האוכל עושה את הבן אדם וגם קובע את מנת המשכל!

שמתי לב שכמו שאומרים: "האוכל עושה את הבן אדם". גיליתי שמאכלים שונים משפיעים עלי בצורות שונות. ככה גיליתי שישנם ירקות ופירות שיכולים להעלות את הניקוד שלי במבחנים אלו ביותר מעשרים אחוזים! הפתגם אומר "תפוח עץ ביום מרחיק את הרופא", אבל אף אחד לא חשב שאפשר ממש לשפר את מנת המשכל בעזרת מאכלים!

כשהייתי צעיר מאוד, הגעתי לגילוי שחשבתי אותו למהפכה של ממש בתחום האינטליגנציה. היה זה בעקבות ספר של מבחני אינטליגנציה שהיה ברשותי והרביתי להשתמש בו כדי לבדוק את השינויים האפשריים בתוצאות שאקבל, בהשפעת מאכלים שונים. שמתי לב שכמו שאומרים: "האוכל עושה את הבן אדם". גיליתי שמאכלים שונים משפיעים עלי בצורות שונות. ככה גיליתי שישנם ירקות ופירות שיכולים להעלות את הניקוד שלי במבחנים אלו ביותר מעשרים אחוזים! הפתגם אומר "תפוח עץ ביום מרחיק את הרופא", אבל אף אחד לא חשב שאפשר ממש לשפר את מנת המשכל בעזרת מאכלים!
הפלפל והלימון, המשמש והאגוזים, כל אלו ואחרים עשו את השינוי במבחנים, כאמור ביותר מעשרים אחוז ובמקרים מסוימים אפילו בשלושים! שנים ניסיתי להשתמש בגילוי זה בדרכים שונות, שאף אחת לא הובילה אותי לשום מקום. עד שלבסוף, כעבור שנים רבות, העיתונות כתבה על מחקרים שגילו בדיוק את זה.
באחת הפעמים כשהייתי מובטל, עברתי מבחן פסיכוטכני במשרד העבודה שתוצאותיו היו, כנראה, כל כך דרמטיות שהפקיד ממש יצא מגדרו כדי למצוא לי מקום עבודה. בסוף צרף אותי לקורס טכנאי רנטגן, שבו הייתי חביב המדריכה, בגלל שהוא הסביר לה שמדובר פה בגאון של ממש... במקרה הזה לא השתמשתי באף שיטה שלי, נראה לי שבדיוק כשעשיתי את המבחן (שהיה פתאומי, בלי תאום מראש) תפסתי פשוט יום טוב. והרי אומרים: אין אדם שאין לו שעה ואנו פשוט צריכים להיות מוכנים (או מזל) כדי לנצל את אותה השעה.
דודי, שהיה בעל ניסיון חיים עשיר, אמר לי פעם: אסור לזלזל באף אדם, גם העובד הטיפש ביותר שבא להציע לך הצעת שיפור, יכול להפתיע אותך! בעבודה מסוימת, חבר לעבודה התקשה באיזה עניין (אני לא זוכר בדיוק מה) ואני לתומי הצבעתי על הדרך לעשות זאת בצורה פשוטה. הבחור הביט בי נדהם, כאילו נפל עליו איזה גאון! (שאני יכול להרגיע אתכם שאינני...) גם פעילות גופנית, דוגמת רכיבה על אופניים, יכולה לחולל שינויים רציניים ביכולות המנטליות שלנו. כן, חנונים הם לא בהכרח חלשלשים וידוע שסטודנטים הם בעלי יכולות ספורטיביות מעולות (ובארה"ב לכל מכללה יש נבחרות ספורט משלהן). קראתי שממציא יפאני פורה במיוחד, אפילו טוען, שאת ההמצאות הכי גדולות שלו, הוא חווה כאשר היה במצב הלחוץ של "מת להשתין"...
היום ידוע לכולם שבריאות טובה, גם בגיל המבוגר, גורמת להבדלים עצומים בין אנשים מבוגרים באותם גילאים! כולם יודעים היום כמה חשובה התזונה לאיכות החיים וגם לאורכם!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל