האם ניצחנו או שמא הפסדנו את מלחמת רמאדן החמאסית?

מקריאת העיתונים בסוף השבוע והאזנה לערוצי התקשורת הישראליים אנו למדי שהמדיה מתחבטת בשאלה האם נצחנו ב"צוק איתן" אז הנה חומר למחשבה!

ובכן חברים, אודה ולא אבוש אני מכור! כן אני מכור לתחנת אל ג'זירה, כמו גם לתחנות טלוויזיה ערביות אחרות ובמיוחד סוריה והמגרב, כי רק מהן אני יכול ללמוד את הל"פ (לוחמה פסיכולוגית) הגדול שעשו אנשי החמאס עלינו כמו גם על הל"פ שהם עושים כלפי אזרחי עזה המוכתשת.
ומה למדתי?
1. בתחילת המלחמה דהיינו ב-8 ליולי מועד בו החלה המתקפת הטילים המסיבית על ישראל היה התאריך 9 ברמאדן. מלחמת יולי לא הייתה מלחמת יולי כפי שאנו מגדירים אותה כי אם מלחמת רמאדן. ואסביר: אחד הכללים באיסלאם הסוני והחמא"ס הוא סוני! שחודש רמאדן הוא חודש שבו גוברים המאמינים על אויביהם ו"זוכים להצלחה וברכת אללה והנביא". וה- Punch line הוא שכעבור שבוע וחצי מפסיקים אנשי נתעמולה של החמאס לקרוא לה מלחמת רמדאן והיא הופכת למלחמת יולי ולאח מכן למלחמת יולי אוגוסט... (מעניין שגם ב אוקטובר-1973 הגדירו מצרים וסוריה את המלחמה כ"מלחמת רמאדן" והיא החלה ב-9 לרמאדן, ורק לאחר שהיינו 40 ק"מ מדמשק ובק"מ ה-101 לקהיר הם שינו את הגדרת המלחמה והחלו לקרוא לה מלחמת אוקטובר, אל נשכח שסאדאת היה מוסלמי דתי...)
ועכשיו לכל מי שזוכר את מהלך הלחימה בקיץ הזה, יבחין בוודאי שהיא החלה לא בתקיפה ישראלית כי אם בשני שלבים:
א. הפעלת מנהרות תקיפה ליד סופה שבדרום הרצועה שנועדו למעשה לבצע הרג המוני וחטיפה, פעולה שנכשלה לחלוטין!!! להזכירכם: המנהרה הראשונה הותקפה על ידי חיל האוויר ב-7 ליולי וזאת על סמך מידע מדוייק שהגיע לגורמי הבטחון ובהמשכה כוחות של צה"ל ושב"כ הצליחו לסכל ניסיון פיגוע רחב היקף שניסו אנשי חמאס לבצע באמצעות מנהרת טרור. לפחות 13 מחבלים ניסו לחדור לשטח ישראל דרך מנהרה ולחדור ליישובים הסמוכים לגדר: כרם שלום, סופה וחולית. אלא מה? בצה"ל ידעו על הכוונה והמתינו להם במקום, שמונה מחבלים נהרגו וחמישה אחרים מהם פצועים נכנסו חזרה לפתח המנהרה ונעלמו. במקביל היה ירי מסביב של רקטות מהרצועה כנראה מתוך כוונה לגרום לצה"ל לחשוב שמדובר בירי לקראת מתקפה ממנהרות נוספות
ב. לפני ה-7 החל ירי מסיבי מהרצועה לא רק לכיוון "טופטף עזה"... כי אם גם לאשדוד, באר שבע שלא לדבר על אשקלון נתיבות ושאר הישובים בדרום.
2. הכישלון של המנהרה הביא את מנהיגי החמאס להפעיל את השלב הבא בתכניתם וייתכן שמוחמד דף (אללה מה ירחמו=שאללה לא ירחם על נשמתו) קלט שכל תכניתו בנושא מנהרות ההתקפה, גלויה לעיני המודיעין הישראלי, החליט שעל החמאס להפעיל תכנית מתקפה נרחבת שהייתה, כאמור, מוכנה אצלם. הם לא הביאו בחשבון שממשלת ישראל עשויה להגיב בעוצמה ובהיקף כפי שהגיבה! או כפי שהגדירו זאת אצלנו להראות להם שגם אנו יכולים להיות "שבאב על מג'נין"= המשוגעים שבחבורה.

3. ובכן מעבר לכל זה: מתוך התקשורת אנו למדים שגורמי המודיעין הישראליים ידעו גם ידעו שהחמאס מתכנן מערכה בחודש יולי. מערכה זו אליה התכונן החמאס במשך תקופה ארוכה ושלשמה צבר טילים מטילים שונים מחד וחפר מנהרות התקפיות לתוך ישראל מאידך.
החמאס השתמש:
ברקטות ארטילריות J-80,‏ R-160 ו-M-302. טיל נגד טנקים קורנט, מרגמות 81 מ"מ ו-120 מ"מ, וכן רובי צלפים טיל כתף נגד מטוסים (ע"פ דיווח צה"ל נורו לפחות עשרה טילים כנגד כלי טיס).כאשר ישראל מפעילה שתי מערכות נשק האחת כיפת ברזל והשניה חדשה לגמרי בשדה הקרב מול החמאס ובכלל מעיל רוח.
כאן היה מפח הנפש העיקרי של החמאס כאשר אנשי השטח שלו הבינו ששתי מערכות הנשק שמפעילה ישראל יעלות ביותר (אם כי לפצמר"ים לא הייתה לנו תשובה) וזה הוציא לו את עיקר הרוח מהמפרשים וכל שניסה היה לשבש את מערכות החיים שלנו ולקבוע כיעד אסטרטגי את סגירת נתב"ג=להראות שהוא מסוגל להכניס את ישראל למצור, וגם כאן בסופו של דבר הוא נכשל.
אז נאמר כאן בבירור ובגאווה שלמרות 71 ההרוגים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו עבורנו ועבור בני משפחותיהם, למרות עיקומי האף של "גיבורי התקשורת הישראלית" שיצאו מיד עם הפסקת האש האחרונה, לקושש זרדים כדי להדליק את אש השנאה הפנימית, לשאלה שהצבתי בכותרת יש תשובה אחת והיא ברורה לחלוטין-חדה וחלקה!!!
 

אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל