רכילות באינטרנט? זה משאיר כוויות לכל החיים

שלום רב קוראים יקרים, ברשותכם אנצל שבע דקות בערך מזמנכם לדבר על תופעה מכוערת שכולנו לפעמים נשאבים אליה ונתקלים בה בתקשורת, אך לרוב לא נותנים את דעתינו על הנזקים התמידיים שהיא יוצרת.

רכילות באינטרנט? זה משאיר כוויות לכל החיים

שלום רב קוראים יקרים, ברשותכם אנצל שבע דקות בערך מזמנכם לדבר על תופעה מכוערת שכולנו לפעמים נשאבים אליה ונתקלים בה בתקשורת, אך לרוב לא נותנים את דעתינו על הנזקים התמידיים שהיא יוצרת.

על מה אני מדבר?

התופעה שאני מדבר עליה היא רכילות באינטרנט. מה זה אומר? קרה לכם פעם לקרוא כתבות מאוד שליליות על מישהו ואחרי כמה זמן פתאום התברר לכם שזה כלל לא נכון? בוודאי שכן, התקשורת היום רצה מהר מאוד להכפיש אנשים וברגע ששומעים את המילה חשד, אוטומטית מרשיעים את הבן אדם, כאילו כבר נשפט ונגזר דינו. הרבה מאוד פעמים אנחנו קוראים "כתבות תחקיר", חוות דעת, דיווחים מפי בכירים במשטרה.

אנחנו קוראים את הכתבות ומחליטים שהאדם הזה הוא עבריין, הוא אשם בכל דבר שנכתב עליו, בכל מילה שנאמרה בכתבה, ובקיצור נמרץ הוא רשע גמור.

הצד השני של המטבע

האם קרה לכם שפתאום שמעתם אחרי כמה חודשים שכל ההאשמות נגד אדם כזה או אחר בוטלו לחלוטין ויצא שהוא בכלל לא אשם?

רשע מרושע, למרות שבפועל, לא הוכח נגדו שום ברור שזה קרה לכם, רק שזה פחות מעניין ופחות רכילותי, לכן כולנו נוטים לשכוח את זה מהר מאוד, אצלנו בראש האדם הזה נשאר דבר.

אז מה הבעיה?

לכאורה, אם בוטלו כל החשדות נגדו, אז מה הבעיה?

יש בעיה גדולה מאוד, הבעיה היא שהכתבות האלו נדבקות לבן אדם גם הרבה מאוד שנים, אחרי שכל הפרשיות כבר נעלמו כאילו לא היו כלל. תנסו להיזכר בשמו של אדם שהיו נגדו חשדות כל שהן, שבוטלו לחלוטין בסוף ולהקיש את שמו באינטרנט.

מהר מאוד תגלו שאותן כתבות שליליות נגדו, אלו שזכו להכי הרבה חשיפה, נשארות קבועות לעד, צמודות לשמו של האדם ברשת האינטרנט. כלומר גם עשר שנים אחרי, אם תקישו בגוגל את שמו של האיש, יצוצו לכם מאוד כל הכתבות השליליות שעלו אז. הן כלל לא נכונות, האיש יצא חף מכל פשע, אבל האינטרנט זוכר הכול, במיוחד את הדברים השליליים.

אילו נזקים זה יוצר?

למי שלא מכיר, שמי מרטין ואני עוסק במחיקת אזכורים שליליים באינטרנט, כלומר מגיעים אלי כל אותם אנשים שסובלים מהכתבות השליליות על שמם ברשת, ומבקשים ממני להעלים את הכתבות השליליות כדי שיוכלו להמשיך את החיים שלהם בצורה תקינה.

אני מאמין כי מהמקום הזה, אני אחד המוסמכים מכולם לדבר על הנזקים הנוצרים בגלל רכילות רעה והנזקים שהיא משאירה. הנה רק כמה מהנזקים:

אנשים לא מצליחים למצוא עבודה, אנשים לא מצליחים להכיר בן או בת זוג, אנשים לא מצליחים לקנות דירה או בית בישובים חקלאיים הדורשים ועדות קבלה, ילדיהם סובלים בבית ספר, לא מצליחים לקבל הלוואות, נטפלים עליהם שוטרים, לא מצליחים להכיר חברים חדשים או ליצור קשרים עיסקיים חדשים וזה רק חלק קטן מהדברים ששמעתי בעבודתי עד היום, יש עוד הרבה נזקים שאני כנראה לא זוכר פשוט.

טוקבקים- רעה חולה נוספת

עוד בקשה אחת קטנה אליכם, פעם הבאה שאתם קוראים כתבה על מישהו ואתם רוצים להשאיר תגובה, אנא מכם תחשבו היטב לפני שאתם עושים את זה. יכול להיווצר מצב שעוד חמש שנים, כאשר אתם בכלל שיניתם את דעתכם על האיש או הנושא, כמו שקורה לנו הרבה פעמים, התגובה שלנו עוד תמשיך להציק לאותו לאדם ולהרוס לו את החיים. זכרו- מה שעולה לאינטרנט, זה לנצח.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל