חוזרים לבית ספר

לחזור לבית ספר זה היה הסיוט שלנו כשהינו ילדים , אבל היום כשהתבגרנו והפכנו להורים אנחנו מחכים ליום שבו יחזרו הילדים לבית הספר והשקט יחזור הבית . אבל מה אנחנו זוכרים מבית הספר , באמת מה????


אחרי תקופה של חודשיים קשים שבהם הילדים שלנו ניצלו כל דקה בחופש, הגיע הרגע לחזור ללימודים (ולשחרר אותנו מהעבדות ) נכון שחיכינו לזה הרבה זמן, נכון שעברנו תקופה קשה שבה נאלצנו להתמודד עם חפירת וחפירות הרבה חפירות של הילדים, שזה יותר גרוע מהחפירות של החמאס, כי החפירות שלהם בסוף גורמות לך לאבד את הראש שזה קצת יותר גרוע מדא"ש .

לפני שבועיים לא ידענו אם תתחיל שנת הלימודים בגלל הלחימה בדרום, ואני בתור יושב ראש ועד ההורים הכנתי את תוכנית לכבוש את עזה עם ההורים, רק בשביל ששנת הלימודים תתחיל בזמן,אבל החמאס הבין שעדיף להתעסק עם ביבי ועם ליברמן אבל לא עם הורים בישראל כי הם עצבנים - מסקנה נבונה .

מה אני זוכר מבית הספר ????
אני זוכר את הטלפון הראשון שקיבלה אמא שלי יומיים אחרי החזרה ללימודים מהמורה שהתלוננה שאני מפריע לה בשיעורים ואיך אמא התפרצה עליה ״לי הוא הפריע חודשיים, כל החופש הגדול, אני התקשרתי להתלונן אצלך ?״.
מה אני זוכר מיסודי את שוש, בקבוק חומץ , המורה לספורט עם התלתלים האדומים, והצעקות הכעוסות שלה. היום אני מבין אותה, אני רואה כמה קשה להזיז את הילדים שלי מטר, אז לגרום לנו לרוץ 1000 מטר?? מטורף! אני זוכר את הברזיה הצבעונית שמים לא הפסיקו לטפטף שם מברזים חלודים, כולנו שתינו מהברזייה, לא היו לנו מים מינרלים , אף אחד לא התלונן, וכולנו, תודה לאל בריאים (בינתיים ) אני זוכר את מאיר המנהל, הוא היה עיוור אבל זכר את כל התנ״ך בעל פה שזה מדהים בפני עצמו , מה שטוב במנהל עיוור שהוא לא ראה את כל הבלאגן שעשינו ממש מתחת לאף שלו .

אני זוכר את ההורים שלי מגיעים כל שני וחמישי לבית הספר כדי לשמוע על ההישגים המרשימים שלי (סתם על הבעיות ) אני זוכר תקופה יפה תמימה ומיוחדת מלאה בעונשים על דברים שלא אני עשיתי (טוב חלק ).

ואז הגענו לחטיבה שם אני זוכר את הבנות, איזה בנות יפות היו לנו בכיתה, בשכבה ,בבית ספר ,אני זוכר את המורה פנינה מנסה להרגיע את התלמידים שמרוכזים רק בדבר אחד - במין השני! אני זוכר את שושנה לשם שהיתה גם המורה של אבא שלי (מוזר נכון) .
אני זוכר את ההפסקה איזה בנות היו בהפסקה , אני זוכר את הטיולים השנתיים ואת הבנות של הכיתה ……אתם יודעים מה באופן מוזר בתקופה הזאת אני זוכר רק את הבנות .

אחר כך הגיע שלב התיכון- נכנסתי לביה"ס "אורט" מה אני זוכר שם?
אני זוכר את העיסקה הראשונה שחתמתי בחיי עם מורה (השם סודי ) הסכמנו - אני לא נכנס לשיעור והוא נותן לי ציון עובר מה שנקרא "שקט יענה בשקט" כן כן, לא ביבי המציא את זה, אני הייתי הראשון .
אני זוכר את שלום בן הר המורה שהיה בקשר ישיר מול אבא שלי, מדווח לו "און לין" ובכל רגע נתון על הבעיות של התלמיד ארז שדו ככה שכדי להמנע ממריבה עם אבא העדפתי להישאר בבית שם היה בטוח יותר .
אני זוכר הרבה שעורי בית , מסכנה אחותי כמה שעורי בית היא הכינה לי - תמורת תשלום כמובן (וואי אני עוד חייב לה כסף על שהכינה לי את העבודה על בנימין זאב הרצל )

אולי נעבור רגע על המקצעות וננסה להבין במה הם טובים לנו בחיים? איפה אנחנו משתמשים בהם? לדוגמא, אני שנים מנסה להשתמש בפאי בריבוע ולא מוצא רגע נתון שאפשר להשתמש בו

מתמטיקה - שאלה לדוגמא לישראל מכונים מצפון 100000 אלף טילים ומדרום אלפיים אחרי שצהל חיסל 1000 והחמאס ירה 7000 .
כמה טילים יכולה ישראל לספוג ביום ? ובאיזה קצב ירי הם מסוגלים לפגוע בישראל ?

שאלה שניה - לישראל 9 כיפות ברזל על כל טיל שנורה לתל אביב כיפת ברזל יורה שני מירטים . כמה טילים יכולה כיפת ברזל לחסל בו זמנית ?

ספורט - היום כשאני מסתכל על ילדי יושבים מול הטלויזיה אני נזכר בפרצוף האדום של המורים לספורט שניסו ללמד אותנו לרוץ , אבל היום חייבים ללמד את הילדים לרוץ כי מי שמבין את מצבנו המדיני מבין שהמצב גרוע , היום אין מנהיג שיודע לקחת החלטות לשלום או למלחמה ובמצב כזה כשהחמאס מצד אחד החיזבללאה מצד שני אל קיעדה מצד שלישי יש צורך ללמד את הילדים ……לברוח .

מבחן בעוטף עזה- 15 שניות למחסה מי עכשיו ….רוץ
ויש גם הנחש בא בצפון , והקסאם בא בדרום

אזרחות -הרצל - מי צריך ללמוד על הרצל ? צריך לארגן וועדת חקירה נגדו ולהאשים אותו בפשעים נגד האנושות וגם באנטשימיות כן הוא וילדיו נוצרים , כי בגלל החמור הזה אנחנו חיים כאן ולא באוגנדה ולא בקנדה , בכל מקום אחר , מאות ואלפי מתים היו היום חיים .

שאלה - מה הסיבה שדיין החליט להחזיר את תושבי עזה לעזה לאחר מלחמת ששת הימים? התשובה ……השם יקום דמו .


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל