למכירה נוה חלומות...משל

יש עיתים ואיננו מבינים כמה טוב לנו בחלקנו ,רודפים אחר אשליות של אוצרות כוזבים. אנו מוותרים על דברים בעלי משמעות, ועל אנשים שאנו אוהבים, שומטים את מה שאינו עולה לנו כסף מתוך המחשבה שאינו יקר כלל.


מושבתי-נס ציונה

עיתונאי ישראלי יצא לטיול רגלי בעיירתו. במהלך טיולו פגש חבר ילדות שפנה אליו בבקשה לעזרה. אמר החבר "החלטתי למכור את הנווה שלי. אחרי שנים של טיפול ועבודה נמאס לי להחזיק את שטח האדמה שאתה בוודאי מכיר היטב." "אכן זכור לי הנווה, אך במה אוכל לעזור?" שאל העיתונאי.ענה לו החבר "כישוריך בכתיבה עולים על שלי, תוכל לכתוב ולנסח עבורי מודעה על מכירת הנווה בכדי שאפרסם אותה בעיתון?"


תאור נוה החלומות...

חשב העיתונאי כמה דקות, וברצון הסכים לעזור לחברו.לאחר כמה ימים שלח העיתונאי את דברי הקריאטיב לחברו וזה פרסם בעיתון את המודעה הבאה - למכירה : "נווה חלומות" ברחוב העפרוני(שם של צפור) חצר עם אדמה פורייה ומלאת עצים נושאי פרי פומלה,לימון ולימון סיני,זית, ומישמש בין העצים מצייצות ציפורים כל היום,דרורים עזי קול ותורי בית,בולבולים וצופיות,עורבים מקרקרים ומיינות תוקפניות. בלב החצר לפי תורת הפאנג שווי כרויה בריכת מים תכולים ומבעבעים בה שטים להם דגי זהב ועוד עשרות דגי גופי קטנים. בית המשפחה הנרחב שטוף אור לכל אורך היום, ולעת ערב מציע צל של רוגע ושלווה."

"שיניתי דעתי והחלטתי לשמור את הבית והחצר לעצמי."

לאחר זמן מה מפרסום המודעה, התהלך כהרגלו העיתונאי בעיירה ופגש בחברו פעם נוספת. לאחר שיחת חולין קצרה, שאל העיתונאי האם הצליח למכור את "נווה החלומות" מיום הפצת העיתון. "האמת היא," ענה לו החבר "שיניתי דעתי והחלטתי לשמור את הבית והחצר לעצמי." התפלא העיתונאי לתשובה, ושאל בדאגה "וכי מדוע? האם המודעה שכתבתי עבורך לא הביאה קונים פוטנציאלים כלל?" החבר החל להסמיק ואמר לעיתונאי, "לאחר שפרסמתי את המודעה, פנו אליי אנשים רבים. אך כל קונה שפנה אליי בהתלהבות גרם לי לחזור ולקרוא שוב את המודעה, ולאחר שקראתי אותה מספר פעמים הבנתי שהנווה שלי הוא אוצר ושאיני רוצה לוותר עליו."


ועתה ידידיי מגיע לו ה- "punchline"

יש עיתים ואיננו מבינים כמה טוב לנו בחלקנו ,רודפים אחר אשליות של אוצרות כוזבים. אנו מוותרים על דברים בעלי משמעות, ועל אנשים שאנו אוהבים, שומטים את מה שאינו עולה לנו כסף מתוך המחשבה שאינו יקר כלל.
הדרך בה עלינו להתמודד עם חולשות וכישלונות אינה בידול ובידוד עצמי, עלינו להשקיע ולטפח בבניית חברויות אמת כמו יבול שגדל לאורך השנים - מתוך אהבה וניסיון להתפתחות בחיים.
מאחל לחבריי ובני משפחתם גמר חתימה טובה.
א. ש. ש
אבא של שחר


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל