למחוק לי את הזיכרון

החלום שלי הוא שיימצא מי שיצליח למחוק לי את הזיכרון.

למחוק לי את הזיכרון

למחוק לי את הזיכרון
צבי י' כסה
החלום שלי הוא שיימצא מי שיצליח למחוק לי את הזיכרון. כל כך למה? כי הזיכרון מביא לרגשי זעם (ללא תכלית).

הלב נקרע לנחל עוז ולאותו הילד והקהילה. אחרי פירוק הפלמ"ח בא בן גוריון לקיבוץ אפיקים וביקש לאשר לאליק שומרוני , אבא של אשתי נורית, להקים את הנח"ל.

נחל עוז הוא היישוב הראשון של יוצאי הנח"ל. ונחמץ הלב לתושבי המעטפת. ואתה רוצה לחבק את תושבי הדרום הבאים לביתו של ראה"מ לתבוע תשובה.

ואז בא הזיכרון: רוב רובכם במשך 40 שנה הצבעתם עבור מערכת פוליטית שלא מבקשת שלום עם הפלשתינים. ההיסטורין מיקי בר זוהר מספר שמיד אחרי הניצחון בששת הימים אמר לו דיין: סע מהר בכל השטחים לפני שיחזירו אותם.

ערב המלחמה פקד דיין, שר הביטחון, לא לכבוש את עזה. וצהל כבש את עזה למורת רוחו. אבל, כעבור שלושה שבועות פתאום הוא דיבר על שילה וענתות ועל שארם אל שייך ללא שלום. כי נסחף בהתלהמות ההמונים.

מאז רוב המוחים אתמול והיום הצביעו עבור ממשלות שלא רצו להגיע להסדר עם הפלשתינים. ולא רצו אפילו לדון בהצעה הסעודית שמחכה מ - 2002 לשלום עם המדינות הערביות כנגד הסכמה על בסיס גבולות 67. והיום פתאום הם מעיזים לדבר על ההצעה.

מדוע לא רצו לדון כי ידעו שרוב הציבור תומך בפוליטיקאים המתנגדים להסדרים עם הפלשתינים. ארור הזיכרון המעלה את זעמי על התופעה הזאת. לדאבוני על רוב הציבור. אני מתנצל!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל