רבותי זה לא גשם, זו יריקה בפרצופו של העולם וגם שלנו

לפני שלושה ימים נפצעו מפקד פלוגה וחייל מגדוד הקראקל. בתקשורת כאן, גימדו את האירוע לכדי התקלות עם מבריחים. האמנם? וב-24 השעות נרצחו 30 חילים מצריים על ידי ארגוני טרור בסיני-האם זה קשור?

אתמול קיבלנו תזכורת שהדברים אינם כל כך פשוטים בחצי האי סיני. 30 חיילים נהרגו במתקפה על עמדה צבאית בחצי האי והנשיא א-סיסי הכריז על מצב חירום למשך שלושה חודשים. בנוסף, עוצר יהיה בתוקף בכל יום למשך 14 שעות ומעבר רפיח עם רצועת עזה ייסגר.

כל מי שקרא את שכתבנו באתר זה בוודאי כבר יודע שהארגון הסלאפי אנסר בית אל מקדס שחלק מפעיליו הם בני השבטים הבדואים בסיני בהם שבט הטארבין שחלק ממנו ממוקם דרומית לבאר שבע שלנו וחלקים אחרים היו מבעלי החושות "האהובים" מדהב ונואיבה. ארגון זה הוא מוקד עיקרי לבעיותיו של השלטון המצרי בחצי האי סיני. הקבוצות הללו קיבלו הדרכה מאנשי החמאס וזו הייתה הסיבה לשנאה הגדולה אותה רחש נשיא מצרים של היום א-סיסי לשני מפקדי החטיבות הדרומיות של החמאס ראאד אל-עטאר (מחוטפי שליט) ומוחמד אבו שמאלה שנדונו למוות על ידי בית הדין הצבאי בקהיר שלא בפניהם וביצוע גזר הדין הגיע באמצעות הזרוע הארוכה של חיל האוויר הישראלי במהלך היומיים האחרונים של "צוק איתן"...

אולם, כאמור, הדברים אינם פשוטים כל כך. העובדה ש"המבריחים" שפגאו בקצינה ובחייל, היו מצויידים בנשק אנטי טנקי מעמידה בסימן שאלה גדול האם הם היו "מבריחים" שמטרתם "רק" הברחת סמים, או שמא מדובר בהברחת נשק באמצעות הבדואים הישראליים לטובת אנשי חמא"ס בהר חברון המנסים להצטייד לקראת יום פקודה!

זאת ואף זאת: שבטי הבדואים היושבים בקרבת גדר הגבול של מדינת ישראל מהצד המצרי שלה, איבדו מזה למעלה משנה וחצי את אחד ממקורות ההכנסה הגדולים שלהם – הברחת עובדים זרים מסודן ואפריקה לתוך ישראל. לכן הם מנסים לעשות כמה "בוכטות" בדרכים אחרות.

כפי שהבאתי למעלה החליט א-סיסי על סגרת מעבר רפיח. סגירת זו של המעבר מייד לאחר מפגש המדינות התורמות מהווה רמז עבה לפלסטינים שלא ישחקו יותר מדי עם העצבים של השלטונות המצריים. (אבל אל תדאגו עוד מעט קט יקפוץ ג'והן קרי ויצעק חמס על כי הישראלים לא מסייעים לבנות את המנהרות מחדש...)

ועוד הערה חשובה: משום מה גם אצל כמה משרינו כמו גם במדינות אירופה וארה"ב מדריכתן, עדיין קיימת התזה שכל מה שמתרחש במזרח התיכון מקורו בעובדה "שיש איזה שהוא עם בלתי רציונאלי שמחזיק תחת משטר אפרטהייד עם אחר" ושבשל הסכסוך הזה באות כל הצרות לעולם. הייתי מציע לכל אותם מדינאים כולל אותם שלנו שילמדו מעט את מושגי הדת המוסלמית על חלקיה השונים בעיקר הסונא והשיעה ועוד יותר שיתנו את הדעת לצדדים הפונדמנטליסטיים של הדת הזו על מנת להבין מי באמת גורם לכל המתרחש באזורנו.

טוב שילמדו את המקבילות הקיימות בין האחים המוסלמיים לבין הסלאפים שניהם זרמים קיצוניים באסלאם הסוני ולשניהם עיקר ברור שהג'יהאד הוא כלי מרכזי בהפיכת האסלאם לדת יחידה בעולם ועל כן ישנה מחויבות להילחם מלחמת דת =ג'יהאד כנגד הכופרים שהם בני הדתות החרות או/ו מוסלמים שאינם מתנהגים לפי פרשנותם הדתית בשמירת חוקי השריעה-האסלאם. ונא לא לשכוח שהחמא"ס הוא חלק מלתי נפרד מהאחים המוסלמיים!


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל