דאעש, אובאמה ומה שבינהם

באחד המאמרים שפרסמנו לאחרונה באתר דעתון ציינו שלמעשה ממשל אובמה מנסה להחזיר את ארה"ב בחזרה לתקופת דוקטרינת ווילסון שגרמה לירידת יכולת ההרתעה של ארה"ב כמעצמה. כך היה גם כשאותו חוסיין מובאראק אובאמה החליט על יציאה מידית מעירק, ולמעשה הפקרתה מימשלה השיעי בראשות אל מליכי אל מול גלי הסונה הפונדמנטליסטית מבית מדרשה של אל קעידה. אך נראה שפתאום נפל שם האסי

בימים האחרונים פתאום שבה ארה"ב לפעול בעירק, בעקבות פעולתה של קבוצת המרצחים מבית מדרשה של אל קעידה הלוא היא דאעש داعش ששמה הינו ראשי התיבות של אלדואלה אלאסלאמיה פי אלעראק ואלשאם דהיינו המדינה האסלאמית בעירק ובשאם=הלבנט הכולל מבחינתם גם את ארץ ישראל. כוחות אמריקאים תקפו מהאוויר מעוזים של דעאש, במיוחד באזור הסכר הגדול מעל נהר פרת, שם מצויה תחנת הכח ההידרואלקטרית הגדולה ביותר בעירק. טענת האמריקאנים היא שבכך הם "מגינים על בגדאד בה נמצאת השגרירות האמריקאית העלולה להיהרס" במקרה שמשוגעי דאעש יפוצצו את הסכר... איך אומרים באידיש: נו שויין!
על חולשת קריאת המפה המזרח תיכונית על ידי אובאמה וחבר מרעיו אנשי מחמ"ד כבר כתבנו. הדוגמה הטובה ביותר היא האמברגו שהטיל אובאמה על העברת טילי ההלפייר לישראל באמצע המבצע! לא יעזרו כל המילים היפות של מקבלי ההחלטות אצלנו שהיחסים הביטחוניים עם ארה"ב נשמרים והם טובים, בהחלט יש רוח מפקד בוושינגטון ואפילו שהמפקד הזה אינו בעל יכולת תפקוד וקבלת החלטות סבירה. אבל הבעיה היא שקיימים בוושינגטון במחלקת המדינה אנשים שממשיכים את שעשו אנשי מחלקה זו מאז ימי טרום מדינת היהודים עשו כל שביכולתם לפגוע בחוסנה ובעצם קיומה.
ועוד כמה מילים על דעאש שנראה לי שהוא חלק מהשיטה ברחבי הטרור הערבי מאז ימי אחמד שוקיירי שהחל את דרכו במסדרונות האומות המאוחדות בימי טרום מדינת ישראל והיה הראשון שהכניס לתוך הפרטיכלים של דיוני השמו"מ את ההשוואה המקוממת של מנהיגי ישראל להיטלר. אבל לא רק זאת הוא וממשיכיו כולל יאסר עראפאת (אללה מה ירחמו...) נקטו בשיטה של הקמת ארגוני משנה כדי להסוות את הפעילות החתרנית והטרוריסטית נגד מדינת ישראל (זוכרים את ימיו הראשונים של אל צעיקא = פת"ח; "ספטמבר השחור"; "לוחמי השיבה"; "לוחמי השביבה"; "לוחמי גדודי אל אקצה" ועוד ועוד ועוד. גם שיטת עבודתם זהה: תחילה פועלים במסווה של ארגונים הומניטריים, מצטרפים למורדים בסוריה כמתנדבים מבלי שיזוהו ורק לאחר מכן מגלה העולם ובמיוחד ארה"ב שמדובר בקיצונים שבארגון אל קאעידה.
אותם קיצוניים שידעו לערוף ראשים של אמריקנים שנתפסו על ידם, והוגדרו כ"כופרים" כדוגמת רציחתו של ניק ברג מצאו עצמם בעימות פנימי עם מנהיגות אל קאעידה ומנהיגם אבו מוסעב א-זרקאווי שנהרג בסיכול ממוקד של האמריקנים ב-2008 נאבק במחליפו של אוסאמה בין לאדן איימן א זוואירי בתוך צמרת אל קאעידה ומשהפך זה האחרון ב-2011 למנהיג אל קאעידה הסתכסך עם המנהיג החדש של אבו באכר אל בגדאדי (לפניו במשך כשנתיים פיקד על הארגון אבו איוב אל מסרי שהיה ידוע לשירותי המודיעין כאבו חמזה אל מוהאג'ר [באחד השירותים הללו שמנהל מעקב נכבד אחר גורמי אל קאעידה ידה והטרור העולמי הוא כונה "המהגר"]).
עריפת הראשים של מוסלמים היא הביאה לקרע הסופי עם אל קאעידה. אבל קרע זה לא הפריע לאנשי דאעש להמשיך בקשרים עם המנהיגות המקומית של אל-קאעידה גם בסוריה ועוד יותר בעירק.
אחת ממטרותיו המוכרזות של הארגון היא חזרה לימי החליפויות בראשית האסלאם והשתלטות על המרחב של הסהר הפורה וכינונה של מדינה אסלאמית שתתנהל על פי חוקי השריעה. על החברים בארגון להימנע מעישון סיגריות וצריכת סמים; שלא לדבר על אלכוהול; וכמו כן חובת התפילה בהתאם להוראות האסלאם חמש פעמים ביום וחלילה לו לחבר הארגון שימנע ולו מתפילה אחת כי תקוצץ ידו; חיסול הכופרים בעריפת ראשם או שיתאסלמו ואז דינם יומתק למוות קל יותר; אחת ההוראות המעניינות של מנהיגות הארגון היא איסור התקהלות מלבד אספות שהארגון מארגן. ולידיעת דוגלי הפמיניזם, עליהן מוטלת החובה ולהישאר בביתן פנימה ואם אין ברירה והן חיבות לצאת אל מחוץ לביתן אסור שייראה סנטימטר אחד גלוי מגופן.
לשם השלטת החליפות יש לארגון כספים בלתי נדלים שמקורם בין השאר בעשירי חצי האי ערב (קטאר לדוגמה ושייכים שבטיים אחרים כולל בסעודיה) שמנסים לקנות את הרוגע והחופש לעצמם באמצעות תרומות כבדות לאנשי הארגון כפי שהם עושים זאת עם החמאס מיודענו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל