מהדרום באהבה – כיצד המלחמה השפיעה על העסקים בדרום

ימים קשים עוברים על כולנו, אך במיוחד על תושבי הדרום שסופגים הכי הרבה, הן ברמה הביטחונית והן ברמה הכלכלית כבר 14 שנה. לאחר שתסתיים המלחמה, אולי הסכנה הביטחונית תיעלם לזמן מה, אך הסכנה הכלכלית תישאר ולא כל העסקים בסביבה יוכלו לצלוח את המשבר.

ישנם לא מעט בעלי עסקים, שבשביל לשרוד, פשוט ממשיכים בשגרה, עם כל הקושי הכרוך בדבר, אך אין זה אומר שיש מספיק הכנסות, שלא לומר רווח.
ראשונים להיפגע הם בתי העסק הקשורים כביכול למותרות, כמו: אופנה, מסעדנות וכד'. בדקתי מול כמה בעלות בוטיקים מובילים בתחום האופנה, אשר ממוקמים בדרום הארץ, כיצד הן מתמודדות עם הסיטואציה ויש להן גם מסרים חשובים לעם.

תשרי בגדי מעצבים

לדברי סיגל רהב, בעלת הבוטיק, העסק קיים כבר כשש שנים ונפתח כדי לתת מענה והכוונה לנשים חובבות טרנדים המעוניינות בפריטים המחמיאים למידותיהן

כתובת העסק: מושב אורות.

כיצד המצב משפיע על המכירות? "המצב משפיע באופן קשה ביותר, אנחנו נמצאים באזור של ה 40 ק"מ ולכן לא מתאפשר לתפקד כרגיל וזה אומר שישנם ימים שלמים שהעסק סגור".

איך למרות הכול העסק מחזיק מעמד? "אני מחפשת מקומות לערוך מכירות חיצוניות , כבר ערכתי אחת ומקווה לנוספות. זה מצריך לוגיסטיקה לא פשוטה ועזרה של עובדים נוספים. כאן בבאר טוביה העסק סגור".

האם ניתן לרכוש את הפריטים דרך האינטרנט: "ניתן לרכוש פריטים דרך הפייסבוק".

כתובות פייסבוק : תשרי בגדי מעצבים סטייל בהלבשה.

מסר קצר לעם: "במיוחד עכשיו - כל ישראל ערבים זה לזה".

"פטל"- סטודיו המעצבת גניה מיטרני ובוטיק "מעצבים בבילויים"

המותג "פטל" הוקם ב-1989. לדברי גניה מיטרני, הבעלים של המותג, היא שמה דגש בעיקר על נוחות, שילוב של בדים איכותיים, תפירה ברמה גבוהה והתאמה לנשים המחפשות ייחוד בלבושן. בצמוד לסטודיו נמצאת חנות המפעל שם ניתן למצוא פריטים מעונות קודמות במחירים מוזלים. בשנת 2010 פתחה את הבוטיק "מעצבים בבילויים" שם אפשר למצוא קולקציות של "פטל" ומעצבים נוספים כמו: מיקושה, מור, אריסטו-שמט, לימור אביחיל ,סאקס ועוד.

כתובת העסק: "פטל" נמצא במושב עשרת ו"מעצבים בבילויים" ממוקם בגדרה.

כיצד המצב משפיע על המכירות? "בחודש האחרון היה קשה גם בשיווק של קולקציית הקיץ של "פטל" וגם בבוטיק בגדרה .היו ימים, בתחילת המלחמה, שבכלל לא פתחנו את החנות, לאחר מכן אמנם פתחנו את החנות אך לא הייתה תנועה ברחוב בכלל ואווירת נכאים פקדה את האזור, כך שירדנו בפדיון ב-80% היות ולא היו מכירות כמעט".

איך למרות הכול העסק מחזיק מעמד? "ביום שישי הקרוב אני משתתפת ביריד בקמפוס בנק הפועלים בשפיים יוזמה ברוכה של בנק הפועלים למען עסקים מהדרום מחמם את הלב לראות את העם כולו נרתם לעזרה".

האם ניתן לרכוש את הפריטים דרך האינטרנט? "ניתן להזמין פריטים דרך הפייסבוק".

פייסבוק: petel gania mitrany/ מעצבים בבילויים גדרה.

מסר קצר לעם: "חייבים להיות חזקים ולהמשיך שהרי עורף חזק אומר ניצחון בחזית ,לכן אני עם הפנים קדימה עובדת עכשיו במלוא המרץ על קולקציית סתיו-חורף 2015".

OMY

את החנות פתחו מיכל סמץ ואורית פלדר הרשטיג אחרי 4 מכירות ביתיות שערכו והיו מאד מוצלחות. הקמת הבוטיק באה מתוך צורך לאפשר לבנות הדרום שופינג טוב ואיכותי, גם בלי לנסוע רחוק. בבוטיק אתן יכולות למצוא בגדי מעצבים כחול לבן ויבוא, נעליים, תיקים, תכשיטים ועוד.

כתובת העסק: מושב עין בשור, הנגב המערבי.

כיצד המצב משפיע על המכירות? "כבר במהלך האירוע החלה המתיחות אצלנו ולמעשה מיד אחריו נאלצנו לסגור את החנות בשל המצב הביטחוני. מאז, כבר חודש החנות לא עובדת, בד בבד עלה הצורך בדחיות תשלומים לספקים ולרשויות (במידת האפשר) בניסיון לשמור על כדור השלג הזה ועל איזון תקציבי, בתקופה של חוסר ודאות כלכלי שלא ברור מתי תסתיים".

איך למרות הכול העסק מחזיק מעמד? "קיבלנו המון פניות מחממות לב מארגונים גדולים ומאנשים פרטיים מדהימים שמאוד רצו לעזור. במהלך השבועיים האחרונים התארחנו לסירוגין אצל חברות יקרות, בעלות סטודיו "בייסיק" במושב אודים, שעטפו אותנו בהמון אהבה ופרגון אינסופי, ופתחו לנו את הבית שלהן ואת הלב".

האם ניתן לרכוש את הפריטים דרך האינטרנט? "ניתן להזמין פריטים דרך הפייסבוק".

פייסבוק: שיק בוטיק OMY.

מסר קצר לעם: עם ישראל חי !!

צילומים: סיגל רהב, אורית פלדר הרשטיג, גניה מיטרני.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל