העצמי האמיתי, העצמי המזויף – והאמת

אחת מתוצאותיו של ההתרחקות מהרגש וההתחברות לשכל, היא הבריחה מהעצמי האמיתי, מהתמודדות עם הרגשות. זהו שורש כל הרע. הפחד הגדול שלנו הוא להיווכח שאיננו הדמות האידיאלית שבנינו לעצמנו, אלא מישהו אחר

העידן החדש שב אל השורשים של האמונה הישנה – שבאה מתוך העצמי הפנימי הרוחני. אחרי שהאדם זנח את אמונותיו הישנות וסמך בדורות האחרונים על שכלו והצליח בעזרתו להגיע להישגים גדולים – הוא חוזר אל המקורות הרוחניים, מתוך הבנה שהשכל הוא אמנם עבד נאמן, אך אדון אכזר. יתר ההסתמכות על השכל, בלי הלב, הופך את האדם למן רובוט, שמתמודד עם בעיות רגשיות רבות.
החזרה אל הלב והשורשים של האמונה הישנה – מביאה עימה גם את הפן הנשי, שכן הנשים אינן נחותות יותר, כפי שהיו פעם. ההתקדמות הטכנולוגית ביטלה את השליטה הגברית, שהייתה מבוססת על כוח פיזי – שאינו הכרחי עוד. יותר ויותר אנשים מהעידן החדש מתחברים לצד הנשי שלהם והופכים בצורה זאת לשלמים יותר. האדם המודרני יכול להרשות לעצמו להתחבר לרגשות שלו ולעסוק בצד הרוחני של חייו. זוהי הזדמנות לחזור אל האינסטינקטים שלנו, עם ההבנה של השכל שמפרש ומבין נכון את מניעי הנפש הפנימיים שלנו.
אחת מתוצאותיו של ההתרחקות מהרגש וההתחברות לשכל, היא הבריחה מהעצמי האמיתי, מהתמודדות עם הרגשות. זהו שורש כל הרע. הפחד הגדול שלנו הוא להיווכח שאיננו הדמות האידיאלית שבנינו לעצמנו, אלא מישהו אחר. גם האדם הרוצה להיות רוחני, אבל בורח מרגשותיו, לא מסוגל לאהוב ולחוות את כל הרגשות. בסופו של דבר הוא לא יכול להיות רוחני באמת. זה אדם מזויף, שמתחזה למישהו אחר. הרגשות שלנו הופכים מסוכנים רק כאשר אנחנו מדחיקים ומתעלמים מהם, אז הם עלולים להתפרץ באמצעות הילד שבנו. עלינו לגלות בגרות רגשית ולהבין את רגשותינו ולהבין מי אנו באמת.
בספר "לאהוב את מה שיש" מציבה המחברת בדיוק את השאלה הזאת: האם זאת כל האמת? האמת המסתתרת מאחורי הרגשות הקשים שלנו, שונה ממה שאנו חושבים. הם לא באמת באים בגלל האחרים, אנחנו לא הקרבן, אלא אנחנו הגורם. במקום להתמודד עם האמת אנו מנסים לבנות מציאות אחרת, מזויפת.
קודם כל וראשית כל, אתם צריכים להיפתח לחוויות הילדות, להיפתח אליהם ולהתמודד אתם. הנפש צריכה להתמודד עם כל החוויות הבלתי פתורות, אם לא בגלגול הזה אז בגלגול הבא – בסופו של דבר צריך להגיע האיזון המושלם – זה של היקום עצמו – שהנפש צריכה להתחבר אליו.
בחוויה הרוחנית שלכם אתם מתחברים לכוחות עצומים של היקום. שם אתם מתחברים לצרכים האמיתיים שלכם. בעולם הרוחני אתם לא מוגבלים, בניגוד לעולם החומר, שם האגו שולט ושם הוא מרגיש שלעולם אין לו מספיק מהדברים שאתם לא צריכים. אלו הם בעצם דברים שנועדו לספק את המסכה המזויפת שהאגו שלכם עוטה על עצמו ואתם נאלצים להגן עליו בשקר ובהשקעת מאמצים אינסופיים, שאף פעם לא מספיקים.
הדרך אל האמת היא קלה, היא נגישה לכולנו והיא באה מבפנים, מתוכנו. אם תשימו בצד את האגו תהיה לכם גישה ישירה להתחבר עם היקום, לזרום אתו ולפעול בשיתוף פעולה אתו. תהיה זאת חוויה כבירה של מימוש עצמי, של אושר וכוח עילאיים! בעצם היא כל כך קרובה אלינו שאנו לא מצליחים לזהות אותה. כל ההתרוצצות הרוחנית שלנו באה רק מפני שאנו מנסים לברוח מהעצמי האמיתי. אנחנו פוחדים להתמודד עם הבעיות שלנו וכך הן הופכות קשות ותוקעות אותנו בחיים. החיים הם פשוטים והם זורמים בכוח עצום של הבריאה הצומחת ומתפתחת בלי הרף. הניסיון שלנו לקבע את החיים, לעצור ולדבוק במה שיש – הוא בעצם מוות והרס. אם נציב חסימה בפני זרם החיים המתפרץ ושואף לגדול ולהתעצם כל הזמן – אנו נדונים לכליה. תארו לעצמכם אדם בנהר, הנאחז בעץ ומסרב לשחות עם הזרם. בסופו של דבר כוחותיו אוזלים והוא נכחד מן העולם!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל