מיטיבי לכת: מסלול מעגלי באזור נחל עקב

פתחנו את העונה ב"חוג גלעד" בטיול נחמד מאד בסביבת נחל עקב שבאזור שדה בוקר. מסלול מעגלי משופע בנופים נהדרים של בקעת צין , מים קרירים בעין עקב וניגודים דרמטים בכמה מפלים יבשים אמנם אך יפי מראה

טיול של סתו בנוף דרומי נהדר

התחלנו את עונת טיולי חוג גלעד בטיול נהדר באזור שדה בוקר. יש כמה וכמה אופציות למסלולים באזור הזה והפופולאריים ביניהם עוברים תמיד במעין עין עקב שמימיו הקרים והמזמינים מצויים בו בכמות יפה כל השנה.
המסלול התחיל במנחת שדה בוקר. הלכנו על דרך עפר היורדת לבקעת צין לכיוון מזרח. כבר בהתחלה נגלה לעינינו נוף טיפוסי למצוק הצינים בכלל ולחוד עקב בפרט, שעליו גם טיפסנו בהמשך:עברנו פיצול שבילים אחד אך המשכנו לבא בתור. שם, בערך מול חוד עקב פנינו בשביל המטפס למעלה, בסימון אדום.הטיפוס לכיוון חוד עקב תלול בחלקו אבל לא ארוך מידי. צריך לעלות לאט ובזהירות:

בעלייה נגלה נוף נהדר של בקעת צין שעוד ישתפר כשנהיה למעלה. בנתיים, החבר'ה השקיעו מאמץ...ובאמת מסוף החלק הראשון הנוף של בקעת צין נפלא ומרגיעצריך רק לשבת כאן, להרגע ולנשום מלוא הריאות אויר פסגותנותר לטפס את החוד עצמו:אז שוב הכנסנו לראשון וטיפסנו...מלמעלה הנוף כמובן שווה את כל המאמץהחבר'ה היו כמובן בהיי, כפי שאפשר לראות על שירי ויואב...מחוד עקב ירדנו עדיין עם סימון שבילים אדום לכיוון עין עקב. נוף טיפוסי מרהיב לנחל עקב ליווה אותנו:ופתאום... אייל בוגר על הרכס מימיננוהגענו לעין עקב ששקק חיים. ככה זה בימי שבת ובסוכות בכלל, המון אנשים פקדו את המעין. אילן חיש מהר קפץ למים:לאחר המנוחה והקפה בעין עקב, עם העוגה המדהימה של מיכל (של אילן) , טיפסנו למעלה להמשך. מגבוה, עין עקב אתמול נראתה כמו איזה אתר פופולארי במרכז הארץהמשכנו מעין עקב עם סימון שבילים ירוק לכיוון מעלה דבשון בעליה מתונהבדרך עברנו מעל מפל התמר, מפל יבש אך מרשים שבערוץ שלו כמה עצי תמר קטנים שגדלו שם כנראה באופן אקראי.


מעל המפל ישנם מדפי גיר חלקם מוצלים וניצלנו עובדה זו למנוחה קצרה.


מעל המפל ישנם מספר מדפי גיר מוצלים בחלקם. ניצלנו זאת למנוחה קצרה והנאה מהנוף. משם המשכנו בסימון שבילים ירוק אך בשלב מסוים סטיונו ממנו על מנת לראות את מפל דבשון :
ניצלתי את נוף המפל להנציח תמונה עם גלעד
טיפסנו חזרה אל השביל סימון ירוק והלכנו עד ראש מעלה דבשון. משם כבר רואים בברור את מדרשת שדה בוקר ואת נוף נחל צין למטה:

אי אפשר להרגע מנוף בקעת צין. לפני היירדה במעלה דבשון, הצצתי מזרחה:ירדנו את מעלה דבשון


לסיכום: מסלול נהדר למיטיבי לכת, עליות ומורדות, מעין קריר באמצע, נוף מרהיב ואויר נפלא.

על מנת לראות את כל התמונות יש להכנס לקישור הבא או להעתיק אותו לשורת הכתובת:

https://picasaweb.google.com/pshacham/201423?authuser=0&feat=directlink


אפשר לכתוב אלי:
[email protected]אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל