העולם החופשי של דאע"ש

האיום המטורף של דאע"ש (המדינה האיסלאמית) מתעצם מעבר לעיראק וסוריה ופניו לעבר מדינות ערב המתונות,שלא נזכיר את החמור מבחינת ישראל במידה ולא יחוסל לפני שיגיע לגבול שלנו. אבל אם העולם החופשי בהנהגת ארה"ב ומדינות מערב אירופה המובילות באמת מסוגלות לחסל את התופעה,הם צריכות במגביל לפעול גם אצלם.

הגירת מוסלמים ומיעוטים נוספים למדינות העולם החופשי אשר החלה בעיקרה בחצי השני של המאה העשרים,מגיעה היום לשיאים חדשים כל תקופה שעוברת.
כיום בארה"ב לא קיימת דרישה למפקד אוכלוסין על פי מוצא אתני ולכן ישנה רק השערה כי המיעוט המוסלמי בארה"ב מהווה בערך כ-0.6% מאוכלוסייתה הכוללת.
האמנם זוהי רק השערה ?! או שאולי עלולה למצוא עצמה מנהיגת העולם החופשי בפתחו של יום שבו שוב כמו ב-11 בספטמבר 2001 "האסלאם הקיצוני "ירים את ראשו" ?
על פי חזון דאע"ש זה לא נראה כל כך רחוק.
בינתיים במערב אירופה, המדינות אשר "טיפחו" יפה את הגירתם של אוכלוסיית האסלאם הקיצוני מתוך הכרה עיוורת חסרת גבולות בפלורליזם האתני, משלמות נכון לתקופה זו את המחיר של הוצאות הביטחון של פיזור הפגנות ומהומות התמיכה ב'שריעה' . כמו כן סבסוד סוציאלי, של שכונות הרובע האסלאמי שופעות פשע, עוני ודת קיצונית.
גם לאחר שנים ארוכות לסיום מלחמת העולם השנייה השלכותיה עדיין ניכרות באופן מובהק ביחוד במדינות מערב אירופה ומושרשות בדמות תפיסת "היד הרכה" ושילוב מיעוטים בחיי החברה אצלם.
תפיסה זו, מאוד נוחה לניצול ע"י האסלאם הקיצוני ותומכיו מרגישים בחופשיות יתרה לפעול כמעט בכל זמן ובכל אופן שיבחרו בכדי לממש את שאיפותיהם הקנאיות. נראה שחקיקה "קוסמטית" למיגור תופעות דת קיצוניות במדינות אלו, רק מגבירה את השאיפה הדתית שלהם.
חופש דת,חופש מדת,פלורליזם ללא הבדל דת גזע ומין, הם חוקי יסוד או סעיפי חוקה כמעט בכל מדינה חופשית השואפת לחיזוק הדמוקרטיה וטוב שכך.
אך מדינה דמוקרטית, צריכה לדעת גם להתגונן ולהציב גבולות במקרי קיצון למצוא פתרונות יצירתיים ולא לחכות ל "יום שאחרי" מכיוון שאולי חלילה ביום שאחרי, כבר לא תהיה דמוקרטיה אלא יותר בכיוון של 'שריעה'. האם זוהי לא מטרתם המקודשת של דאע"ש ?


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל