על הספר "לבחור בבריאות בכוונה תחילה" מאת קסנדריה ויליאמס, מיכאל מ. אבנס

החוויות של הילדות שלכם, השפיעו גם על המחלות שפיתחם, אולי למדתם שדרך מחלה אתם יכולים להתחמק ממצבים לא נעימים, יכול להיות שפיתחתם אופי חסר אונים, בגלל שלא זכיתם לתגובה על מעשיכם – וראיתם ששום דבר לא בשליטתכם. הגבלות שהטילו עליכם בילדותכם השפיעו על האופי שלכם לכל החיים – אינכם מסוגלים להבין שהיו אלו הגבלות שלא מתאימות יותר לכם בתור בוגרים!

לבחור בבריאות בכוונה תחילה – חלק א'

הספר לבחור בבריאות בכוונה תחילה אומר שבריאות היא בחירה של האדם (בעצם כמו כל דבר אחר בחיים) ובאופן מודע אנו יכולים להשפיע על הבריאות שלנו – לטוב או לרע!
ראשית הנה סוגי האופי שאליהם מתחלקים בני האדם. כל אופי יכול להתפתח לכיוון חיובי או שלילי.

המזג הכולרי
בעלי המזג הזה הם טיפוסים מוחצניים, מהירי תפיסה ומכירים בערך עצמם ואף נוטלים את המנהיגות. הם מתעבים חולשה מכל סוג, בעלי אומץ וכוח סבל, אבל עליהם ללמוד להאזין לאחרים ולשלוט במזג של עצמם.
בשלב ראשון עלולים להיות עריצים, אבל כשהם מגיעים לשלב השני הם יודעים להאזין לאלו שאותם הם מעריצים. בשלב מאוחר יותר הם עדינים יותר ואביריים ומסוגלים לשלוט על עצמם. ואף להוות דמויות הוריות.

המזג המלנכולי
בדרך כלל קל לקלוט אותם – הם לא רק דכאוניים וקודרים, הם גם נראים כך, הכול אצלם נובל, בגדים, כתפיהם וראשיהם שמוטים.
בשלב הראשון הם מבקשים רחמים ומחפשים אהדה והבנה. אך עם השלב השני הם נעים בין אגואיזם לבין הכחשה עצמית. הם היו מעדיפים להיות בלתי אנוכיים, אבל אין להם די כוח לזה.
בשלב השלישי הם לומדים שאת הסיפוק הרב יותר הם מפיקים מעזרתם לזולתם. הם לומדים להפיק הנאה מעבודתם עם אנשים סובלים, אם מדובר בסבל גופני או רגשי.

המזג הפלגמטי
חיים מאוזנים , ללא התרגשות מיותרת. נמנעים מחדשנות, הם לא מנהיגים, אבל מסוגלים לעבודה בצוותא וניתן לסמוך עליהם.
בשלב הראשון מקדישים תשומת לב רבה לפרטים, אבל ללא הדרכה או פיקוד עלולים להיות כישלון מוחלט. אם יהיו תחת הנהגה מתאימה, הם יתקדמו אל השלב השני וייעשו ידידים שלכם לתמיד. רק בשלב הזה הם יתחיל להתייחס אל דברים חדשים ויעשו זאת בזהירות מרובה. בשלב השלישי עוברים שינוי עצום. הם יגיעו אחרי מאמץ רב לעמדה של אמון, עדיין רציניים מאוד ואינם נוטים להרפתקנות, אבל הם יעילים מאוד, ישרים לחלוטין ועובדים הרבה.

המזג הסגנוויני
מוחצנים, אופטימיים ועליזים, הם זריזים וחכמים, שונאים חזרה ושעמום. שטחיים, דוחים פרויקטים באותה מהירות שבה הם מקבלים אותם על עצמם.
הם עלולים להפיל אתכם בפח, כי הם עושים רושם ראשוני של מנהיגים, אבל הם לא מתמידים ולא מסיימים דבר. הם זקוקים לגיבור שאותו יוכלו לחקות ושיעזור להם לפתח את הבשלות שלהם ואת תחושת הערך העצמי.
בשלב השלישי הם נעשים נחמדים ונדיבים. הם חולקים עם זולתם את האופטימיות שלהם, להוטים לדעת כל דבר חדש, ובספו של תהליך יפתחו את היכולת להשלים את אשר התחילו.
לבחור בבריאות – להיות מחובר זה מאוד חשוב. לא ללחוץ ולמהר להגיע לתוצאות, היקום יעשה הכול בנחת. להבין שהכול קשור, לבחון את העבר שלכם ולהבין מה הביא אתכם הלום. לבחון את העבר שלכם דרך הראיה של היעוד שלכם. לבחון את התגובה שלכם דרך הסיבות הנסתרות שלכם, ולא דרך האישיות של האדם שאתם מגלים כלפיו עוינות.
החוויות שלכם ברחם, החוויות שלכם בילדותכם, בתור תינוק, האם התרגלתם שהבכי עזר לכם? האם נהייתם תלויים באחרים או שנתנו לכם הרגשה של שליטה מסוימת? כל אלו ישפיעו עליכם בתור מבוגרים.
כן כל מה שקרה לכם בילדותכם, כל מה שקורה להורים, האווירה בבית – הכול משפיע עליכם, הכול מעצב את אישיותכם/ האם הייתם רצויים או לא רצויים, האם גדלתם בסביבה טובה או רעה? איך הגיבו לבכי שלכם, הכול משפיע עליכם בבגרותכם – מעצב את האופי שלכם דרך תת ההכרה שלכם.
החוויות של הילדות שלכם, השפיעו גם על המחלות שפיתחם, אולי למדתם שדרך מחלה אתם יכולים להתחמק ממצבים לא נעימים, יכול להיות שפיתחתם אופי חסר אונים, בגלל שלא זכיתם לתגובה על מעשיכם – וראיתם ששום דבר לא בשליטתכם. הגבלות שהטילו עליכם בילדותכם השפיעו על האופי שלכם לכל החיים – אינכם מסוגלים להבין שהיו אלו הגבלות שלא מתאימות יותר לכם בתור בוגרים!
עלינו לפתח את האינטואיציה שלנו, עלינו לפתח אותה ולא להתעלם ממנה. האינטואיציה שלנו יכולה להיות הרופא שלנו. פשוט תפנו אליה שאלות ובדקו את השאלות – תגלו שהיא תיתן לכם לא פעם תשובה מדויקת... האינטואיציה שלנו זה המלאכים שלנו...
אתם מוצאים דרכים שונות להתגבר על הבעיות הפנימיות שלכם. אתם עלולים לפתח מחלות כדי להתמודד עם הבעיות שלכם. מצאו דרכים פחות מזיקות לפתור את הצרכים הלא מסופקים שלכם!
עלינו להציב לעצמנו מטרה להיות בריאים יותר, כי המוח שלנו אחראי לבריאות שלנו. הלחצים עלינו היום, בעידן המודרני, לא באים לידי ביטוי בבריחה או בלחימה, עלינו פשוט לשחרר את הלחצים הללו, שלא יכולים לבוא על פתרונן בבריחה או בלחימה, להבין את הסיבות האמיתיות ללחצים הללו ולשחרר...
השלום הוא בעצם עוצמה, זה הכוח, הרמוניה בתוכנו, זה כמו אלומת לייזר חזקה שבוקעת מתוכנו, כאשר יהיה שלום בינינו לבין אלוהים בינינו לבין האנושות, בינינו לבין היקום, הוא כל כך חשוב לנו, שלא יהיה לנו קונפליקטים שנהיה שלמים עם עצמנו, שנמחל ונסלח.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל