לא אביב ולא ציפורים רק חורף שחור

החדשות האחרונות המגיעות מקובני מספרות לנו שהכוחות הכורדיים מצליחים בשלב זה לשמור על מרכז העיר ולמעשה הם מכותרים. בוקא ומבולקא במזרח התיכון אינה דבר חדש. אירוע רודף אירוע ומאביב ערבי נכנסנו לסערות וסופות המובילים אותנו אל סיפא של מלחמה רבת משתתפים והכל בשל תפקוד לקוי של המעצמה ה"חזקה ביותר בכדור המערבי" היא ארה"ב

כבר כתבנו והתרענו שחוסר ההבנה האמריקני וחוסר קריאה נכונה את המתרחש באזורנו ולא רק כאן, מובילה את העולם למלחמה כנגד ארגון טרור, מבלי להבין שהאזור בו הוא נלחם אינו זר לו. הוסיפו לכך את פעולותיה של יחידת "פיקוד העורף" של דאע"ש המנסה לזרוע טרור, באמצעות עריפת ראשים , רצח ואונס לא רק בקרב הלוחמים והאזרחים של המדינות בהן המורסה הזו מפיקה מוגלה הרסנית ומרעילה, כי אם גם בקרב מדינות המערב כדי להרתיע אותם מלשלוח כוחות קרקע לשטח ולהילחם מול הטרוריסטים בקרבות קרקע ישירים, ותקבלו תמונה קשה על העולם.
הבא נתח את שאירע בימים האחרונים העיירה הכורדית השוכנת בצפונה של סוריה על הגבול עם טורקיה כמעת ונפלה בידי דאע"ש! נפילה זו באה לאחר שטורקיה של ארדואן שמאז ימי ה-P.K.K (המחתרת הכורדית) לא אהדה בלשון המעטה את הכורדים ועל כן מלבד דיבורים ומתן אישור לחיל האוויר האמריקני ומטוסים של נאט"ו להמריא משטחה, לא נקטה בשום צעדים שיסייעו למלחמה הממשית בכוחות דאע"ש. לא רק זאת, למרות בקשתם ותחינותיהם של הלוחמים הכורדיים, מממשלת טורקיה ומנאט"ו והמערב שייפתח מסדרון סיוע קרקעי, רג'יב טאיפ ארדואן דיבר רבות עם האמריקאנים ואם הגרמנים אבל לא נקט בשום צעד מעשי. אך יותר מזה, כאשר סגן נשיא ארה"ב ג'ו באיידן האשים את ארדואן בעניין זה בחוסר כנות, הוא אולץ בסופו של דבר לחזור בו ולטעון שדבריו לא הובנו נכונה. בעניין זה קיבל ביידן מקלחת של צוננים מאישי קונגרס אמריקניים שתקפו אותו על הרכרוכיות שהוא גילה. אבל מה, הוא היה חייב לחזור בו כי הבוס שלו, אחד מגדולי ההססנים בקרב נשיאי ארה"ב חשש שמא תצמח מדברי ביידן בעיתיות ביחסי ארה"ב ובעלת בריתה טורקיה...
גם ההחלטה של אובאמה לפעול באמצעות הפצצות מן האוויר ולא בדרך של מלחמה טוטאלית עם כוחות רגליים, כמו גם פחדן של מדינות ערב הסובבות את סוריה ועירק להיכנס בארגון הטרור מצביעות על כך שהארגון , מבחינתו, פועל בחכמה.
המושג טרור בו אנו מרבים להשתמש הינו "פעולה צבאית שעיקרה הוא הטלת פחד מפני פגיעה פיסית אם על אזרחים, אם על מדינות ואם על גופים פיננסיים מתוך רצון לכפות עליהם שלטון או דרך חיים אחרים מאשר המצב בו הם מצויים בחיי היום-יום שלהם".

אכן הארגון המתקרא דאע"ש מפעיל את שלושת העקרונות שמניתי בהגדרה דלעיל באמצעות פעולותיו המוגדרות כברבריות ועל כן חיילים בצבאות סדירים בורחים מן המערכה בראותם את חבריהם מובלים במאותיהם לעבר בורות המוות; כך הדבר לגבי אזרחים שלווים ובעיקר נשים המוצאים עצמם בתהליכים של השמדה פיסית ונפשית; ולבסוף הפצת הפעילות הטרוריסטית באמצעות תהליכי התקשורת של המאה ה-21. אנו רואים שמעצמות על חוששות ואף בורחות משדה הקרב, כך היה באפגניסטאן עם רוסיה, כך מול עיננו פחדו של הממשל של אובאמה להפעיל כוחות רגליים כדי לפגוע במוקדי הטרור. ואם כבר הזכרנו את הבבושקה רוסיה הגדולה אל נשכח שלאורך כל הזמן המשיכה לתמוך במשטרו של אסד אם בגלל הבסיס הימי הגדול שהיא מחזיקה בנמל טרטוס מאז שנת 1971.

נחזור ברשותכם ל"ידידנו" ארדואן האיסלאמיסט השולט בטורקיה שכמאמר ה"גשש החיוור": אומר ככה ועושה ככה! מסיבות דתיות בעיקר, הוא עשה כל שביכולתו לפגוע בשלטונו הדיקטאטורי-עלאווי של באשר אל אסד. דרך טורקיה זרמו מאות אם לא אלפי מתנדבים סוניים לעבר סוריה, בהם גורמי אל קאעידה בצורת ג'בהת אל נוצרה שחברו בערמומיות לאופוזיציה הסונית שמהווה את רוב האוכלוסיה בסוריה. וכשההבדל בין ג'בהת אל נוצרה לדאע"ש הוא מי יהיה חליף המאמינים-דהיינו באיש ולא בדגל ובאמונה הדתית ברור לאיזה כיוון זורם ה"אביב הערבי" הזה.

מנגד אנו רואים את ה"נעבעך" הזה שקרוי חוסיין מובארק אובאמה שנבחר בעזרת קולות ותרומות אחינו, ושאין ביכולתו להביא –לפחות ברגעים אלו של כתיבת הדברים- לפעולה אמיצה שתוריד את הגבנון האסלאמיסטי הזה מעל גבן של מדינות האיסלאם במזרח התיכון.

בקיצור איך אמרנו קודם לא אביב ערבי ולא ציפורים רק חורף כבד עם עבים שחורים!אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל