מהמתרחש בעולמנו או אירועים ונקודות מבט על משמעותם

העולם כמרקחה, אין רגע דל, ובסופו של דבר הכל סובב סביבנו. בחירות האמצע בארה"ב הנחילו לאובמה תבוסה קשה; גל הפיגועים אצלנו מתחיל להיראות מאיים; סביבנו יהום הסער ולא כל דבר אנו רואים וקוראים וכפי שפתחתי העולם כמרקחה.

נתחיל ב"בחירות האמצע" בארה"ב והפיכתו של אובאמה לברווז צולע. אתר השמאל היהודי J סטריט האמריקני (שנראה כמי שחושב שכל החכמה נמצאת בכיסו)שייחל להישארות הרוב הדמוקרטי בקונגרס ניתח את שאירע ברחוב היהודי בארה"ב שכזכור תמך בהיבחרותו של אובאמה לנשיאות בשתי הקדנציות הפנה לו עורף וכתף קרה בבחירות אלו. אבל מה לעשות בוחרי אובאמה מקרב האוכלוסיה האפרו-אמרקאנית ומקרב אוכלוסיית המהגרים מהמדינות הלטינו-אמריקאיות לא יצאו בהמוניהם לבחור ובכך גרמו שאחוז המשתתפים בבחירות (הבוחרים ירד לעבר ה-40 אחוז בפעם הראשונה מאז היות בחירות בארה"ב. עם זאת חשוב להגדיש "הברווז הצולע" היושב כעת בבית הלבן, יכול ויפנה את מרצו למדיניות החוץ של ארה"ב, אותה אין נבחרי הציבור האמריקאים יכולים לעקר וכאן אנו עלולים למצוא עצמנו מול נשיא רגזן וחתרן שיפעיל נגדנו את שעושים כבר מזה שנים, אנשי מחמ"ד (מחלקת המדינה) ויפעיל מדינות אחרות כמדינות אירופה שילחצו על מדינת ישראל ויפעלו נגדה במוסדות הבינלאומיים. לכן בסעיף זה חייבת ממשלת ישראל לפעול כך שהן הסנט והן בית הנבחרים יפעלו בתהליכים חקיקתיים כנגד יוזמות הנשיא ויבהירו לו שגם במדיניות החוץ שלו הוא "ברווז צולע"
ונעבור לנעשה כאן בדלת אמותינו. ירושלים, בירת ישראל נתונה תחת מתקפה. החמאס שמעולם לא הכיר במדינת ישראל ואבו מאזן שאינו רוצה להכיר במדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי-מכיוון שזה ימנע ממנו, את היכולת להמשיך ולדרוש את זכות השיבה, מברכים למעשה את המחבלים מבצעי פיגועי הדריסה ואת אותם מאות מפגינים, בהם גם הנתמכים על ידי התנועה האסלמית הפועלת בישראל ועל ידי חברי כנסת ערביים. בכך הם יוצרים תהליך של מלחמת דת בתוך גבולות מדינת ישראל. אבל בוודאי שמדינות העולם הנאור מאירופה ועד אמריקה לא חושבים שליהודי באשר הוא יהודי או אפילו נוצרי יש זכות להתפלל בכל מקום ובוודאי במקומות הקדושים לו. ומעניין לעניין באותו עניין המלך עבדאללה ששוכח שהוא מצוי בסכנה לא קטנה מבית כאשר גורמים סאלאפים מבית מדרשו של דאע"ש רוחשים ופועלים במיוחד בקרב השבטים הבדווים ברמת זרקא, מחזיר להתייעצויות את שגרירו בתל-אביב.
כאמור "מסביב יהום הסער" ואולי נכון יותר להגדיר הסהר, דאע"ש מתכונן לאופנסיבה בלבנון וחיציו אמנם מכוונים לחיזבאללה אבל אם תחל המתקפה עליה מכריז מנהיג ה"חליפות" היא עשוייה מחד לפגוע בחיזבאללה אבל גם להוות איום רציני עלינו משום שאנו עלולים למצוא את אנשיו הפנאטיים, בתוך עמדות הטילים האיראניות שחיזבאללה מכין ברחבי לבנון והמכוונים "בעד בעד חיפה" למי שאינו זוכר את מלחמת לבנון השניה. אבל כל זה לא מעניין את נסראללה שביום טכסי האשורה של העדה השיעית נאם ונהם מתוך הבונקר בדחייה בבירות ואיים על מי? על מדינת ישראל.
מצרים של א-סיסי מצוייה במתקפת נגד, הסוגרת את המעברים והמנהרות שבין רצועת עזה לבין מצרים ויורה לכל כיוון בסיני (להוציא את הגבול עם ישראל). שעיקר הפעילות הינה נגד השבטים הבדווים תומכי הסאלאפים המסתובבים בצמידות לגבול הישראלי הארוך בואכה אילת. בעקבות סגירת המעברים הללו נפגעת הכנסת החמא"ס שלא לדבר על כך שזה גורם לפגיעה ביכולת ההברחה של כלי נשק וטילים, ובנוסף לכל זאת מונעת מחולים ומסכנים הרוצים לצאת לקהיר לטיפולים רפואיים ואחרים את האפשרות לעשות כן. ואף מדינה באירופה או במזרח התיכון או בעולם לא מצייצת ולא נובחת כי הרי לא ישראל היא זו שסגרה את המעברים. לו יתואר שלא היינו מאפשרים לבתו של הנייה להיכנס לטיפול רפואי בישראל איזה רעש היה מגיע מכל אותן מדינות אילמות שלפתע פתאום אילמותם הייתה נעלמת והיה מקויים בהן "ותפתח האתון את פיה ותאמר", מדינות שלא רואות לא שומעות וכמובן לא מדברות על שעושה מצרים.
ובשורה מעניינת באה מכיוון בית הדין הבינלאומי בהאג. בעקבות פניית טיפ ארדואן המגלומאן(ראו הארמון שבנה) וארגוני זכויות אדם לבית הדין ולאו"מ שהביאה לכך שבנקי מון המזכ"ל בעל הלשון הכפולה, מינה ועדת חקירה בשל ארועי המרמרה, כאשר ניסו לוחמי יחידת שייטת 13 להשתלט על אחת מהספינות והותקפו על ידי נוסעיה. כזכור במהלך ההשתלטות על האניה נהרגו 9 פעילים טורקים ו-30 נוסעים נוספים נפצעו. עתה התבשרנו שבית הדין הבינלאומי אינו רואה מקום להעמיד לדין את חיילי צה"ל ואחרים על פשעי מלחמה. אולי זה יהווה איתות למתלוננים מבית בתקשורת הבינלאומית והישראלית על פעולותנו במאבק על עצמאותנו שיחדלו מהשחרת פני ישראל המותקפת בעולם. אבל מה? אלו חלומותי באספמיה... ומדוע אני אומר חלומות באספמיה? שימו לב להודעה המוזרה של בית הדין: בית הדין החליט שלא לפתוח בהליכים משפטיים אבל יחד עם זאת אמר "על אף שככל הנראה שנעשו פשעי מלחמה לא הוצגו בפניו ראיות המצדיקות פתיחת הליכים משפטיים" נראה הדבר שעל פניו "בוודאי" שאין בית המשפט הבינלאומי בהאג, נגוע בדעות קדומות!... "בוודאי" שאין המערכת הבינלאומית ממנה הוא יונק את סמכויותיו נגועה בדעות קדומות כלפי המדינה היהודית הנקראת ישראל. וכי יעלה על הדעת שארגונים בינלאומיים בהם יש מדינות כגון סעודיה וסוריה, קטאר ובחריין, אינדונזיה ופקיסטן ועוד עשרות מדינות מוסלמיות, ידברו כנגד מדינת ישראל? או יפעלו נגדה? זאת ואף זאת הייתכן שמנהיגי מדינות אירופה בהם קיים מיעוט גדול מאוד של אוכלוסיה מהגרת מארצות האיסלאם יפעלו נגד מדינת ישראל בגלל פזילת המנהיגים לקולותיהם של הבוחרים מקרב האוכלוסיה מוסלמית? מה פתאום? אני כנראה הוזה או מוכה בסנוורים...


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל