לבחור בבריאות בכוונה תחילה – חלק ב' – תרגול הבחירה הנכונה

כל המחשבות שלנו מאוחדות כמו האוויר שאנו נושמים, יש אינטראקציה בין המחשבות של כולנו, שהרי חומר הופך לאנרגיה ואנרגיה לחומר, זאת אומרת שהמחשבה שווה אנרגיה והיא לא יכולה ללכת לאיבוד.

כל המחשבות שלנו מאוחדות כמו האוויר שאנו נושמים, יש אינטראקציה בין המחשבות של כולנו, שהרי חומר הופך לאנרגיה ואנרגיה לחומר, זאת אומרת שהמחשבה שווה אנרגיה והיא לא יכולה ללכת לאיבוד.

האדם הוא יצור מוזר, למרות שהוא יודע שיש לו חושים נחותים לעומת חיות כמו חוש הריח, האדם עדיין משוכנע שמה שהוא לא רואה או חש בו, אינו קיים!

יש ארבע סוגי אישיות ואנחנו יכולים להשתנות בדרך כלל רק בתוך הסוג שלנו:

יש הכולרי
שהוא טיפוס שמסתדר בחיים, מנהיג, אגואיסט, מאוחר יותר מסוגל לפעול למען אחרים ולהנהיג

הטיפוס המלנכולי השפוף, הכנוע, זה טיפוס שמסוגל בשלב מאוחר יותר להפוך את הדאגה לעצמו, לעזרה לאחרים

הטיפוס המוחצן שאי אפשר לסמוך עליו, מלא אופטימיות, מלא אנרגיה, משנה דעתו, מתחיל פרויקט ולא מסיים, תחת הנהגה ראויה יתמיד!

הטפוס הפלגמנטי – שאפשר לסמוך עליו שיבצע מה שאומרים לו, תחת הנהגה ראויה הוא יתפתח, על אף חוסר היצירתיות שלו, שונא שינויים, הולך על בטוח.

הרי סדרת ההוראות שהספר לבחור בבריאות ממליץ, על מנת ליצור קשר ביניכם לבין העכבות הרגשיות שלכם:

שמעו ובצעו את ההוראות שלהלן:
דמיינו לעצמכם שאתם עיוורים, הייתם תמיד עיוורים. את סביבתכם למדתם בעזרת החושים שלכם, דמיינו לעצמכם שאתם חשים את הדרך דרך חוש המגע,
חוש השמיעה: דמיינו עד כמה חדה שמיעתכם תיעשה עתה כשאתם עיוורים.

חוש הטעם: עד כמה תסמכו עליו כדי לדעת מה אתם אוכלים?

עתה מפני שאינכם מסוגלים לראות, מילים רבות איבדו משמעות, כמו צבע, נוף, אור, חושך, צל – כל המילים האלו אין להן משמעות עבורכן כעת.
עתה דמיינו שמגיע מישהו שמנסה לתאר לכם דבר מה שהוא רואה בעזרת אוצר המילים שלו. האם יצליח לתאר מה שהוא רואה כדי שתבינו אותו?
האם תאמינו לדבריו? אתם יכולים להאמין לו או לא להאמין לו – אין לכם שום דרך לאמת זאת - אתם תחליטו אם זה אמת או שקר!
מה המשמעות שתתנו לדבריו? האם תניחו שהדברים אפשריים מבחינתו, אבל חסרי משמעות מבחינתכם. או שתניחו שהם כן אפשריים מבחינתכם, ותנסו לדמיין אותם. אם תניחו שהם לא אפשריים לכם, תוותרו על הניסיון הזה.

בדיוק באותה מידה בה אתם יכולים לנסות לחוות את המשמעות של הדברים שהוא אומר לכם, אתם יכולים ליצור שינויים מנטליים, לנסות להשתמש בדמיון המודרך שלכם, לנסות לשפר את עצמכם. התחילו במראה, דמיינו כיצד הייתם רוצים להיראות כשאתם נראים טוב, בריאים יותר ומרגישים טוב יותר. דמיינו עצמכם בצורה המושלמת ביותר שאתם רוצים להיות.
עכשיו דמיינו עצמכם מבחינת התנהגות. כיצד הייתם רוצים להתנהג, רגועים, עצבניים – דמיינו עצמכם בצורה שהייתם רוצים להתנהג. אם רגועים, דמיינו כיצד הייתם מתנהגים אילו הייתם במהות הפנימית שלכם כפי שאתם רוצים להיות.
לא ביישנים, לא עצבניים, לא נוהגים לאחר, דמיינו כאילו שאתם כבר מתנהגים ככה. דמיינו כיצד הסביבה שלכם משתנה בהתאם להתנהגות שלכם, האם אתם רוצים שככה הם יתנהגו, האם זה מה שהייתם רוצים לראות?
מה ההרגשה שלכם ביחס להשתנות היחס של הסביבה ביחס אליכם? האם זה מה שרציתם?
בהתאם לכך אתם יכולים גם לשנות את ההתנהגות שלכם, כדי להביא לשינוי בהתנהגות של הסביבה כלפיכם.
האפשרות שלכם לחזות את עצמכם במצב שאתם רוצים, גם מאפשר לכם לגלות את המשמעות של הדברים שאתם משתוקקים לכם – אתם עלולים להיווכח שבעצם התגשמות דברים אלו גורמים לכם לדברים שאתם לא רוצים בהם. בעצם ההפסד גובר על הרווח. כלומר חיזוי עצמכם מבצעים דבר, יכול לגלות לכם דברים חדשים. דמיינו עצמכם מבצעים דברים שאתם חוששים מהם, בלי עכבות ובלי פחד. אם תצליחו לדמות את עצמכם עושים את הדבר בלי מורא, אז תצליחו להסיר את העכבות שמנעו מכם לעשות את הדבר הזה שאתם כל כך רוצים לעשות. כמו שמדריכה רוחנית, שהוזמנה להיות מרצה בשייט של אנשי עסקים, אמרה: בתחילה נכנסתי לחרדה מפני המשימה שעמדה בפני, אבל בסופו של דבר הבנתי שאני עולה על האנייה ויורדת ועדיין מחזיקה אצלי את כל הכישרונות שמי שהעניק לי את העבודה האמין בהם." ככה הצליחה לעלות על האנייה ולבצע את כל הדברים שהיא יודעת, בלי פחד ובלי להיות עצורה.
מצאו את האמונות השליליות שלכם בקשר לעצמכם
יש שלוש תחומים של אמונות שליליות שפוגעות בנו:
יחסים עם החברה: אוהבים אותי, לא אוהבים, רוצים בי, לא רוצים בי.
כסף ורכוש.
דימוי עצמי: אני נראה טוב או רע?
רדו לשורש האמונה השלילית שלכם: למשל אני יותר מדי שמן, מפני שאני אוכל יותר מדי, מפני שלא אוהבים אותי. אז הבעיה שאני חושב שלא אוהבים אותי.
פשוט חזרו על המשפט ההפוך, החיובי, למחשבה השלילית שלכם. אבל לא סתם להפוך אותה, למשל לא סתם אני כן מוצלח, אלא: אני מצליח בכל מעשיי, כל מעשיי הם מוצלחים. לא סתם להפוך את האמונה, אלא להחדיר אותה לתוך האמונות שלכם.
הפחדים שהוטבעו בנו בילדותנו כשהיינו קטנים, כשלא ידענו ולא הבנו, אלו פחדים חסרי פשר, עלינו פשוט לסלק מעלינו את הפחדים האלו.
ניצול משפט פשוט לתכנת מחדש את האמונות שלכם – זכרו האמת היא פשוטה – מצאו משפט קצר כדי לתכנת מחדש את האמונות שלכם.
כל ההתנהגות שלנו, כל היחס שלנו לסביבה, זה בעצם האמונה שיש לנו כלפי עצמנו – אם נשנה את האמונה שלנו לגבי עצמנו, גם היחסים שלנו עם הסביבה ישתנו לטובה.
הבה נסיים בניסוי קטן: דמיינו את עצמכם בתוך יאכטה יפהפייה שטה על פני המים, מאחוריה קשורה בחבל, שטה סירה. היכנסו למטה אספו את כל הלכלוך בשקיות והשליכו על הסיפון. דמיונו שהשקיות זה כל המחשבות השליליות שלכם כלפי עצמכם. משכו את הסירה ששטה מאחורה והשליכו עליה את כל שקיות הזבל. המשיכו לחשוב על כך שהשקיות מלאות במחשבות מלוכלכות שייחסתם לעצמכם ולאנשים אחרים. מצאו עוד מחשבות שליליות והשליכו אותם גם אל הסירה בתוך שקיות זבל. משטוהרה היאכטה, נתקו את הסירה והתרחקו ממנה והביטו בסירה המתרחקת מכם, עם כל המחשבות השליליות שלכם ואתם עכשיו מטוהרים מכל המחשבות השליליות והזוהמה.
חשוב שתבדקו את מחשבותיכם, את עמדותיכם, את רגשותיכם, ואת התנהגותכם, בשלבים שונים של חייכם. איזה ביטוי הם מקבלים בשעה שאתם מקבלים מחלה ואיזה שינויים הם עוברים לפני שאתם נהיים חולים ומהי צורתם בזמן המחלה.
המחלה היא בעצם ביטוי צורך שלנו, בדקו את המחשבות שלכם ודעו מדוע יצרתם את מחלתכם, איזו תועלת תצמח לכם מהמחלה.
איך תדעו להסתדר בלי המחלה אם לאו.
מצאו דרכים חדשות להשיג את מטרותיכם ולמילוי הצרכים שלכם בלי מחלה.
למדו לאהוב את עצמכם.
אל תאפשרו את הדחק של מישהו אחר להביא לדחק שלכם, אל תאפשרו למישהו אחר לעצבן אתכם, איזה אדם עצבני איזה אדם חרא, אבל אל תיכנסו לדחק שלו, אל תיגררו לקללות שלו.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל