סוכות

הגיע הזמן להוריד את המסך על חג סוכות

סוכות


אחרי חופשה קצרה , (טוב לא קצרה, יותר נכון ארוכה למות) אני רוצה לדעת מי המטומטם שהחליט על החופשה הארוכה הזאת? ועוד הוסיף לה ימי גשר שמתארכים עד אין קץ! הילדים שלי עוד לא הספיקו לחזור לשעות השינה הרגילות שלהם מהחופש הגדול והם כבר יוצאים לסבב חופשות חדש .
מתי תוקם ועדת שתחקור: מי נתן את ההוראה? מי החליט כמה ימים יהיו לחג הזה?
נכון, זו תקופה מצוינת להיות עם הילדים. נכון, זו תקופה מצויינת לקטע המשפחתי. אבל לאן ? לאן אפשר ללכת איתם, בדיוק כשכל עם ישראל יוצאים לטייל?? הצפון פקוק! המרכז סגור ! את ירושלים חילקו! אילת עולה כמו טיול של שבוע בוגאס! בגולן יורים ! ועוד לא החליטו מי יגור בסמוך לגדר , והכי חשוב חיידקי השפעת, בדיוק עכשיו מתעוררים, אז ככה שגם בקופת חולים יש פקק , אז עם כל הכבוד לחג המעצבן הזה אין לאן ללכת!!!
רגע, שמעתי שבברלין זול, המילקי זול שם, אנשים נחמדים, האוכל מצויין ,הגרמנים נהנים לראות שההורים שלהם לא הצליחו לחסל את כולנו אז אולי לשם???!!!! .


סוכה

אני זוכר את הסוכות שהינו בונים בילדותינו עם קרשים, מסמרים, נעצים, מפות של אמא וסדינים של אחותי, שעות של ניסור ודפיקות שנמשכו אל תוך הלילה עד לתוצאה המפתיעה , סוכה ! מי שמכיר אותי יודע שאני לא כזה טוב עם מסמרים וברגים אז אתם מבינים שהסוכה שלי נראתה כמו הצרות שלכם .
אבל היום זה סרט אחר לגמרי, אתה קונה ״סוכת נצח״ שאחרי מספר שנים היא הופכת להיות לנצח במחסן כמו פיל לבן שעומד וזז מקום למקום .
כבר כמה שנים שאני בונה את הסוכה, משקיע, מעלה, מוציא ,דופק (את האצבע ) וכל פעם מחדש נשארים לי עמודים שלמים. אני מתבלבל במיקום של הדלת, בקיצור בשביל ידיים מתוסבכות כמו שלי , בניית סוכה לוקחת בערך 8 שעות כולל הפסקת צהרים ופחות שתי אצבעות שאני דופק לעצמי וזה לא כולל את הקישוט שזה החלק הכי כיף, הילדים נכנסים עם גלילי נייר טואלט שהם עשו בבית ספר (מפה אני קורא למורים למלאכה די די )וכל מיני קישוטי נייר שהאישה קנתה שהם יותר מתאימים לעץ אשוח של חג המולד מאשר לסוכה כשרה ולסיום אני זורק על הגג מחצלת ישנה ומסריחה מריח של עובש שהיתה תקועה במחסן במהלך כל השנה .

וזהו פה נגמר הקטע של הסוכה , אף אחד לא יושב בה, אף אחד לא אוכל בה, היא פשוט עומדת לה בגינה כמו איזה אנדרטה לחיילי הצבא הסורי שבורחים למדבר ומסתתר מדאע״ש ואז אחרי שבועיים שלא דרך בה רגל אדם אני נאלץ לפרק אותה שוב למחסן, שלא נדבר על זה שגם הפירוק לוקח לי 8 שעות , ולכן אחרי 10 שנים של בנית סוכה החלטתי השנה להשאיר את הסוכה …….לנצח במחסן עד שאחד הילדים יהיה מספיק גדול לקחת על עצמו את מלאכת ההרכבה והפירוק שלה, כי לשבת בה אני בטוח שאצלי בבית זה כבר לא יקרה (אין מזגן , אין חשמל ,אין טלויזיה , והכי חשוב אין אינטרנט ).


שלומית בונה סוכה 

זוכרים את השיר זוכרים את שלומית מהשיר ? אז היא אמיתית! נעמי שמר רשמה על שלומית שכנה שלה , אז התקשרתי לשלומית היא בכלל עברה לברלין לא בגלל המחייה היקרה יותר בגלל השכנים שהיא הזמינה. השכנים מהצפון(לבנון ) היו עסוקים בהכנות למלחמה השלשית בנינו ולא הגיעו השכנים מדרום לא קיבלו את ההזמנה שלה כי הם חופרים מנהרות השכנים מסוריה עורפים ראשים של יהודים וזרים אז שלומית עשתה מעשה וברחה לברלין שם אתה יודע איך נראה האויב פה קשה לדעת מי אויב


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...
הצג הכל