פצצת זמן

אנחנו פצצת זמן. כך הגדירה הסטודנטית הערבייה, את הערבים אזרחי ישראל.

אנחנו פצצת זמן. כך הגדירה חולוד בידאווי הסטודנטית הערבייה, את הערבים אזרחי ישראל. זאת אמרה בהיותה יושבת ראש ועד הסטודנטים הערבים באוניברסיטת חיפה ופעילת תא חד"ש.

השלילה הבוטה של מדינת העם היהודי, הפכה לעיקר אמונה בקרב הציבור הערבי. במיוחד בקרב הדור הצעיר המשכיל והמשכיל למחצה. המכנה המשותף של ערביי ישראל: א. שלילת ההצדקה הפוליטית והמוסרית של המדינה היהודית. ב. הזדהות גלויה עם אויביה הקשים של ישראל. ג. הזדהות גלויה ולעתים אפילו תמיכה, במאבק האלים ובטרור נגד הציבור היהודי במדינה. למעשה, המנהיגות הערבית הכריזה מלחמה, מאז שנות השבעים, על המדינה היהודית.

מרבית חברי הכנסת הערבים מתנגדים לשירות בצה"ל, במשטרת ישראל ובשירות האזרחי הלאומי. טיבי וחבריו חותרים לביטול חוק השבות, הדגל וההמנון. הערבים חותרים לכפיית "זכות השיבה" על ישראל. חברי הכנסת הערביים חותרים לנסיגה, גירוש יהודים וכינון מדינה פלסטינית, במסגרת תכנית כוללת שנועדה לבטל את אופייה היהודי של המדינה, כביכול בשם שוויון ופלורליזם. כך הם סוללים את הדרך, על חורבותיה של ישראל, לריבונות ערבית בלעדית.

חברי הכנסת הערבים מפארים את המאבק האלים. על פי דהמשה הניצחון יגיע בזכות הג'יהאד של האומה הערבית. הוא מוכן להיות בראש השהידים בהגנה על אל אקצה. הוא מאיים על רשויות החוק: נשבור ידיים ורגליים לשוטר שיהרוס בית ערבי. טאלב א-סאנע משבח פיגוע ירי בלב תל אביב כפעולה בעלת איכות מיוחדת. חברי הכנסת הערבים מתירים את דמם של ערבים וחיילים ערבים המוכנים לסייע לישראל. הם מעודדים את חיסולם של סוחרי קרקעות.

השנאה המובהקת ביותר של הערבים הישראלים למדינת היהודים, היא דווקא לנוכח השיפור הניכר במצבו הכלכלי של המיעוט הערבי בישראל והעלייה ברמת ההשכלה אשר לה זכו צעיריו. השוויון האזרחי לו זכו הערבים דווקא הפיג מהם את תחושות הכבוד והכרת הטובה מול הרוב היהודי. כזכור הערבים נהנים מקצבאות הילדים, שיוחדו תחילה ליוצאי צבא. הערבים נהנים מחוק הבריאות הממלכתי, אף שעיקר הנטל - בהיקף של מיליארדי שקלים – נופל על כתפיהם של משלמי המיסים היהודים. למרות שערביי ישראל מהווים כ:20% מאוכלוסיית המדינה, הם זוכים ב- 60% מתגמולי הביטוח הלאומי. מתוך תקציב של 66 מיליארד ₪ ערביי ישראל מקבלים 40 מיליארד (40,000,000,000 ₪. תקציב ביטוח לאומי גבוה מתקציב הביטחון), כך שלמעשה החלק הגדול בתקציב המדינה הולך לטובת ערביי ישראל (20% מהאוכלוסייה). גביית המיסים במגזר הערבי היא מגוחכת, כשמדובר במיסי המדינה כמו מס הכנסה ומע''מ, וגם כשהם נדרשים לשלם את המיסים העירוניים שלהם. למרות זאת הם מצפים מהממשלה לכסות את הגירעונות שהם יוצרים. מותר לערבים להחזיק כמה נשים ועשרות ילדים על מנת לקבל עשרות אלפי ש"ח בחודש מביטוח לאומי. כידוע לכל, ערביי ישראל נהנים מפטור מחובת השירות הצבאי.

הערבים זכאים לשוויון בפני החוק, בראש וראשונה במישור הזכויות האישיות. חובת השוויון חלה גם במישור הזכויות הקבוצתיות. כאלה הן, בין היתר, ההכרה בערבית כשפה רשמית, קיום ימי מנוחה ומועדי חג מיוחדים למוסלמים ונוצרים, שיפוט בענייני המעמד האישי לפי הדין המוסלמי לפני בתי דין מוסלמיים, מערכת חינוך מיוחדת לערבים, וייצוג הולם של האוכלוסייה הערבית בשירות המדינה. הפסיקה הוסיפה זכויות קבוצתיות לאוכלוסייה הערבית, כגון זכות להקצאה שוויונית של משאבי מדינה. כמו כן, קיימות הוראות חוק והלכות פסוקות המקדמות העדפה מתקנת של האוכלוסייה הערבית, כגון בקבלה לאוניברסיטאות ולעבודה, לרבות סבסוד העסקת ערבים במקומות עבודה פרטיים.

השנאה של ערביי ישראל, מעבירה אותם על דעתם ועל דתם. ערבים שלא יתעשתו משלמים וישלמו מחיר יקר על שנאתם ועל הטרור והאלימות שלהם. אל שנאת הערבי ליהודי ולמדינת היהודים, מצטרפת כעת היהירות והגאווה. זאת כיוון שמדינת ישראל, תחת לחץ בינלאומי, ולנוכח אינטרסים שונים, עדיין לא הכריעה והכניעה את אויביה עד כלותם. כמו כן גברה תחושת הגאווה הערבית לנוכח הסכמי אוסלו, גירוש ייבוש ורדיפת מתנחלים, החילון והקיטוב בחברה הישראלית, כינון הרש"פ והתלות הפוליטית בתמיכתם של חברי כנסת ערבים. אלה הם גורמים משמעותיים בעיצוב דמותו של ערבי ישראלי החותר להשמדת מדינת ישראל. כמו כן: הצלחת ההגירה הערבית המוסלמית בכיבוש ערי אירופה. הצלחתן הזמנית של איראן, קטאר, תורכיה, ו'המדינה האיסלמית' אל מול ארצות הברית תחת ממשל אובמה. שירת הברבור של הג'יהאד האיסלמי בדמות 'המדינה האיסלמית'. בגידת השמאל וכלל ארגוני השלום וזכויות האדם במדינת היהודים. כל אלה הם הגורמים לערביי ישראל להילכד, למעט יחידי סגולה, ברשת הקורים הקטלנית של השנאה והגאווה העיוורת.

המסקנה והתוצאה הבלתי נמנעת: נֵצַח יִשְׂרָאֵל לֹא יְשַׁקֵּר וְלֹא יִנָּחֵם, כִּי לֹא אָדָם הוּא לְהִנָּחֵם.


אהבת? לחץ כאן וקבל עדכונים על תכנים חדשים שלי
+ שמירה על זכויות היוצרים למאמר באחריות הכותב בלבד

תגובות

טוען...

כותבי המדור

הצג הכל