהי הצטברות של רעל בתוך הגוף, שהגוף לא מצליח להתפטר מהם. הדרכים בהן הגוף מוציא פסולת הם דרך העור, בהזעה, דרך רוק, ליחה, דרך המעי הגס ביציאות היומיות. שיעול למשל היא דרך להוציא את הזיהום שהתפתח בריאות.

מדוע פתאום מתפתח סרטן?
פעם קראתי על מרפא טבעי שמצא שהסרטן זה בעצם הצטברות של כעס אצל מטופל, לאן כל הכעס הזה ילך, אומר אותו מרפא. בעצם הוא טוען שהרגשות שלנו גורמים את המחלות שלנו.
אבל מהי באמת ההתפתחות הפיזיולוגית של המחלות?
זוהי הצטברות של רעל בתוך הגוף, שהגוף לא מצליח להתפטר מהם. הדרכים בהן הגוף מוציא פסולת הם דרך העור, בהזעה, דרך רוק, ליחה, דרך המעי הגס ביציאות היומיות. שיעול למשל היא דרך להוציא את הזיהום שהתפתח בריאות.
אם הגוף לא מצליח להתפטר מפסולת, הוא צובר את הפסולת בתוכו. זה יכול להתבטא במערכת העיכול, שיכולה להתמלא באבני צואה, או בפסולת שתסתום את המעיים, שיכולת הספיגה שלו את המזונות החיוניים לנו, תפחת בהרבה. זה יכול להתבטא בהצטלקות של הריאות, שתפקודן בקליטת חמצן ירד במידה ניכרת.
מנגנון ההתראה של הגוף מתריעה ברגע שהגוף לא מצליח להתפטר מהרעל – זה מתבטא בכל מני מחלות. אבל הרפואה הקונבנציונלית לא מתייחסת למחלה כאל בעיה של הצטברות פסולת, אלא מתייחסת לסימפטום – כך למשל שיעול מטופל על ידי הרפואה הקונבנציונלית על ידי תרופות שמדכאות את השיעול. זה כמובן גורם לכך שהפסולת תישאר בתוך הגוף, ובהמשך יתפתחו בעיות חריפות יותר כגון ברונכיט או אף דלקת ריאות.
אנחנו נתונים למתקפה רבתי של רעלים, בעולם המודרני שלנו הפולט עשן, זיהום אוויר, פסולת שנכנסת למזונות שלנו על ידי ריסוס או מתוך קרקע מזוהמת. כל אדם חייב לדעת שהכאב שבא דרך הטיפול היא לא על ידי השתקת הכאב, אלא טיפול בשורש הבעיה שגרמה לכאב – כלומר סילוק הפסולת. פסולת זאת שנצברת בדרכי העיכול ובמעיים, גם מביאה לידי כך שמזונות בריאים שאנו אוכלים, אינם נספגים כראוי ותועלתם פוחתת בהרבה. אותו דבר אמור גם לגבי תוספי מזון וויטמינים.
האווירה הנינוחה של המרפאים הטבעיים, בניגוד לאווירה המלחיצה של בית החולים, היא גם חשובה מאוד לריפוי. הטיפולים של בתי החולים הם טיפולים שאין מהם חזרה, אלו הם פעולות טראומטיות שפוגעות בגוף. יש תמיד להעדיף טיפול אלטרנטיבי שבו אולי הבעיה תיפתר בלי לעשות כל נזק לגוף.
כמובן כשטראומה קשה מדי, כמו תאונות, אין ברירה אלא להיעזר ברפואה הקונבנציונלית. אבל עלינו להשתדל להיעזר בדרך להחלמה ברפואה האלטרנטיבית שתזרז את הריפוי.
כמה פעמים הרופא אמר "אין מה לעשות" אבל הרפואה האלטרנטיבית מצאה פתרונות, אפילו למחלות קטלניות כמו סרטן! "אין מה לעשות" ו"תחיה עם זה", זה בניגוד לאמונה של הרפואה האלטרנטיבית שהגוף תמיד יכול לרפא את עצמו, אם רק יחזקו אותו. עצם האמירה ש"זה אל נורא" שיש תרופה – מחזקת את החולה ומאפשרת לגופו לגייס כוח לרפא את עצמו. הרפואה האלטרנטיבית מביאה את החולה להתפטר מהלחצים שבהם הוא נתון, מאפשרים לו להירגע, דבר המחזיר את הגוף למצב שבו הוא יכול להתחיל לפעול לריפוי עצמי! זאת בניגוד לבתי החולים, שרק מלחיצים את החולה יותר, וגורמים לא לפאניקה ולתשישות כללית.
הרופאים שאין להם זמן בשבילך, בתי החולים אשר אתה מטופל בהם על סרט נע – כל אלו צריכים לשכנע אותך לקחת בידך את האחריות על בריאותך – כי אחרת המצב שלך ידרדר!
להבריא זה יותר קשה מאשר להיות חולה – כשאתה חולה אתה כבר לא נאבק, משלים עם גורלך ולא סובל מכאבים. אתה מנותק מהגוף שלך ומאבד עליו שליטה.
ההבראה לעומת זאת מחברת אותך עם המחלות שלך וכאשר הגוף חש מספיק חזק הוא מטפל בכל מחלה ומרפא אותה!
אנחנו עומדים על סיפה של שואה אקולוגית, ובד בבד עם זה אנחנו גם לא יכולים כבר להתמודד עם המחלות שלנו – הפסולת שצברנו מחסלת אותנו לאט לאט. גם הטכנולוגיה וגם הרפואה הקונבנציונלית אשמות בשואה המתרחשת עלינו!
משבר החלמה זה כמו חפירה ארכיאולוגית – פתאום הגוף מגלה בעיה שהייתה רדומה – פתאום הוא יוצר איתה קשר ויכול לטפל בה לפני שהבעיה תגדל ותהפוך למחלה ממארת או כרונית.
שני הפקטורים של הבריאות
סילוק פסולת ועמוד השדרה שמשדר לכל הגוף – הוא בעצם אחראי לכל האברים הפנימיים – ברגע שיש נתק בין עמוד שידרה לאברים הם עלולים להיפגע, כי הפקודות לתפעול תקין של האברים לא יגיעו אליהם!

החיים הם בעצם אנרגיה – לפי הרפואה הסינית זוהי אנרגיית הצ'י ואילו לפי הרפואה המערבית זאת האמונה הפסיכולוגית שיש לנו. תופעת הפלסבו היא דוגמא לאמונה זאת, לפי הרפואה המערבית. למרות שהפלסבו הוכחה כבעלת כוח רב יותר לא פעם מהשפעתן של תרופות, היא משמשת ברפואה המערבית רק למטרת פיתוח תרופות כימיות. התורות המזרחיות, לעומת זאת, דוגלות בדעה שהאמונה הזאת היא הכול – היא כוח החיים שלנו. החיים הם שינוי מתמיד וזרימת האנרגיה היא חיונית לבריאות שלנו. הרפואה המזרחית רואה במחלות תקיעות של אנרגיה זאת, חסימות אנרגטיות שיש לשחרר.
פיזיולוגיה ופסיכולוגיה נחוצות לבריאות שלנו. אבל כדי לשנות את הפיזיולוגיה שלנו אנחנו צריכים קודם כל לשנות את הפסיכולוגיה שלנו. רבות משיטות הריפוי הלא קונבנציונליות נועדו בדיוק לשם כך – הן מאפשרות פתיחת ערוצי אנרגיה פנימיים שישנו את הפסיכולוגיה שלנו ויאפשרו לנו להתגבר על מחלות.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל