בגידה מעציבה של עמוס ידלין, אלוף מי"ל

מאבק היסטורי מסדר גודל של הקמת המדינה מתחולל בין מדינת עם ישראל נגד מדינת עָמֵי ארץ ישראל - בין תנועה ציונית לשיחרור עם ישראל לתנועה פוסט ציונית לדיכוי עם ישמעאל

בגידה מעציבה

בגידה מעציבה של עמוס ידלין, אלוף אמ"ן לשעבר.
צבי י' כסה

מאבק היסטורי מסדר גודל של הקמת המדינה מתחולל בין מדינת עם ישראל נגד מדינת עָמֵי ארץ ישראל - בין תנועה ציונית לשיחרור עם ישראל לתנועה פוסט ציונית לדיכוי עם ישמעאל. בין מדינת היהודים למדינת שני העמים אפארהיידית. וכי מה דרוש יותר מאשר קואליציה של הראשונים לסלק מהשילטון את הליכוד הכבוש ללאומנות, חרד"לות ומתנחלות.

אחרי ששמעתי וקראתי דבריו, לאחר שפשט את מדיו, הלכתי אצל עמוס ידלין. סברתי שהוא אחד המועמדים לגבש קואליציה כזאת. והנה בוקר אתמול מודעה בעיתון שבה מופיע עמוס ידלין כחבר "המועצה הציבורית של אלע"ד". איך הלך בן הקיבוצניקים אצל הכיבושניקים. הבן של אהרון ידלין, שר החינוך ההומניסט הלך אל העמותה שהיא סמל ומהות הכיבוש הטוטלי הלא הומני, שבתחבולנות ערמומיות אין קץ עושים כל שביכולתם למנוע הסדר פשרה לשלום עם הפלשתינים ולחבל בהבנות עם ארה"ב והדמוקרטיות במערב, עמותה שהיא תמצית העיוותים שמוליך הימין הלאומני אחרי רצח רבין. וראשת התורמים לשחיקת הלגיטימציה של המדינה בעולם.

כמה אכזבות צריך לשאת המחנה של הישראלים החופשיים מלאומנות וחרד"לות נוגדי מתוקנות ודמוקרטיה מאישים, שהיו בקר מבקרינו, ומצאו הכרח יגונה להחניף לימין הקיצוני הפוסט ציוני בפועל? לפחות לגנות את חבירתו של ידלין לאלע"ד.
חג שמח


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל