ניהול עסקי וריגשי

ניהול עסק קטן או בינוני כמוהו כנסיעה ברכבת הרים רגשית ויש כל כך הרבה משימות והחלטות לקבל... מרוב עצים לא רואים את היער וזה מבלבל ומשתק. פעם אתה למעלה ופעם למטה וההלך רוח בהתאם. הנה מספר טיפים שיעזרו לך לייצר שקט נפשי:

האתגר

ניהול עסק קטן או בינוני כמוהו כנסיעה ברכבת הרים רגשית:
היום הגיעו לקוחות, מה שלא מבטיח שגם מחר יגיעו במידה מספקת.
התקבולים מהלקוחות התקבלו במועדם? יהיה כסף לשלם את החשבונות בסוף חודש?
ומה עושים עכשיו? כמה משקיעים בשיווק? באיזה כלים? פייסבוק, גוגל, פרסום ישיר...
אתר זה חשוב, רק מה עושים? מכירתי, תדמיתי? באיזו פלטפורמה? כמה? מה? איך? איפה?
מרוב עצים לא רואים את היער וזה מבלבל ומשתק. פעם אתה למעלה ופעם למטה וההלך רוח בהתאם.
החלטות טובות מתקבלות בשקט נפשי. ניהול טוב קורה שהראש נקי. אפילו שיחות המכירה אפקטיביות יותר, כשאין לחץ ומחשבות טורדניות שמפריעות לשיקול הדעת.
לכן לבעל עסק קטן או בינוני צריך שיהיו כלים לניהול רגשי כדי שהיומיום לא יראה כמו רכבת הרים, אלא כנסיעה חלקה במחלקה ראשונה.

טיפים

הנה לכם .... טיפים לניהול רגשי:
1. אל תיקח/י דברים באופן אישי- לאנשים ממולך יש צרכים פיסיים ורגשיים משלהם והם פועלים למכסם את הרווח שלהם ללא קשר אליך. לכן אל תייחס חשיבות לדברים שנאמרים לך כי זה נובע מעולמם ולא קשור אליך. אם יש לך למידה או משוב מהדברים, מצוין. רק אל תשכח שאף אחד לא יכול לפגוע בך ללא הסכמתך.
2. את/ה תמיד לטובתך ועושה את המיטב- גם אם לא הגעת לתוצאה המקווה, או שבדיעבד את/ה חושב/ת שיכולת לפעול יותר טוב, זכור/י שבכל רגע נתון עשית את המיטב על פי המשאבים שהיו לך באותו רגע. יכול להיות שבתנאים אחרים או בראייה לאחור היית יכול/ה לפעול אחרת. גם אם את/ה חושב/ת שסתם התעצלת או דחית את מה שאת/ה יודע/ת היום שהיה חשוב, באותו הרגע שבו פעלת, הבחירה שלך תחת האילוצים שבהם פעלת היית האפשרות היחידה עבורך, וכל ביקורת בדיעבד רק מקטינה אותך ומשבשת את ההווה שלך.
3. התמקד/י בפעולות שבתחום השפעתך- וקבל/י בברכה את מה שמגיע והאמן/י באפשרות שהמציאות מזמנת לך את כל מה שנחוץ לך גם אם זה לא נראה לך מנקודת מבט הנוכחית. זכור/י! שכדי לקבל פרספקטיבה אמיתית על הנוף עליך לטפס למקום גבוה שממנו רואים את כל המרחב, נקודת מבט שאין לך כרגע על ההתרחשות.
4. וותר/י על שליטה- המחשבות והפעולות של הזולת הן מחוץ לתחום השליטה שלך ולכן וותר/י מראש על הצפייה לשליטה על הזולת. את/ה יכול/ה לנסות להשפיע עליהם, רק שלאחר מכן וותר/י על המחשבה השגויה שאתה יכול לשלוט עליהם. הצפייה לשליטה גורמת למתח ברגע שהיא עולה ולתסכול ברגע שהיא פוגשת את המציאות.
5. את/ה תמיד מקשיב/ה- היה זהיר בדברים שאת/ה אומר/ת לעצמך מכיוון שאת/ה תמיד מקשיב/ה וזה מחלחל. כשאת/ה מבקר/ת את עצמך, את/ה מקטין/ה את עצמך עכשיו, וגם בעתיד תפעל/י ממקום נמוך יותר. מאותה סיבה, זכור/י לפרגן לעצמך על הצלחות. תרגיש יותר טוב כבר עכשיו וזה ישרת את ההצלחות העתידיות שלך.
6. היה אמיתי עם עצמך- שמח בהצלחה שלך וצפה בסקרנות בכל מה שמתקבל. אין אדם בעולם שהצליח במאה אחוז בכל מה שהוא עשה. יתר על כן, רוב המצליחנים נכשלו הרבה יותר פעמים ממה שהצליחו. ההבדל בניהם לבין המפסידנים הוא שהם התייחסו לכל תוצאה כלמידה והמשיכו לפעול.
7. היה סקרן/ית- צפה במתרחש כמו "בפעם הראשונה" מתוך וויתור על צפיות וקבל/י את מה שקורה מתוך הוויה של למידה. המציאות תמיד תביא לך את מה שאת/ה צריך/ה ולא בהכרח את מה שאת/ה רוצה.
8. את/ה יכול ללמוד מכל אירוע והתרחשות- כדי שהתנסות תהפוך ללמידה עליה לקיים את התנאים הבאים:
8.1 היא ממוקדת בעתיד: מה אני אמור/ה לעשות כדי להצליח ולא מה עשיתי לא נכון.
8.2 היא צריכה להיות חיובית: מה אני אעשה בפעם הבאה ולא ממה אני אמנע.
8.3 היא צריכה להיות בהישג ידך או בהישג ידו של מישהו אחר הדומה לך במשאביו.
8.4 היא צריכה להתאים למערכת הערכים שלך מבלי לפגוע במישהו שחשוב לך.
9. הרגל הוא כמו שריר- אם התחלת לתרגל את הטיפים הקודמים וזה עדיין לא ממש עבד, אל תמהר/י להתאכזב. הרגלים הם כמו שרירים וחוזק מנטאלי הוא כמו כושר גופני. יש לאמן את הגוף והתודעה בעקביות ובנחישות מתוך אמונה שזה יתחזק ככל שתתמיד/י.

לסיכום

הדברים הללו נכונים גם לתחומי החיים האחרים ולאו דווקא לתחום העסקי. הטמעה שלהם תהפוך את חייך לשלווים יותר ומאושרים וזו בעצם מהות ההצלחה. גם כאשר אנחנו מדמיינים הצלחה עסקית או כלכלית, בקצה הפירמידה עומדת השאיפה לאושר ושלווה. כאשר אנחנו פועלים מתוך אושר ושלווה, למעשה השגנו כבר את התוצאה המקווה.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל