האם יש למערב מנהיגות?

בשנים האחרונות אנו עדים לתהפוכות בעולם הגדול ובזה שסביבנו. נשאלת השאלה האם יש למדינות המערב מנהיגות הולמת שתוכל לענות על הצרכים המדיניים, נוכח התנהגותו של הצאר פוטין, התנהגותם של האיראנים והתהפוכות בעולם הערבי סביבנו?

במהלך השנים האחרונות אנו עדים לתהפוכות בעולם הגדול ובזה שסביבנו. נשאלת השאלה האם יש למדינות המערב מנהיגות הולמת שתוכל לענות על הצרכים המדיניים, נוכח התנהגותו של ה"צאר" פוטין והתנהגותם של האיראנים והתהפוכות בעולם הערבי סביבנו? "אביב ערבי"="חורף ערבי אמרנו? אמרנו! חלומם של יקטרינה הגדולה ויוסיפ ויסריונוביץ' דז'וגאשווילי סטאלין על אירופה תחת שלטון אמא רוסיה אמרנו? אמרנו!
שיר הפלמ"ח מתחיל במילים "מסביב יהום הסער". כמה שמילים הללו מתאימות למתרחש על אדמות כאז כן עתה. אירופה מתעוררת לרחובות אסלאמיים יוקדים מחד, ולשרירים שעושה הדוב הרוסי על אדמת אוקראינה מאידך. מחרה מחזיקה אחריה ארה"ב שהחזיקה בדגל מנהיגת העולם החופשי, כשהביטחוניסטים בקרב פקידיה ונבחריה היו נותני הטון מאז שלטונו של רונאלד רייגן המנוח. לאחר עלייתו לשלטון של חוסיין מובארק אובאמה השתנתה התמונה, ומאז עלה זה האחרון לשלטון ונאם את נאומו המפורסם בפני הסטודנטים בקהיר, הפכה אמריקה את פניה וחזרה לבדלנות כשהיא מותירה אחריה מזרח תיכון סוער וגועש, שסוע ורב ארגונים אסלאמיים שכל מטרתם להפוך את האסלאם לדת השלטת בעולם.
אוקראינה שחלקים ממנה נקרעים לנוכח עיני ברית נאט"ו בידי הדוב הרוסי שחזר לפעול כפי שפעל בימי המלחמה הקרה. דווקא בימים האחרונים אנו עדים לפלישה של כוחות סובייטיים –סליחה – רוסיים המוסווים כאוקראינים מבטן ומלידה עוד מימי בוגדאן חמלניצקי ימ"ש ששחט לתאבון עשרות אלפים מבני עמנו במאה ה-17. פלישה האמורה ליצור ק גבול חדש שיתמתח עד לחצי האי קרים. בכך אנו צועדים לאירועים שמזכירים לנו את ראשית מלחמת העלום הראשונה. בשלב זה אירופה לא נוקטת צעדים מעבר לדיבורים על יצירת כוח משימה קטן מאוגדה, להתערבות במתרחש. ידוע לנו שכל פעולה מלחמתית קודמים לה הכנות ומרתק יהיה לראות פתאום חיילים גרמניים צועדים בסך עם חיילים צרפתיים, ספרדים, נורווגים ודניים כשעליהם מנצח איזה בריגדיר גנרל בריטי. רק הטורקים חסרים לנו בתמונה כדי שנראה את תהפוכות הגורל.
בד בבד מדינות אירפה שקועות בבעיות פנים קשות ביותר מחד כלכלות שאינן מחזיקות מים ומאידך רחובות בהם כורעים מאות אלפים לכיוון מכה ומדינה ועושים לחוכא ואטלולא את העקרונות הדמוקרטיים של המדינות בהם הם קיבלו בית ומקלט והליברליזם האירופי מתחיל לחוש שהוא פושט רגל שלא לדבר על פושט יד.
הזכרנו למעלה את איראן שאנו כמדינה טענו כל הזמן שהיא משחקת עם העולם החופשי ועכשיו ה-IAEA = הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (Energy Agency International Atomic‏- IAEA) – עומדת לפרסם דו"ח מאוד סודי (עד כדי שכך שהיא הכריזה שהיא עומדת לפרסמו...) שיצביע כיצד איראן ממשיכה להתל בעולם כולו. בנקודה זו הרשו לי להצביע על משהו מעניין בפעילותם של ארגונים חשאיים בעולם כולו. אחת השיטות של מדינות להפעיל בחשאיות ארגונים שמגמתם הפוכה למגמת המדינה המפעילה, כך שגורמים אחרים לא יעלו בדעתם שארגון זה או אחר מופעל על ידי אותה מדינה. ובכן: אנו עדים לפעילות הצבאית, הכיבושים והרצח שעושה ארגון דאע"ש = الدولة الاسلامية في العراق والشام, = אלדולה אלאסלאמיה פי אלעראק ואלשאם או ISIS ראשי התיבות באנגלית: ‏ או ISIL‏ - Islamic State of Iraq and Syria/Levant הארגון נחשב על פי מקורות מודיעין כארגון קטן ביותר אבל הוא מצליח לבצע כיבושים גדולים בעירק ובסוריה כולל מעשי זוועה ורצח של חפים מפשע. ובכן אני מציע כאן חשיבה קצת אחרת: לאירן יש בעייה. העולם כולו מבין שבנושאי הגרעין היא מהתלת בו והיא צועדת לקראת הכנת הפצצה. מנהיגי אירן חושבים שהדרך הטובה ביותר להוריד את העולם מהנושא היא באמצעות יצירת תהליך איומי אחר על שלום העולם. אנשי ארגוני המודיעין האיראניים ביחד עם משמרות המהפכה להם יד ורגל בכל פינה בה קיימת פעילות חתרנית, מסייעים בחשאי לדאע"ש –מעבירים לו נשק, כספים ומודיעין והארגון בתמורה יוצר מערכת של זעזועים הכוללת פגיעה בגורמים שלטוניים במזרח התיכון ובמדינות אירופה ומעל הכל באמריקה ובכך יוצר מצב שכל התקשורת וכל העולם מורכז בדאע"ש ושכח את האיראניים ומרוץ החימוש שלהם...
הזכרנו למעלה את שמתרחש בארה"ב שפתאום קם נשיא ומכריז שצריך לעקור את המורסה הזו הקרויה דאע"ש אבל מה עם מי הוא ילך שכם אל שכם אלי קרב? אם אירופה שמתוך תוכה נאבקת בבעיות חריפות בבית? עם דרום אמריקה שרבים ממנהיגיה הולכים בעקבותיו של צ'אבס נשיא ונצואלה שמת מסרטן והפך את עמו למסכן וכמו ונצואלה ארגנטינה וברזיל שכלכלתם מתדרדרת והאבטלה בהם גואה? עם קובה שנואת נפשם של אמריקנים רבים והשווה בקושי את קליפת השום? והנה המושיע: שמתי לב שפתאום השגריר האמריקאני דובר העברית יצא אצלנו בהכרזה – בעקבות הקרבות המתנהלים סביב קוניטרה שיש לחסל את דאע"ש! מה משמעותו של איתות זה?
ועוד הערה בשולי הדברים. קראתי כותרת שישראלים משרתים בצבא רוסיה וישראלים אחרים משרתים בצבא אוקראינה וזה מחזיר אותי למחשבות הנוגות על מלחמת העולם הראשונה שממש בימים אלה אנו "חוגגים" 100 שנה לפריצתה בעקבות רציחתו של הארכידוכס פרדיננד בסראייבו. גם במלחמה ההיא נלחמו יהודים אלו באלו בצבאות השונים. אז אולי יהודים יקרים בואו לחיות עמנו?
אהה כן רק מדינה אחת בעולם אינה חלק מכל שמניתי אבל המיעוט המוסלמי בה עלול להתעורר גם הוא=סין.

המסקנה העולה מכל מה שציירתי לפניכם היא לצערי קשה! אין לעולם החופשי-בשעה זו מנהיג!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל