חשבון הנפש

ערב יום הכיפורים התשע"ה, מדינת ישראל אחרי מלחמה מוצדקת בחמאס עזה אך ללא כל אופק מדיני כלשהו לפתרון הסכסוך, מחירי הדיור נוסקים, הפערים החברתיים מתרחבים, הססמאות מתגברות והשחיתויות חוגגות. מי יבקש סליחה ?

"משהו נדפק ומי שדפק את זה זה הדור שלי; אנחנו דפקנו את העסק לדור של הצעירים הגיע הזמן שננסה לתקן את המדינה הזו במעט הזמן שעוד נשאר לנו ."
כך צוטט לו בעבר המגיש הראשי של "אולפן שישי" בערוץ 2; מאז ועד היום יאיר לפיד; העיתונאי; הסופר והמשורר שרצה מאוד להאיר ולתקן את המדינה; הפגין וקטף על הדרך 19 מנדטים מפירות המחאה שהם בערך כחצי מיליון ויותר מצביעים מלאי תקווה.
במגרש של נתניהו; סף הלחץ עלה למרות שבדיעבד האחדות שלו עם ליברמן "מילה זו מילה" (?) חסכה לו לא מעט דאגה. תודות לניסיונו הטקטי של ביבי; שאולי נבהל מהמחאה סיכמו הם השניים ל"חזק" את הממלכה.
מאז ועד היום; הסיסמאות התגברו וכך גם הפערים החברתיים. על הבטחות אין בכלל מה לדבר; ראו ערך ועדת אלאלוף או טרכטנברג.
גם מי שהיה אמור לנהל את המקרקעין ברח; כנראה שזיהה שעדיפות הכיסא של הבוס קודמת לכל דבר שאולי יזרח.
כך בנוסף מעשה שר הפנים; שאת מדיניות העומד בראש אולי מאס מלהפנים.
נעשה הרושם שלמרות כל הכוונות הטובות שאולי היו לו ; התרגיל הפוליטי שאותו לפיד לא חזה; לימד אותו שיעור חשוב שנתניהו כבר הכיר מזמן.
גם האח נפתלי מהבית שניכס לו את היהדות הציונית בבלעדיות; מקרוב משגיח. נראה שמחבב לו את דמות המורה לשל"ח; אוהב א"י שלנו לאורכה ולרוחבה. על עדיפות הבנייה בשטחים; לא יוותר אפילו קמעה. אל חשש; מצטייר לנו יועץ ביטחוני חדש. ממש לא משנה מה הגנרלים אומרים; אם זה לא מיושב עם רעיונותיו מבחינתו הם טירונים.
ובין רציחת שלושת הנערים; מבצע ומלחמת מנהרות שאולי כבר משוקמים; גזענות שנשפכת בין יהודים וערבים. הגיע הזמן שננסה להבין; שאחרי איום החמאס לחלק מ"מגלגלי השיניים" קצת נמאס. המטרה במקום יאוש היא התקדמות; כיוון שיש גבול גם לסבלנות.
לקראת יום הכיפורים אשר מגיע; תעשו חשבון נפש מרגיע. במקום לחפש; היכן הרווח האישי ?
אולי תחפשו קצת צדק חברתי !?

גמר חתימה טובה...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל