העיקר הצילום ה"יחודי" והסביבה? נו באמת , אל תעסיקו אותנו בזוטות.

אנחנו באמת לא חייבים לחקות כל שטות שנהוגה מעבר לים בתרבות המערב. לאחרונה נפוץ יותר ויותר הנוהג שחילחל מאמריקה - להצטלם ביום הכלולות ליד מקור מים. אלא שאגב כך נפגעת הסביבה.

"מקורי" זה in והשאר לא חשוב

דעתי על חתונה ישראלית כבר ניתנה כאן במדור שירה בעבר בשיר בעל אותו שם. נכון, אני לא ממש מתלהב ממרבית החתונות כפי שחוגגים אותן במחוזותינו ואני נוכח אך במעט מהן, וזה אומר לעיתים רחוקות. מה שגורם לי שוב לעסוק בהן היא ידיעה שראיתי באחד העיתונים בנוגע להכנות לחתונה ביום הכלולות. לא הייתי מקדיש לה אפילו מבט חטוף אלאמלא התברר לי מהכותרת שמדובר בפגיעה באיכות הסביבה וזה - מה לעשות - נושא שמיד מקפיץ אותי. אז כבר הקדשתי שתי דקות וקראתי את כולה. לא במפתיע, נזכרתי באותה תחושה שעולה בי בכל פעם מחדש כשאני בשטח בטיול ואני נתקל במפגע תברואתי שהושאר שם בידי אנשים. באותה ידיעה דובר על כך שלאחרונה חדר אלינו מאמריקה נוהג נוסף של הרצון להשאיר מזכרת "מקורית" ו "מיוחדת" מיום החתונה כי הרי "יש לנו יום אחד כזה " (יש כאלה שיש להם יותר מאחד...) .

צילומים ליד מקור מים, בפרט ביום החתונה, אינם חדשים. אבל כנראה שהם משעממים כל מיני אנשים. להצטלם עם בחירת ליבך זה כבר לא IN וזה לא ממש מרגש אותם אפילו לא ביום החתונה. צריך להוסיף עוד ענין ו"ייחודיות" לתמונות. אז משתמשים בצבעים, בניילונים ובעוד עזרים למיניהם. האבנים על החוף או חלוקי הנחל בסביבת המצטלמים הופכים להיות צבעוניים. ממש "מרגש". אינני יודע מה תפקיד העזרים האלה אבל המטיילים או הפקחים שנקלעים למקומות האלה לאחר מכן מוצאים בהם צבע מרוח על האבנים או זרוק על החול בכמויות ובצורה בולטת או יותר גרוע מים מזוהמים מהצבעים האלה, שאריות ניילון , סרטי קישוט ועוד מיגוון של ציוד מתכלה ששימש בעת הצילומים חלקם על החוף, חלקם במים. והסביבה ? נו באמת ביום כלולותינו אתם מעסיקים אותנו בזוטות? עוד מעט יש לנו חופה ואחרינו המבול...
באחד משירי העוסקים בטבע ("נוף בראשית") ציינתי פעם שלמען העתיד, "מוטב שרישומנו לא יוטבע ולא יורגש". גם כך האנושות עושה ככל שביכולתה על מנת לפגוע ולהרוס כל חלקה טובה בטבע והניסיונות למתן תהליכים אלה מזכירים לי את סיפור הילד ההולנדי שסתם באצבעו את החור בחומה וניסה למנוע בכוחו הדל מהמים לפרוץ בעד החומה ולהציף את כל מה שמאחוריה.
אבל דומה שכל פעם אנחנו שוברים את שיאי האווילות של עצמנו ועוד ידנו נטויה. למה?

חתן-כלה יקרים - החומרים האלה לפחות בחלקם חודרים לקרקע , מזהמים אותה ואת המים. אולי אתם נרגשים ושמחים אבל אתם משאירים טעם רע ואפילו כעס אצל הבאים אחריכם ופוגעים באיכות הסביבה. אז אם כבר החלטתם לעשות משהו " מקורי " (שזה אגב ממש לא) זה ענינכם. אבל הסביבה היא ענינו של הכלל. אז אנא שימרו עליה. אנא הקפידו לא לזהם בצבע ואספו כל פסולת. השאירו את השטח כפי שהיה כשהגעתם ! בבקשה.

ושיהיה במזל טוב.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל