כל הדרכים אל האושר

כמו כל דבר בחיים גם האושר הוא בחירה, אתם יכולים להשיג אותו אם תפתחו את לבכם, תסירו את הספקות מלבכם ותאפשרו לעצמכם את האושר הזה. בכל מקרה דעו שאתם יצורים מיוחדים ואף פעם אל תבטלו את עצמכם, אל תוותרו על החלום שלכם גם אם איש אינו מבין אתכם. אל תבטלו את עצמכם בפני מישהו אחר, ואל תחשבו שהוא חשוב יותר.

מהו האושר האמיתי? האם האושר האמיתי זה לחיות חיים שלווים וחסרי דאגה?
לא! זה אושר מזויף ומסוכן, שכן אין בו עומק רוחני והאדם עלול יום אחד להתעורר ולגלות שחייו ריקניים ואין טעם לחייו כלל! לכל אדם יש יעוד בעולם הזה ועליו לפתח את כישוריו האנושיים, יהיו אלו אך ורק קשרים טובים וגילוי אהבה כלפי אחרים. ואפילו יש כאלה שכל תפקידם בחיים הוא לחוות סמל ודוגמא לדברים השליליים, כדי שכולנו ניטיב להכיר את עצמנו טוב יותר.
האדם המאושר הוא האדם שמימש את עצמו והגשים את חלומותיו, יהיו צנועים ככל שיהיו! זהו אדם שיודע שהשינוי הוא חלק אינטגרלי מהחיים ואינו מנסה להילחם בו כאשר הוא בא – אלא זורם אתו.
זהו אדם מחובר רגשית לחיים ומסוגל לחוש גם עצב וגם שמחה – והוא מאוזן מבחינת שניהם ולא מבחינת היותו אדיש ונייטרלי לחיים. את השלווה הזאת ימצא האדם רק בעולם הבא... זהו אדם פתוח וזורם.
זה גם אדם שפשוט שמח בחלקו ויודע להעריך את הדברים שיש לו בחיים ולא מחפש להתלונן על המחסור. יותר מאשר הוא שואף לקבל הוא שואף לתת! האגדה מספרת על אדם שרצה לשים קץ לחייו, עלה לבניין גבוה לקפוץ ממנו. לפני שקפץ קילף לעצמו תפוח עץ שהביא אתו לסעודה אחרונה. כשהביט למטה נדהם לגלות אדם שאסף את קליפות התפוח ואכל אותם. "יש אנשים מסכנים יותר ממני, מדוע עליי לרחם על עצמי ולהתאבד", חשב האיש וירד מהבניין... חייו נראו לו פתאום טובים...
בחיים כמו בסיפורים, עצם המחשבה והגישה שלנו יכולה לשנות את חיינו.
על כן המאושר הוא האדם היודע להשלים עם מגבלותיו ומבין שלעשות ככל יכולתו זה מספיק ואף פעם לא מבקש למעלה מזה! הוא לא הולך רכיל ואינו מוציא דברי נאצה וקללה מפיו, אלא משתדל לברך כל אדם ולראות בכל איש את הטוב ולא את חסרונותיו. הוא אינו מגיע למסקנות קיצוניות ואינו מניח הנחות מתוך הרהורי לבו – אלא מבקש את האמת ומציאותי. זה אדם שאינו חי בסרט של פחדים, חששות או דעות קדומות.
כמו כל דבר בחיים גם האושר הוא בחירה, אתם יכולים להשיג אותו אם תפתחו את לבכם, תסירו את הספקות מלבכם ותאפשרו לעצמכם את האושר הזה.
בכל מקרה דעו שאתם יצורים מיוחדים ואף פעם אל תבטלו את עצמכם, אל תוותרו על החלום שלכם גם אם איש אינו מבין אתכם. אל תבטלו את עצמכם בפני מישהו אחר, ואל תחשבו שהוא חשוב יותר.
הפתגם אומר "כל חיי פחדתי מדברים שלא קרו", והלקח שלנו: אל תניחו הנחות אלא התייחסו למציאות. בספר "ארבע הסכמות" מפציר בנו המחבר לא להמציא סיפורים, לא לשקוע בדמיוניות של הפחדים שלנו שצפים, אלא להתבונן במציאות בדרך הגיונית ומפוכחת. זה חלק מהשתחררות מפחדי העבר שהחדירו בנו, משקרים שסיפרו לנו. בתור ילדים ניסו להפחיד אותנו: "אם לא תאכל יבוא שוטר". אבל בתור מבוגרים אנו צריכים להבין שזה לא הגיוני ולא להיסחף עם הפחדים שלנו לכדי חרדות.
הפחדים שלנו הם המחסומים של חיינו, הם המדרדרים אותנו וגורמים למשברים. החיים אינם מכירים בדבר אחר מלבד צמיחה. ברגע שאנו חוסמים את כוח החיים הצומח תמיד, אנו מביאים על עצמנו הרס ומוות. החיים לא מכירים במחסור, בחוסר יכולת – ברגע שנבקש פסק זמן, ברגע שניסוג – אנחנו, כמו מי שבורח מחיה טורפת, עלולים להיפגע!

האושר זורם כל הזמן, האושר זה החיים ואנו חייבים להפסיק לנסות לעצור אותו, באמצעות הפחדים והספקות שלנו. הפתגם אומר: קודם אלץ את זה ואחר כך אמץ את זה, כלומר קודם כל אנו חייבים לפעול, אפילו תחת אילוץ עצמי, גם אם זה לא נראה נכון, גם אם זה לא מתאים לנו באותו רגע. אנחנו צריכים להשתחרר מהפחדים והמחסומים שהטלנו על עצמנו! אלו הפכו הרגל בחיינו, למרות שהם רק מזיקים לנו – אבל קל לנו הרבה יותר לדבוק בהרגל מאשר לשנות! ידועים מקרים שאנשים שינו את התנהגותם כלפי בן זוג, תוך כדי העמדת פנים, רק על מנת להשיג איזו תוצאה אגואיסטית, אבל עם הזמן הדבר השפיע על הצד השני כל כך, שהבעיות בין בני הזוג נפתרו!
לאימא אחת היו שתי בנות נשואות: אחת חיה טוב עם בעלה והשנייה כל הזמן רבה אתו. שתי הבאות באו אליה וביקשו להתגרש. "את", אמרה האימא לבת שחיה טוב עם בעלה, "יכולה להתגרש, כי גם בזוגיות החדשה תצליחי, אבל אחותך לא!"
כמה פעמים גיליתם שעל ידי ויתור על האגו שלכם, פתאום גרמתם לחבר או בן זוג להיות בעצמו לא אגואיסט ולהיפתח אליכם!? מי שחושב שעל ידי שיפוט, על ידי מציאת מגרעות, הוא יוכל לשפר את חייו, טועה. הדרך היא לראות את הדברים החיובים כדי לגרום לכוח הכוונה של היקום לממש אותם! היכן שהתודעה שלכם נמצאת, שם יקרו הדברים! זה לא רק פתגם, מדע הקוונטים כבר הוכיח את זה!
היקום הוא מושלם, אם תחשבו מחשבות של מחסור יהיה לכם מחסום, אם תחשבו מחשבות של יש, של שפע, של צמיחה – יהיה לכם הכול – ככה עובד היקום. היקום, בהיותו מושלם, לא יכול להתייחס למחשבות של מחסור בלא לספק מחשבות אלו, כלומר אתם בעצם מממשים את הפחדים שלכם! מי שחושב מתוך פחד, מתוך ציפייה לאין, יקבל בדיוק את זה, כי הוא בעצם חושב מתוך האגו שלו. בעצם היקום עצמו הוא שופע כל טוב, הוא לא מכיר במחסור, הוא כל הזמן צומח, הטוב שולט בו על הרע, האור על החושך – היקום מתנהג ככה כי ככה הוא נברא וברגע שישנה את עצמו הוא ייהרס ויחדל להתקיים!
אז השורה התחתונה היא פשוטה, כמו הכותרת: כל הדרכים מובילות את האושר, האושר הוא הדרך ואין מלבדו!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל