מהרסיך ומחריביך ממך יצאו - על סרבני יחידה 8200

רק שקעו מעט ענני האבק ומוראות הטילים של מבצע צוק איתן וכבר קמו "יפי נפש" מבוגרי יחידת 8200 ומטילים רפש ביחידה, תוקפים את "מוסריותה", נותנים נשק מדהים בידיהם של שונאינו בעולם ותחמושת יעילה לועדה שהקימה נציבות זכויות האדם, שאינה מודאגת מהרצח של מאות אלפים בסוריה אבל נזעקת מהפגיעה באזרחים בעזה.

כמה שווים חיי אדם? כמה חיים ניתן 'לחסוך' בעזרת מידע חיוני?

סרבני יחדה 8200 – מהרסיך ומחריביך ממך יצאו
יש לפחות 8200 סיבות לקיומה של יחידה 8200. קשה להעריך כמה חיי אדם נחסכו כתוצאה מפעילותה הברוכה וההכרחית של היחידה, מאז ימי המדינה הראשונים ועד היום.
לעיתים נוטים לשכוח באיזה סביבה עוינת אנו חיים, עוינות שגברה מאד עם עלייתו של האיסלם הקיצוני והפנאטי. כמעט מכל העברים אנו שומעים קולות הקוראים להשמדתה של "הישות הציונית": אמנת החמאס מדברת על כך מפורשות, איראן מכינה אופציה גרעינית, דאעש מתדפק על גבולנו הצפוני, אל קאעידה מתחזקת בסיני. מה עוד דרוש כדי שנפנים מה קורה בעיצומו של "החורף הערבי"?
רק תמימים או שוטים אינם מבינים את ערכו הקריטי של מידע בנסיבות כאלה, את החיוניות שלו, ואת התועלת שניתן להפיק ממנו בזמן אמיתי. כולנו ראינו את העיוורון שפקד אותנו כאשר מידע חיוני לא הגיע בזמן או שלא הגיע כלל. איזה מחיר נורא שילמנו בחיי אדם? כמה בחורים שנפלו יכלו להיות עדיין איתנו?
ועכשיו בא קומץ זעיר של בוגרי היחידה ומפטפט עצמו לדעת על 'מוסריותה' של היחידה ונורמות 'הצדק' הנהוגות בה. איזו איוולת! איזה קשקוש מקושקש! כבר קדמונינו ידעו לומר "בתחבולות תעשה לך מלחמה", כלומר אין בזירה הגועשת שלנו מקום למין תמימות מטופשת שאולי בשוויץ או בשבדיה יכולים האנשים להרשות לעצמם.
אבל נביאינו ידעו גם לומר "מהרסיך ומחריביך ממך יצאו". אמרו ולא ידעו עד כמה רחוק יגיעו הדברים ובאיזה דייקנות תתגשם נבואתם הקודרת.
אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל